11. mája 2012

Slovenskí volejbalisti definitívne nepostúpili na olympiádu

Volejbalový turnaj na Hrách XXX. olympiády v Londýne bude definitívne bez Slovákov. V rozhodujúcom zápase II. skupiny základnej fázy kvalifikačného turnaja v Sofii prehrali zverenci trénera ...

volejbal SOFIA 11. mája (WEBNOVINY) - Volejbalový turnaj na Hrách XXX. olympiády v Londýne bude definitívne bez Slovákov.

V rozhodujúcom zápase II. skupiny základnej fázy kvalifikačného turnaja v Sofii prehrali zverenci trénera Štefana Chrtianskeho s favorizovaným Talianskom 0:3 (-23, -13, -22).

V konečnej tabuľke skupiny im patrí 3. miesto, do semifinále postúpili Taliansko a Nemecko.

Výsledok - II. skupina:

Slovensko - Taliansko 0:3 (-23, -13, -22)
75 minút, rozhodovali: Groenewegen (Hol.) a Labašta (ČR), 2000 divákov

Taliansko: Travica, Lasko, Mastrangelo, Parodi, Fei, Zaytsev, libero Bari (Kovář, Birarelli, Savani, Papi, Boninfante)
Slovensko: Masný, Michalovič, Kmeť, Lukáš Diviš st., Kohút, Ogurčák, libero Hupka (Skladaný, Bencz, Štefan Chrtiansky ml., Paták, Piovarči)

Prvý set priniesol vyrovnaný volejbal. Taliani síce viedli, ale výraznejší náskok si nevedeli vytvoriť. Od stavu 23:23 však už nedovolili Slovákom bodovať, vyhrali 25:23 a ujali sa vedenia 1:0.

Aj začiatok druhého dejstva naznačoval dramatický vývoj, ale iba do prvého technického oddychového času. Potom prišlo niekoľko skvelých obranných zákrokov Talianov na sieti, favorit sa predviedol aj razantným útokom a slovenský tím sa doslova rozsypal. Druhý set vyhrali Taliani zdrvujúco 25:13 a už tým si zaistili postup do semifinále.

Kormidelník volejbalistov z Apeninského polostrova Berutto postavil na tretí set hráčov z lavičky, slovenský lodivod Chrtiansky nechal na ihrisku zostavu z koncovky druhého setu. Taliani aj s „náhradníkmi“ diktovali. Slováci sa snažili, ale proti silnému súperovi nemali šancu. Postupne sa na ihrisku vystriedali všetci hráči. Taliani v koncovke viedli už 23:19, ale slovenskí volejbalisti hrali predovšetkým o česť a ešte sa im podarilo znížiť náskok súpera. Taliani nakoniec dotiahli aj túto hru k víťazstvu 25:22 a celý duel vyhrali 3:0.