23. septembra 2016

Slovenský cyklista Peter Sagan si neudržal biely dres

Slovenský cyklista Peter Sagan.

Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: TASR/AP
Amsterdam 23. septembra (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan si neudržal biely dres pre vedúceho jazdca pretekov Eneco Tour 2016. Úradujúci majster sveta i Európy a jeho kolegovia zo stajne Tinkoff skončili v 5. etape, ktorou bola tímová časovka na 20,9 km v okolí holandského mesta Sittard-Geleen, na ôsmom mieste. Sagan tak klesol v celkovej klasifikácii na štvrtú priečku. V piatok triumfovalo zoskupenie BMC Racing v zostave aj s Austrálčan Rohanom Dennisom, ktorý je po piatku staronovým lídrom podujatia.

Druhé miesto v časovke obsadil Etixx-QuickStep, ktorý na americkú stajňu stratil v cieli 16 sekúnd. Tretí boli jazdci z LottoNL-Jumbo (+23). Tinkoff, v drese ktorého sa okrem Sagana predstavil aj jeho krajan Erik Baška, zaostal o 34 sekúnd.

V priebežnom poradí Sagan stráca na Dennisa 27 sekúnd. Na druhé miesto zásluhou triumfu v tímovej súťaži poskočil ďalší člen BMC Američan Taylor Phinney, tretí je Nemec Tony Martin (Etixx-QuickStep).

Eneco Tour 2016 - 5. etapa/tímová časovka:

1. BMC Racing 23:11 min, 2. Etixx-QuickStep +16, 3. LottoNL-Jumbo +23, 4. Movistar +25, 5. IAM Cycling +26, 6. Lotto Soudal +29, 7. Giant-Alpecin +33, 8. Tinkoff (Peter SAGAN, Erik BAŠKA) +34, 9. Team Sky +38, 10. FDJ +40

priebežné poradie:
1 . Rohan Dennis (Austr./BMC Racing) 13:40:47 h, 2. Taylor Phinney (USA/BMC Racing) +16, 3. Tony Martin (Nem./Etixx-QuickStep) +24, 4. Peter SAGAN (SR/Tinkoff) +27, 5. Niki Terpstra (Hol./Etixx-QuickStep) +27, 6. Jos van Emden (Hol./LottoNL-Jumbo) +28