18. apríla 2014

Slovenská ´18´ otočila zápas na hokejových MS, Nemecko zdolala 4:1

Na snímke zľava tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Anton Bartánus, slovenský hokejový reprezentant do 18 rokov Marco Halama a Ernest Bokroš. Foto: TASR/Martin Baumann
Imatra 18. apríla (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov spravila v piatok dôležitý krok k postupu do štvrťfinále na MS tejto vekovej kategórie vo Fínsku. Rovesníkov Nemecka zdolala 4:1 a so štyrmi bodmi je priebežným lídrom základnej A-skupiny.

Zverenci Antona Bartánusa nevstúpili do stretnutia ideálne a už po 32 sekundách prehrávali po bekhendovom zakončení Manuela Wiederera. Vyrovnania sa dočkali v 18. minúte, keď sa Milého tvrdá strela odrazila od žŕdky do siete. V druhej tretine sa presadil v 35. minúte Radovan Bondra, ktorý ideálne zakončil rýchly protiútok. V záverečnej časti hry zvýšil päť minút po jej začiatku náskok Slovákov Kristián Ferleťák. Nemci v závere skúsili aj hru bez brankára, no 11 sekúnd pred koncom dopravil úspešne puk do opustenej bránky Matej Paločko a upravil na konečných 4:1.

Mladí Slováci tak majú na konte po úvodných dvoch stretnutiach na šampionáte štyri body a pred sebou ešte dva duely v skupine. V nedeľu 20. apríla si zmerajú sily s obhajcom majstrovského titulu Kanadou a o deň neskôr nastúpia proti Švédsku.

MS hráčov do 18 rokov

A-skupina
Nemecko - Slovensko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
1. Wiederer – 18. Milý, 35. Bondra, 45. Ferleťák, 60. Paločko. Rozhodovali: Sergejev (Rus.), Wehrli (Švaj.) – Lazarev (Rus.), Jamaguči (Jap.), vylúčení: 3:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 968 divákov

Zostava SR: Tomek – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch – Paločko, Sukeľ, Milý – Hrušík, Halama, Ferleťák – Pospíšil, Bondra, Valent – Petráš, Klenko, Tatár