24hod.sk    Šport    NHL

09. decembra 2005

Slovenské body Floride nepomohli

Z pätice slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v nočných zápasoch zámorskej NHL, si svoje bodové kontá zlepšili iba „panteri“ z Floridy.

Ani gól Juraja Kolníka a jedna asistencia Jozefa Stümpela však Panthers na ľade Dallasu na zisk čo i len bodu nestačili. Stars pripravili Floride už desiatu prehru u súpera za sebou najmä zásluhou výborného nástupu do úvodnej časti hry. O úvodný gól hostí sa v 27. min postaral Juraj Kolník, o dve minúty na to si asistenciu na Hortonov gól pripísal aj Jozef Stümpel. Hrdinom „hviezd“ sa stal Jere Lehtinen, ktorý necelých 16 sekúnd pred koncom rozhodol o zisku dvoch bodov. V bránke Colorada sa vo svojom premiérovom zápase
v NHL objavil Vitalij Kolesnikov a proti Bostonu si pripísal 20 úspešných zákrokov, keď za jeho chrbát prenikla jediná strela hostí. Vedenie Avalanche povolalo do prvého tímu kazašského brankára, ktorý v zápase s Bruins potvrdil oprávnenosť tohto rozhodnutia. Najväčšiu zásluhu na víťazstve Colorada mal okrem Kolesnikova najmä Alex Tanguay, ktorý jeden gól dal a na dva svojim spoluhráčom prihrával.

výsledky NHL

Washington - Nashville 2:5 (0:2, 1:1, 1:2), góly: 23. Ovečkin, 49. Clymer - 15. Židlický (Kariya, Timonen), 19. Židlický, 38. Sullivan, 53. Sullivan, 60. Hartnell. New Jersey - Calgary 1:4 (1:1, 0:3, 0:0), góly: 13. Mogiľnyj - 19. Iginla, 21. Phaneuf, 22. Langkow, 33. Iginla. Chicago - NY Rangers 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0), góly: 30. Špaček, 62. Arnason - 29. Průcha. Dallas - Florida 4:3 (3:0, 0:3, 1:0), góly: 7. Lehtinen, 13. Škoula, 14. Daley, 60. Lehtinen - 27. J. KOLNÍK (Van Ryn, Weiss), 29. Horton (STÜMPEL, Montador), 33. Nieuwendyk. Colorado - Boston 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), góly: 12. Hejduk, 30. Tanguay, 34. McLean, 48. Liles - 20. Sturm.