30. júla 2006

Slovenskí volejbaliti z Rotterdamu bez víťazstva

Ani vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji č. 4 tretieho ročníka Európskej ligy v holandskom Rotterdame sa slovenskí volejbaloví reprezentanti nedočkali plného bodového zisku. Zverenci trénera ...

ROTTERDAM 30. júla (WEBNOVINY) - Ani vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji č. 4 tretieho ročníka Európskej ligy v holandskom Rotterdame sa slovenskí volejbaloví reprezentanti nedočkali plného bodového zisku. Zverenci trénera Vladimíra Přidala prehrali v nedeľu za 124 minút so súperom z Nemecka pomerom 2:3 (18, 23, -23, -24, -8). Slováci začali dobre, úvodné dva sety boli na palubovke jednoznačne lepším tímom, no v ďalších dvoch dejstvách nezvládli koncovku a tajbrejk už bol iba vyvrcholením neúspešného vystúpenia v Holandsku. S troma prehrami obsadili slovenskí volejbalisti na turnaji posledné miesto. Zvíťazili domáci Holanďania, ktorí si na záver poradili s Grékmi hladko 3:0.

Slovensko - Nemecko 2:3 (18, 23, -23, -24, -8)

124 min, rozhodovali: Gril (Slovin.) a Almkvist, 800 divákov

zostava SR: Sládeček, Ogurčák, Benčič, Bartík, L. Diviš st., Červeň (libero - Hody, Zaťko, Demeter, Kohút, Beňa)

Zverenci trénera Vladimíra Přidala boli v úvode zápasu lepší a svojmu súperovi toho veľa v prvom sete nedovolili. Ani raz v ňom neprehrávali a za 23 minút ho priviedli do víťazného konca. Aj v úvode druhého dejstva to vyzeralo, že po sobote vyčerpaní Nemci nebudú Slovákom veľmi vzdorovať. V polovici druhého setu sa však dostali do vedenia a v modrom hrajúci slovenskí reprezentanti ho získali až v samom závere najtesnejším výsledkom 25:23. Tretí set priniesol pre nezaujatých domácich divákov najkrajší volejbal a po lepšie zvládnutej koncovke sa z jeho zisku mohli radovať Nemci. Štvrté dejstvo mali Slováci od stavu 12:11 až do 22:21 pod kontrolou, no podobne ako v treťom opäť psychicky nezvládli koncovku. Záverečný tajbrejk hráči v modrom vyložene zbabrali. Už pri obrátke prehrávali 4:8 a celkovo v ňom uhrali iba osem bodov.

Hlasy:

Vladimír Přidal (tréner Slovenska): "Všetci hráči podali vyrovnané výkony, nikto nezahral vyložene slabo a nikto ani nevyčnieval. V závere nám dochádzali sily, Nemcom sa zobudil Kromm, ktorý v tajbrejku položil všetky lopty. Škoda prehry, zápas to bol veľmi vyrovnaný. Zápasy v Európskej lige sú síce prestížne, ale my ich berieme najmä ako prípravu. Viac ma mrzí včerajšia prehra. Gréci boli totiž slabší."

Pavol Bartík (kapitán Slovenska): "Bol to zápas rozohraný na 3:0, škoda tých premárnených koncoviek v treťom a štvrtom sete. Aj napriek tejto prehre si myslím, že naša hra má stúpajúcu tendenciu, čo je dobré pre ďalšie turnaje. Verím, že v Estónsku už vybojujeme aj nejaké víťazstvá."

Ďalší nedeľňajší výsledok:

Grécko - Holandsko 0:3 (-23, -18, -22)

72 min, rozhodovali: Deregnaucourt (Fr.) a Hudík (ČR), 1500 divákov