24hod.sk    MS v hokeji 2012

12. mája 2012

Slovensko - Bielorusko 5:1

Piaty gól Slovenska strelil Juraj Mikúš. Na 1:5 za Bielorusko znižoval Kaľužnyj.

slovensko bielorusko Slovenská hokejová reprezentácia nastúpila na zápas MS v hokeji 2012 proti Bielorusku dnes o 11:15.

V bránke začal chytať Ján Laco.

Sobotňajší zápas proti bieloruskému tímu má špeciálnu príchuť pre útočníka Marcela Hossu, ktorý sa stane dvadsiatym Slovákom so stým štartom v reprezentačnom drese.

Bielorusom chýba brankár Mezin, ktorý nečakane opustil mužstvo, bieloruský výber však posilnili bratia Kosticynovci z Nashvillu Predators.

Tréner Slovenska Vůjtek má hru súpera pozorne preštudovanú. „Bielorusi predvádzajú ruský štýl skombinovaný s veľmi dôslednou fínskou obrannou taktikou. Bude to veľmi ťažký zápas, v ktorom možno zvíťazí tím s väčšou túžbou po troch bodoch,“ tvrdí hlavný kouč slovenského výberu.

Slováci na MS odohrali jeden zápas v pozícii favorita a až tri ako outsider. „Myslím si, že sa nám lepšie zozadu, zo zabezpečenej obrany. Herný štýl Bielorusov nám bude vyhovovať,“ pokračoval Vůjtek a na margo vzrastajúcej psychickej záťaže pred dôležitými zápasmi o postup do štvrťfinále dodal:

„Tlak sa teraz zväčšuje, veď ide o priame zápasy o postup. Rovnako však sú na tom aj Bielorusko a Švajčiarsko.“

Priebežný stav v druhej tretine je 5:0 pre Slovensko. Úvodný gól zápasu strelil v siedmej minúte Andrej Sekera, asistovali mu Baranka a Handzuš. V 8. minúte dostal Tomáš Surový za narazenie osobný trest na 2 + 10 minút. Druhý gól Slovákov pridal v 24. minúte Branko Radivojevič. Tretí gól, svoj premiérový, vsietil Michel Miklík. Ani nie minútu po treťom góle rozjasal slovenských fanúšikov Tomáš Kopecký. Piaty gól padol o minútu a 8 sekúnd po štvrtom, na 5:0 zvýšil Juraj Mikúš.

Program zápasov na MS v hokeji 2012

Na 1:5 za Bielorusko znižoval Kaľužnyj. V 37. minúte nepremenil trestné strieľanie Kovyršin.

Góly: 7. Sekera (Handzuš, Baranka), 24. Radivojevič (Sekera), 25. Miklík (Tatár, Mikúš), 26. Kopecký (Radivojevič), 27. Mikúš (Tatár)- 35. Kaľužnyj
Rozhodujú: Jari Levonen (Fin.), Brent Reiber (Sui.), Jon Kilian (Nor.), Masi Puolakka (Fin.)

Slovensko: J. Laco - Sekera, Baranka, Graňák, Chára, Starosta, Vydarený, Sersen - Radivojevič, Handzuš, T. Kopecký - L. Hudáček, Surový, Šatan - Tatar, J. Mikúš, Michel Miklík - Marcel Haščák, Bližňák, Bartovič - Marcel Hossa

Bielorusko: Kovaľ - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťučonok, Stasenko, Černaok, Graborenko - Stepanov, Grabovkij, Ugarov - S. Kosticyn, Kaľužnyj, A. Kosticyn - Kovyršin, Stas, Konstantin Koľcov - Kulakov, Kitarov, Meleško - Michaľov