26. novembra 2015

Slovenské futbalistky prehrali s Dánskom 0:1

Tréner Slovenska Zsolt Pakusza

Tréner Slovenska Zsolt Pakusza Foto: TASR/Michal Svítok
Senec 26. novembra (TASR) - Slovenské futbalistky prehrali vo štvrtok v ich treťom súboji kvalifikácie ME 2017 v seneckom NTC s Dánkami 0:1. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu tak majú v tabuľke 4. skupiny na konte jednu výhru a dve prehry a sú štvrté. Najbližšie sa predstavia v utorok v Moldavsku v ďalšom boji o postup na finálový turnaj do Holandska. Bude to pre ne posledný zápas tohto roka.

Na šampionát, ktorý bude hrať v Holandsku 16 tímov, postúpi priamo osem víťazov kvalifikačných skupín a šesť najlepších z druhých miest. O poslednú miestenku si zahrajú v baráži zvyšní dvaja druhí.

Favorizované Severanky začali lepšie a v 8. minúte mohli otvoriť skóre po rýchlom prečíslení, v poslednom momente ale zahasila ich šancu Koleničková. V 13. minúte prudko centrovala Vejeová, ale brankárka Korenčiová loptu vyrazila. Domáce sa mohli ujať vedenia v 20. minúte, keď po priamom kope Vojtekovej horelo, ale Dánky zblokovali tri slovenské strely. A tak udrelo na druhej strane, po ďalšej rýchlej akcii Dánok v 34. minúte už do siete loptu dostala Troelsgaardová. V druhom polčase Dánky viac držali loptu na kopačkách.

V 49. minúte sa dostali domáce do veľkej šance, ale Ondrušová po spätnej prihrávke Koleničkovej zlyhala. Na 2:0 mohla zvýšiť v 59. Harderová, ale nepremenila penaltu po faule Šuškovej na Vejeovú, keď výborne vyrazila Korenčiová. V 63. minúte bežala sama na slovenskú brankárku Harderová, ale jej zakončenie tesne minulo tyčku. V 69. minúte tvrdú strelu Ondrušovej vyrazila brankárka Petersenová na brvno. Na druhej strane v 77. minúte Dánky trafili brvno po zakončení Troelsgaardovej a o pár okamihov pálila Vejeová iba do tyče. Záverečný nápor domácich už vytúžený gól nepriniesol, v nadstavenom čase z priameho kopu netrafila bránu Vojteková.