03. decembra 2010

Slovenské hádzanárky podľahli Poľkám a ďalej nepostupujú

Sen slovenských hádzanárok o postupe do II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta v Brazílii (3. - 18. decembra 2011) sa definitívne rozplynul už po druhom zápase. Zverenky trénera Štefana ...

hadzana Foto: SITALUBLIN 3. decembra (WEBNOVINY) - Sen slovenských hádzanárok o postupe do II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta v Brazílii (3. - 18. decembra 2011) sa definitívne rozplynul už po druhom zápase. Zverenky trénera Štefana Katušáka podľahli na turnaji 1. skupiny I. kvalifikačnej fázy v Lubline v piatkovom stretnutí domácim Poľkám 28:31 (12:12). Keďže vo štvrtok senzačne nestačili ani na Britky (26:27), v tabuľke okupujú s nulou na bodovom konte 4. miesto už bez šance vybojovať si prvenstvo, a teda jedinú postupovú miestenku do júnovej II. fázy (play-off). Na reprezentantky SR čaká v sobotu 4. decembra od 15.45 h outsider skupiny z Cypru, v nedeľu 5. 12. zakončia svoje účinkovanie od 15.15 h súbojom s Rakúšankami.

Výsledky - I. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2011 - 1. skupina - piatok:
Slovensko - Poľsko 28:31 (12:12)
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Grandtnerová, Gubiková - Trochtová, Kovaličková, Stuparičová 8, Hollá 1, Pileková 1, Blažeková, Jakubisová 6, P. Popluhárová 8, M. Školková 1, Pajtášová 3, Žideková
Najviac gólov za Poľsko: Niedžwiedžová 6, Semeniuková-Olchawová a Byzdrová po 5
vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe Srb.), 400 divákov

Úvod duelu vôbec nenasvedčoval, že slovenské hráčky vo štvrtok senzačne podľahli Britkám. Darilo sa im v obrane a v 9. min vyhrávali už 5:1. Kouča domácich reprezentantiek Kima Rasmussena donútil nepriaznivý stav zobrať si oddychový čas. Vzápätí Poľky znížili na 4:5, no v ďalších minútach sa Slovenkám aj vďaka strelecky disponovanej Popluhárovej podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov (8:5, 10:7). Koncovka I. polčasu patrila pre zmenu poľskému družstvu, ktoré do prestávky vyrovnalo na 12:12. Skóre druhého dejstva síce otvorila Školková, ale potom sa častejšie začali presadzovať domáce, ktoré v 38. min prvýkrát vyhrávali viac ako o jeden gól (17:14). O náskok však rýchlo prišli, štvrťhodinu pred koncom bol stav nerozhodný. Vzápätí získala vedenie pre slovenský tím Stuparičová (23:22). Vyrovnaná partia pokračovala aj v zostávajúcom čase. V 55. min mali Katušákove zverenky výhodu presilovej hry, ale počas nej inkasovali z ruky Byzdrovej, ktorá poslala Poľky do dvojgólového vedenia 28:26. Potom síce znížila Stuparičová, ale ďalšia dva presné zásahy Byzdrovej prakticky rozhodli o osude duelu (30:27 v 58. min). Pileková v 59. min skorigovala na 28:30, ale posledné slovo mali hráčky domáceho družstva, ktoré zvíťazili 31:28.

Zápas Veľká Británia - Cyprus hrá sa od 18.15 h.