09. októbra 2015

Slovensko - Bielorusko 0:1 - Kvalifikačný zápas s Bieloruskom sa skončil prehrou Slovenska 0:1.

Kvalifikačný zápas s Bieloruskom sa skončil prehrou Slovenska 0:1.

«Slovensko - Bielorusko

Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrávajú 0:1 s bieloruským národným tímom v piatkovom večernom žilinskom stretnutí predposledného 9. kola C-skupiny kvalifikácie oSlovákov v 30. min delilo od vedúceho zásahu len niekoľko centimetrov: útočník Ďuriš posunul loptu do pokutového územia krídelníkovi Makovi, jeho pokus ľavačkou išiel povedľa hosťujúceho gólmana Gordunova, tesne pred bránkovou čiarou ju však vykopol Dragun.

Ten istý hráč sa o štyri minúty neskôr po rohu Renana Bressana hlavičkou postaral o prvý gól zápasu.
postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Francúzska.

Slovensko - Bielorusko 0:1, prebieha II. polčas
Gól: 34. Dragun, ŽK: 11. Škrtel, 35. Weiss (obaja Slovensko), rozhodujú: Hüseyin Göcek - Mustafa Emre Eyisoy, Orkun Aktas (všetci Tur.)

Slovensko: Kozáčik - Hubočan, Škrtel, Saláta, Švento - Pečovský, Kucka - Mak, Hamšík, Weiss - M. Ďuriš
Bielorusko: Gorbunov - Poľakov, Martynovič, Sivakov, Bordačov (40. M. Voloďko) - Renan Bressan, Dragun - Stasevič, Nechajčik - Gordejčuk, Signevič

95:00Kvalifikačný zápas s Bieloruskom sa skončil prehrou Slovenska 0:1.

94:12Hostia už len naťahujú čas a odkopávajú.

93:43Škrtel udiera päsťou do trávnika po nepremenenej vyloženej šanci na gól.

90:58Ďuriš teraz mohol vyrovnať! Škrtel odcentroval presne pred bránu, loptu našiel Michal, ten však hlavičkoval priamo do Gorbunovej náruče.

90:00Nadstavuje sa 5 minút.

89:34Máme rohový kop.

86:02Bieloruský gólman Gorbunov v poslednej chvíli vyráža strelu spoluhráča, z ktorej mohol byť vlastný gól. Šťastie je dnes jednoznačne na strane hostí.

85:15Slováci tlačia, Bielorusi vyrovnane kladú odpor.

83:37Priamy kop Dudu zachytáva Hamšík, jeho strela je však nepresná.

83:18Gordejčuk je potrestaný žltou kartou.

82:45Pomer streleckých pokusov narastá v náš prospech - 15:3.

81:14Už takmer 20 minút hráme presilovku. Na hre je to cítiť, na výsledku žiaľ nie.

78:53Rozcvičoval sa Jakubko, Maka ale strieda Duda.

76:54Veľký tlak nášho tímu! Stále máme dosť času zvrátiť výsledok v náš prospech.

73:05Rozohráva ho čerstvý Stoch, naši sa však nepresadili vo vzduchu a hra sa vysúva do stredu poľa.

71:59Získavame druhý rohový kop v zápase, prvý v druhom polčase.

71:03Ďalšie striedanie súpera. Signeviča mení Kisljak.

70:44Striedame aj my. Na posledných 20 minút stretnutia prichádza Stoch, odchádza Weiss.

68:49Bielorusi striedajú. Ihrisko opúšťa Nechajčik, prichádza Palicevič.

66:59Obrovská smola našich! Kucka dostal loptu pred šestnástku a tvrdo vypálil, za Bielorusko ale zahrala konštrukcia Gorbunovej brány.

65:05Publikum v Žiline v tom má jasno. My chceme góóól!

63:49Bieloruský kapitán končí. Turecký rozhodca ukazuje Martynovičovi červenú kartu a my budeme hrať presilovku!

62:59Bielorusi sa pokúsili o priame ohrozenie Matúša Kováčika, ten má však situáciu pred slovenskou bránou pod kontrolou.

59:27Striedame. Odchádza Pečovský, čerstvou posilou slovenského tímu je Nemec.

58:53Kope Vladko Weiss! Gorbunov stihol fantastickú strelu vyraziť.

56:42Žltá karta pre bieloruského kapitána Martynoviča, naši aktívnou hrou vybojovali priamy kop! Vypáli Kucka alebo Weiss.

55:15Stasevič si výborne upratal pred slovenskou bránou, našťastie vystrelil nepresne.

53:39Sivakov padá na zem po zrážke s Makom, žltá karta z toho však nebude.

51:56Hra sa presunula pred Kozáčika a odtiaľ do stredu poľa.

51:11Slováci poriadne povarili bieloruskú obranu, šéfkuchármi Ďuriš s Hamšíkom.

48:42Stasevič vidí žltú kartu po faule na Juraja Kucku.

46:50Ten začíname faulom Ďuriša na strelca zatiaľ jediného gólu stretnutia Draguna.

45:01Začal sa druhý polčas.

45:00Nadstavovali sa 3 minúty, na výsledku sa však nič nezmenilo. Po prvom polčase prehrávame najtesnejším možným spôsobom 0:1. Sledujte nás aj po prestávke.

43:40Nápor súperov pokračuje. Nenechajú nás kombinovať.

41:06Naši nemôžu založiť akciu tak, ako by chceli. Akonáhle rozohrajú, okamžite sú pri nich aktívni Bielorusi a loptu im vezmú.

38:50Bielorusi striedajú, z trávnika odchádza Bordačov, prichádza Volodko.

36:15Náš súper zvyšuje aktivitu, úvodný gól dodal Bielorusom sebavedomie a sú nepríjemní v útoku i v obrane.

34:30Martynovič vidí žltú kartu. Za faul aj za reči.

33:50Prehrávame 0:1. Inkasujeme od Draguna, ktorý nám pred pár minútami obranným zákrokom zmaril šancu na úvodný gól z kopačky Maka.

29:12Neuveriteľná šanca Slovenska! Makovu presnú strelu tesne pred bránkovou čiarou odkopol Dragun. Gorbunov si poriadne vydýchol.

26:12Kozáčik začal ďalšiu akciu Slovenska, po nepresnostiach ju však naši nezaložili.

23:59Hubočan ostáva ležať, rozhodca na chvíľu prerušuje hru. Tomáš potrebuje ošetrenie, o chvíľu sa vráti na trávnik.

21:49Hamšík vypálil na bieloruskú bránu, lopta však sieť nerozvlnila, bola privysoká.

20:54Súper zatiaľ predvádza výbornú defenzívnu prácu, hráči sú veľmi aktívni aj v osobných súbojoch.

19:30Bielorusi napádajú našu rozohrávku, musíme si pomáhať aj prihrávkou na Kozáčika.

17:09Nepríjemný faul na Hubočana, previnil sa Bordačov. Otrasený Tomáš ostáva na ihrisku a hra pokračuje.

15:42Hamšíkova strela! Marek triafa do súpera a hra sa presúva do stredu poľa.

14:57Končí sa úvodná štvrťhodina. Diváci sa dožadujú gólu, hľadiskom sa ozýva My chceme gól!

10:15Martin Škrtel vidí žltú kartu. Slovenský kapitán v hlavičkovom súboji fauloval Signeviča lakťom.

06:50Gordejčuk fauloval Weissa. Je to ďalší faul Bielorusov, predtým bol faulovaný Kucka v strede poľa.

04:25Mak centroval do šestnástky, hlavou zakončil Hubočan, tesne však minul.

04:01Domáci fanúšikovia sa nechávajú počuť, slovenskí futbalisti majú v hľadisku fantastickú podporu.

03:15Súperi nenechávajú našich rozohrať, aktivita oboch tímov je od začiatku zápasu vysoká.

01:56Rozohral ho Stasevič, Škrtel odvrátil. Naši okamžite prechádzajú do protiútoku.

01:33Prvý rohový kop získali Bielorusi.

00:00Kvalifikačný zápas Slovenska s Bieloruskom sa práve začal.

Na Štadióne pod Dubňom doznela hymna hostí, po nej slovenská. Úvodný výkop bude o 20.45 h.

Do brány sa postaví Matúš Kozáčik, pred ním dal tréner Ján Kozák dôveru kvartetu Tomáš Hubočan, Martin Škrtel, Kornel Saláta, Dušan Švento. Dvojicu štítových hráčov Juraja Kucku a Viktora Pečovského dopĺňajú v stredovej formácii Róbert Mak, Marek Hamšík a Vladimír Weiss.

Do zápasu vyrukujeme s jediným hrotovým útočníkom Michalom Ďurišom. Legionár Viktorie Plzeň nastúpi na svoj jubilejný 20. medzištátny duel, v najcennejšom drese doposiaľ neskóroval.

Slovensko je momentálne v tabuľke C-skupiny na 2. mieste, na úradujúcich majstrov kontinentu Španielov stráca dva body. Pred treťou Ukrajinou, s ktorou má po výhre 1:0 v Kyjeve a domácej remíze 0:0 v Žiline lepšie vzájomné zápasy, vedie o tri body.

Naši futbalisti stoja na prahu ich premiérového postupu na finálový turnaj EURO 2016.

Milí čitatelia, vitajte pri sledovaní futbalového zápasu C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 medzi reprezentáciou Slovenska a Bieloruska. Tešíme sa, že s nami prežijete túto výnimočnú športovú udalosť.