16. júna 2007

Slovenskí hokejbalisti prehrali v semifinále s ČR

Slovenská hokejbalová reprezentácia neuspela v piatkovom semifinále na majstrovstvách sveta v hokejbale v nemeckom Ratingene, keď Česku podľahla 1:4. Slováci prehrali prvý zápas na turnaji a budú ...

RATINGEN 16. júna (WEBNOVNIY) - Slovenská hokejbalová reprezentácia neuspela v piatkovom semifinále na majstrovstvách sveta v hokejbale v nemeckom Ratingene, keď Česku podľahla 1:4. Slováci prehrali prvý zápas na turnaji a budú hrať v sobotu o 17.00 h o konečné 3. miesto s Talianskom, ktoré v druhom semifinále nestačilo na Kanadu (0:7).

Slovenskí hokejbalisti od začiatku pozorne bránili, no Česi boli aktívnejší. Brankár Petrík sa však nedal prekvapiť ani pri viacerých vyložených šanciach súpera. Slováci hrozili najmä v presilových hrách. V 25. min síce početnú výhodu nevyužili, ale tesne po jej skončení otvoril Simon skóre. Česi potom hrali ešte viac ofenzívnejšie, slovenská defenzíva odolávala v tretej tretine až do 34. min, keď Chmel tvrdo vystrelil a prekonal Petríka. Rovnaký hráč o necelých päť minút neskňr poslal Čechov aj do vedenia. Hneď nato mohli zverenci Romana Töröka a Jaroslava Šálku vyrovnať, ale Hodovník vytiahol loptičku z bránkovej čiary. V posledných minútach sa slovenský tím odhodlal k hre bez brankára, ktorú však nevyužil a naopak dvakrát inkasoval.