17. septembra 2014

Slovenky prehrali na záver v Slovinsku 1:2 a skončili posledné

Slovenská ženská futbalová reprezentácia prehrala vo svojom záverečnom vystúpení v 1. skupine kvalifikácie MS 2015 v Dravograde s domácim Slovinskom 1:2. Zverenky trénera ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Dravograd 17. septembra (TASR) - Slovenská ženská futbalová reprezentácia prehrala vo svojom záverečnom vystúpení v 1. skupine kvalifikácie MS 2015 v Dravograde s domácim Slovinskom 1:2. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu tak klesli na poslednú šiestu priečku v skupine.

Slovenky napriek územnej prevahe neuhrali v Slovinsku ani bod, ktorý by im zabezpečil zotrvanie na piatej pozícii v kvalifikácii, počas ktorej si na konto pripísali jedno víťazstvo, jednu remízu a až osem prehier. Jediný gól zaznamenala v 74. minúte Lucia Ondrušová, domáce ale rozhodli o svojom triumfe už o dve minúty neskôr.

Z prvého miesta suverénne a už dávnejšie postúpili favorizované Nemky. Na MS v Kanade sa priamo kvalifikujú z Európy víťazi siedmich skupín, do baráže o poslednú ôsmu európsku miestenku pôjdu štyri najlepšie tímy z druhých miest.

1. skupina:

Dravograd:

Slovinsko - Slovensko 2:1 (0:0)

Góly: 47. Niklová, 76. Zverová - 74. Ondrušová. Rozhodovala: Gökceková (Tur.), ŽK: Žganecová - Vojteková, Ondrušová, Bartovičová.

Zostava SR: Korenčiová - Košíková (71. Kujovičová), Matysová, Kolenová, Vojteková, Ondrušová, Fischerová, Fatulová (85. Cerovská), Marková (70. Klechová), Šušková, Bartovičová