27. novembra 2007

Slovnaft extraliga - belasí s dvomi bodmi

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí predohrávaného 33. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2007/08: Slovan Bratislava - HKm Zvolen 3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0) Góly: ...

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí predohrávaného 33. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2007/08:

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Hreus (Gráčik, Döme), 25. Hreus (Döme, Srdínko), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kuľha - 41. Lipiansky (P. Frühauf), 44. Lipiansky (Paciga, J. Čierny)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Mihajlo, 5097 divákov
Slovan: Hovi (41. - 41. J. Chovan) - Pavlas, Huba, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Gráčik, Hreus, Döme - Kropáč, Kapuš, Kokavec
Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Štork, Ondruška - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Dubec, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, Cibuľa, L. Jurík
Domáci chceli odčiniť posledné zaváhanie v Žiline a po prvý raz udreli už v 79. sekunde. Obrana Zvolena sa rozostúpila pred Hreusom, a ten spomedzi kruhov nedal Hudáčkovi žiadnu šancu. V druhej polovici prvej tretiny prebrali iniciatívu hostia a vypracovali si aj niekoľko príležitostí. Nebezpečná bola strela Dlouhého od modrej a gól visel vo vzduchu v 11. min pri akcii Kloudu. V 13. min efektne rybičkou vysunul Kokavec do samostatného nájazdu Kapuša, no ten hosťujúceho gólmana neprekonal. Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili lepšie opäť slovanisti a v 25. min po druhý raz a opäť spomedzi kruhov skóroval Hreus. O chvíľku sa v najväčšej príležitosti Zvolena objavil Krayzel, no vynikajúcim zákrokom ho vychytal Hovi.
V úvode tretej časti hry zaujalo najprv vynútené 38-sekundové striedanie Hoviho pre problémy s prilbou. Hneď po návrate na ľad ho prekonal Lipiansky a v 44. min ten istý hráč dokonca vyrovnal na 2:2. Zvolen mal v týchto fázach jednoznačne viac z hry, najväčšiu šancu Juríka v 55. min však Hovi so šťastím vytlačil nad. Do konca tretej tretiny ani v predĺžení gól nepadol a rozhodnúť sa tak muselo v samostatných nájazdoch. Lipiansky v nich trikrát našiel recept na Hoviho, no v šiestej sérii svoj pokus nepremenil a "belasí" tak získali dva body.
Hlasy:
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Zvolen bol dnes kvalitným súperom, tlačil nás a napádal už v našom pásme. Dali sme si jeden gól, čo nás stálo predĺženie. Samostatné nájazdy sú vždy viac o šťastí. Víťazstvo teší, chlapcom nemám čo vyčítať."
Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Ťažko sa mi hodnotí takýto duel. Domácim sme boli minimálne vyrovnaným súperom, miestami sme ho i prevýšili. Nevyšli nám vstupy do prvých dvoch tretín, v tretej sa nám podarilo vyrovnať a mali sme šance aj na víťazný gól. Samostatné nájazdy sú vždy vabank, vyhráva ten šťastnejší."

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 7. T. Višňovský (R. Hartmann, Pálffy), 9. Pálffy (R. Hartmann, T. Višňovský), 46. M. Ivičič (R. Školiak, Pálffy), 57. Liščák (R. Školiak, Kocák) - 42. Jabrocký (Halaj, Buc), 60. Buc (Jabrocký, Halaj)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Marcel Haščák (Poprad) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Millner, Tvrdoň, 2700 divákov
Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - F. Novák, Hollý, Malík
Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Turoň, Dora, Bambúch, Korenko, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Lapšanský - Jabrocký, Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, Kubus, Ficko
Popradčania už v 16. sekunde pocítili, že domáci body rozdávať nechcú, keď Pálffy poslal prvý pozdrav smerom k Šimonovičovi. Rybár musel na opačnej strane prvýkrát zasahovať v 2. min po strele Martina Segľu. Skaličanom vyšiel na sto percent úvod zápasu - zužitkovali obe ponúknuté presilové hry a bolo 2:0. V 7. min po nacvičenej akcii na jeden dotyk putoval puk od Pálffyho cez Hartmanna až k Višňovskému, a ten otvoril skóre. O dve minúty neskôr sa po zhliadnutí videozáznamu hlavným rozhodcom domáci radovali druhýkrát, keď opäť počas výhody o jedného muža našiel Višňovský zľava Pálffyho, ktorý už puk len ľahko doklepol do odkrytej bránky. Prvá formácia "zeleno-bielych" predviedla počas prvej tretiny viacero pekných kombinačných akcií, ktoré však likvidoval pohotový Šimonovič. V 17. min sa počas oslabenia po chybe popradského beka pred vlastnou bránkou dostal k puku Pálffy, ale zoči-voči Šimonovičovi
Počas bezgólovej druhej časti hry sa hra presúvala z jednej strany na druhú, do väčších šancí sa však dostávali hostia. V 25. min bol po tom, ako dopravil puk do siete hosťujúci Halaj, opäť v akcii videorozhodca, hlavný arbiter tentokrát gól neuznal. V 27. min sa na trikrát vyznamenal Šimonovič, keď vychytal tri pokusy Mikúša z pozície beka. V 36. min Lapšanský z prvej z ľavej strany tesne minul skalickú bránku a po ňom aj rozbehnutý Martin Segľa trafil iba rýchlu Rybárovu lapačku. V 39. min ukázal svoj technický kúsok Pálffy, keď obkrúžil popradskú bránku, Šimonovič však jeho zámer odhalil.
Do tretej tretiny vstúpili hostia tlakom a v 42. min po kombinácii Buca, Halaja a Jabrockého z hokejky posledne menovaného znížili na 2:1. Popradčania zvýšili dôraz, ale Skaličania v 46. min pridali svoj tretí gól, keď spoza ľavého kruhu presnou strelou dobre trafil obranca Ivičič. V 54. min nepremenil svoj únik Pašek, ale v presilovke piatich proti trom pridali domáci štvrtý gól z hokejky Liščáka. Už počas záverečného potlesku
domácich tribún dokázali hostia pridať ešte jeden gól, keď Buc z prvej spomedzi kruhov nekompromisne zavesil.
Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Veľmi dobre nám vyšiel vstup do zápasu a vyhrávali sme 2:0. Potom sa však vyskytli menšie chyby. Stretnutie sme ale napokon zvládli, čo nás veľmi teší."
Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Myslím si, že zápas sme si prehrali sami zbytočnými oslabeniami. Musím byť kritický a povedať aj to, že s takým prístupom niektorých hráčov, ako predviedli dnes, nemáme šancu nikde vyhrať. Máme zranených hráčov, tak dostali šancu iní. No myslím si, že úlohu, ktorú mali, vôbec nesplnili. Môžem len gratulovať súperovi k víťazstvu."

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. Frank (Sadiki, Fedor), 60. Šechný (M. Palovčík)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Markovič (Martin) na 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudolf Lauff ml. - M. Grečko, Kalina, 1650 divákov
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Sadiki, Brincko, Hrubý, Brejčák, Kall - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Fedor - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Pavol Segľa, Klein, Slaninák - Lemešáni
Martin: Lakosil - Kolba, Klepáč, T. Majeský, Vantroba, I. Ďatelinka, Dvořák, Brcko - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, J. Mihálik, Mahdalík - Pokrivčák
Prvá tretina sa začala prevahou domácich. Kežmarok neustále napádal bránku súpera a z viacerých striel sa v 15. min podarilo napokon skórovať druhej útočnej formácii, keď hosťujúceho brankára po prihrávke Sadikiho prekonal Frank - 1:0. Druhá tretina sa začala podobne ako prvá - pod taktovkou domácich, ktorí mali značnú prevahu. V ďalšom priebehu sa sily vyrovnali, no skóre sa nemenilo.
V tretej časti hry hostia pritvrdili a častejšie sa začali objavovať na trestnej lavici. Kežmarčania hrali štyri minúty presilovku piatich proti trom, ale ani túto možnosť na zvýšenie svojho náskoku nevyužili. Zaslúžená gólová poistka pre domácich prišla napokon až v 60. min, keď Šechný trafil pri power-play hostí do prázdnej bránky.
Hlasy:
Ján Vodila (tréner Kežmarku): "Z našej strany to bol bojovný, nervózny zápas, z minima sme vyťažili maximum. Musím chlapcom poďakovať za bojovnosť a zvlášť Maťovi Klempovi, ktorý nás dnes podržal a v bránke neskutočne čaroval."
Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Po piatich víťazstvách sme si verili aj v Kežmarku. Úvod zápasu bol vyrovnaný z obidvoch strán, aj keď súper mal viac gólových príležitostí. V druhej tretine sme pridali, začali sme dobre korčuľovať, kombinovať a boli sme podľa mňa jasne lepším mužstvom, no nedali sme gól. Posledná tretina už bola opäť vyrovnaná. Domácim veľmi dobre zachytal brankár Klempa, a aj preto v tomto zápase zvíťazili."

Dukla Trenčín - HC Košice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 46. Homer (Křetinský, Trochta) - 28. P. Bartoš (Juraj Faith), 39. Juraj Faith (P. Bartoš, Kledrowetz), 48. I. Droppa (Kmiť)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Gašparík, 3840 divákov
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, P. Mikuš, Malinský, Bobček, Osina - Čacho, Marek Haščák, Pardavý - S. Saliji, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Kóňa, V. Kútny - Poljaček, Trochta, Kubrický
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, P. Mocek, Javín, Kledrowetz, Špelda - Weissmann, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Ščurko, Michal Lukáč, M. Bartánus
Po ospalom úvode získali Košice už v 5. min dvojminútovú výhodu o dvoch hráčov, avšak počas nej boli dosť statickí a Hálu príliš nepreverili. Trenčín sa proti celoplošnej defenzíve Košíc nedokázal presadiť. Východniari hrali jednoducho, puk sa snažili hneď z prvej dostať zo svojho obranného pásma. Duklu schladil v 28. min Bartoš, ktorý trafil presne pod hornú konštrukciu Hálovej bránky. Vyrovnanie mal potom na hokejke po Pardavého prihrávke Čacho, avšak tiesnený nedokázal puk poskakujúci na čiare dopraviť do bránky. Rýchlu akciu predviedli Kollár s Hanzalom, ale rýchlosť svojich betónov ukázal v tej chvíli i Lipovský. V 39. min potiahol puk pred Hálu Bartoš. Tiesnený nedokázal zakončiť, avšak dokorčuľujúci Faith skóroval. Hlavný arbiter Daniel Konc ešte situáciu posudzoval na videu, či pred Faithovým presným zásahom nebola posunutá bránka, napokon však Košice išli pred záverečnou tretinou do kabín s dvojgólovým náskokom.
V 44. min trafil pri signalizovanom vylúčení Pardavý hornú žŕdku košickej bránky a o dve minúty na to Homer pri presilovke od modrej znížil na 1:2. Trenčania ožili, ale už o 134 sekúnd ich schladil Droppa, ktorý nepokrytý od modrej trafil presne do siete - 1:3. Trenčania sa smerom dopredu trápili, Košičania s prehľadom svoj náskok ubránili a zmenu skóre nepriniesla ani záverečná stosekundová power-play Dukly.
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Košice nám vrátili požičané. Vzali si späť víťazstvo, ktoré sme my získali u nich. Bol to podobný zápas ako predchádzajúce, tento raz sme však hrali aktívne. Košice pozorne bránili a presným zakončením sa dostali do vedenia. My sme zvýšili aktivitu až po góle, ak by sme hrali takto od začiatku, bolo by to dramatickejšie. Nebol to prvý domáci zápas, čo sme neboli v prvej polovici tak aktívni, ako by sme si želali. Nemôžeme čakať na gól, ktorý by nás nakopol."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Odohrali sme dobrý zápas. Vedeli sme, že Dukla bude doma aktívna smerom dopredu a hrať nátlakovo. Prvá tretina bola vyrovnaná, súper sa cez našu obranu dostával často stredom. Od druhej tretiny sme defenzívu zlepšili. Vykrývali sme stredné pásmo a dostávali sa do šancí. Vedeli sme, že v tretej tretine Dukla vyvinie tlak. V prvých šiestich minútach sme urobili tri taktické chyby, dostali gól a nevyzeralo to najlepšie. Rozhodlo to, že vzápätí sme pridali tretí gól. S víťazstvom som spokojný."

HK Ardo Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Góly: 12. M. Štefanka (Gálik, Halász), 20. Ľ. Kolník (T. Sedlák), 25. Ľ. Kolník (T. Sedlák, Gašpar), 37. Gálik (M. Štefanka), 40. M. Štefanka (Vozdecký, Gálik) - 51. Róbert Huna (Richard Huna), 60. Bulík
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:1, rozhodovali: Baluška - Jankovič, M. Orolín, 1883 divákov
Nitra: Mastič - R. Lukas, Vojta, Petrmichl, T. Sedlák, Halász, Pravda (21. König) - Dornič, Berzinš, Ľ. Kolník - M. Chrenko, T. Chrenko, Kmeč - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - H. Ručkay, Gašpar, Valach
L. Mikuláš: J. Laco - Petran, M. Grman, M. Droppa, Hyben, Jelínek, Rúfus - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Lelkeš, Marek Hovorka, Pohanka - Blaščík, Kuric, Oravec - od 21. Kadlubiak
Stretnutie začalo v tréningovom tempe s miernou prevahou domácich hráčov. Tá napokon v 12. min vyvrcholila až do gólu Štefanku pri vlastnom oslabení. Dvanásť sekúnd pred koncom prvej tretiny skórovali Nitrania ešte raz, keď sa po prihrávke Sedláka v presilovke strelecky presadil po dlhšom čase kanonier Kolník. Táto dvojica sa postarala v 25. min aj o tretí gól Nitry, ktorý padol podľa rovnakého scenára. V 37. min si "producenti" prvého gólu domácich vymenili úlohy, keď rovnako v oslabení Štefanka nahral Gálikovi, a ten zvýšil už na 4:0. Bodku za druhou tretinou dal svojím druhým gólom v zápase Štefanka po kombinácii s Vozdeckým a Gálikom.
V polovici záverečnej tretiny využili hostia zaváhanie nitrianskej obrany a po prihrávke Richarda Hunu spoza bránky vo vlastnom oslabení prekonal Mastiča Róbert Huna. V samom závere ešte upravil skóre Bulík, keď si z pravej strany nakorčuľoval s pukom pred Mastiča a strelou pomedzi betóny stanovil výsledok na konečných 5:2.
Hlasy:
Ján Neliba (asistent trénera Nitry): "Na Mikuláš sme sa pripravovali a vedeli sme, čo nás čaká. Mrzí nás, že sme nezvládli tretiu tretinu a umožnili hosťom dohrať stretnutie s veľkou cťou. Získali sme tri body, ale momentálne nám chýba kvalita v obrane. To musíme v ďalších zápasoch zlepšiť."
Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Dnešný zápas nám nevyšiel, hrali sme ustráchane, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Naši hráči sú psychicky na dne a z tohto stavu pramenia aj individuálne chyby."