28. júla 2016

Slovenské hádzanárky sa tešia z 13.miesta, zdolali Rumunsko

Na snímke radosť slovenských hádzanáriek po víťazstve nad Rumunskom v zápase o 13. miesto na MS žien do 18 rokov v hádzanej Slovensko - Rumunsko 28. júla 2016 v Bratislave. Slovenky obsadili konečné 13. miesto na svetovom šampionáte ...

Na snímke radosť slovenských hádzanáriek po víťazstve nad Rumunskom v zápase o 13. miesto na MS žien do 18 rokov v hádzanej Slovensko - Rumunsko 28. júla 2016 v Bratislave. Slovenky obsadili konečné 13. miesto na svetovom šampionáte kadetiek, ktoré sa konali na Slovensku. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 28. júla (TASR) - Slovenské hádzanárky do 18 rokov obsadili na domácich MS v Bratislave konečnú 13. priečku. Vo štvrtkovom dueli o umiestnenie vyhrali na palubovke NTC nad Rumunskom 25:21.

Zverenky trénera Jána Beňadika predtým splnili v konkurencii 24 účastníkov svetového šampionátu svoj hlavný cieľ postúpiť zo základnej skupiny do osemfinále.

Slovenky odštartovali vlažne a už po piatich minútach prehrávali hrozivo 0:4. Až potom "odkliala" obranu súpera Holejová a tá istá hráčka v 11. minúte zo sedmičky upravila na 4:5 z pohľadu domáceho tímu. Rumunky ale odpovedali trojgólovou šnúrou a po štvťhodine hry tak opäť viedli výraznejšie 8:4. Do prestávky Slovenky skresali manko na rozdiel dvoch gólov (11:13) a po zmene strán skóre otočili. Vvyrovnania sa dočkali v 38. minúte, keď svoj siedmy presný zásah v stretnutí pridala Holejová a o chvíľu neskôr už domáce prvýkrát v zápase viedli (16:15) zásluhou Kovácsovej. V bránke bola oporou Furgaláková a aj vďaka nej náskok štvrťhodinu pred koncom narástol na 19:16. Slovenský tím v závere drámu nepripustil a so šampionátom sa rozlúčil víťazstvom.