23. novembra 2017

Slovenskí basketbalisti vstúpili do predkvalifikácie ME prehrou

Na snímke s loptou krídelník Slovenska Kyle Kuric, vpravo rozohrávač Macedónska Vojdan Stojanovski v prvom zápase predkvalifikácie ME 2021 v basketbale mužov Slovensko - Macedónsko v Poprade 23. novembra 2017. Foto: TASR/František Iván
Poprad 23. novembra (TASR) - Slovenskí basketbalisti vstúpili do predkvalifikácie ME 2021 prehrou, keď v Poprad aréne podľahli Macedónsku 66:74. Z predkvalifikácie postúpia do ďalšej fázy víťazi troch skupín a najlepší tím z druhého miesta. Najlepším strelcom slovenského tímu bol Peter Sedmák. Slováci odohrajú ďalší zápas vo štvrtok 22. februára 2018 proti domácemu Švajčiarsku. .

Prvá štvrtina priniesla vyrovnaný súboj. Slováci viedli 10:6, ale náskok neudržali. Macedóncom vychádzala najmä kombinačná hra. Domáci reprezentanti v prvej časti držali krok s favoritom, ale v druhej to už neplatilo. Macedónci využili slabší úsek hry súpera a šnúrou desiatich bodov zvýšili z 34:30 na prvopolčasových 44:30.

Presvedčivý náskok si hostia udržiavali aj v tretej štvrtine. V nej im vychádzali trojkové pokusy a v 28. minúte viedli už o 18 bodov - 57:39. Slováci sa však pred domácim publikom nevzdávali a postupne stiahli skóre na 55:59. Viac im však Macedónci nedovolili.

predkvalifikácia ME 2021, A-skupina:

Slovensko - Macedónsko 66:74 (30:44)

zostava a body SR: Baťka 10, Ihring 10, Kuric 11, Körner 8, Mrviš 0 (Sedmák 20, Baldovský 5, Fusek 2, Krajčovič 0, Musil 0), najviac bodov Macedónsko: Hendriks 21, V. Stojanovski 20, Gjuroski 8, D. Stojanovski 8. Rozhodovali: Čebišev (Ukr.), Ozols (Lot.), Simonov (Nem.), TH: 14/6 - 18/15, trojky: 10 - 7, os. chyby: 21:13, 1420 divákov.

štvrtiny: 22:23, 8:21, 13:15, 23:15