Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2013

Smer-SD chce podľa KDH rozdávať aj to, čo v rozpočte nebudeSmer-SD sa chystá podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka na rozdávanie peňazí, ktoré sa do rozpočtu možno ani nedostanú. Ako povedal Moravčík v sobotu pre agentúru SITA, Smer-SD ...Zdieľať
robert fico BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) - Smer-SD sa chystá podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka na rozdávanie peňazí, ktoré sa do rozpočtu možno ani nedostanú.


Ako povedal Moravčík v sobotu pre agentúru SITA, Smer-SD chce rozdávať dotácie, investičné stimuly a pripravuje zmeny vo verejnom obstarávaní, ale zmenená makroekonomická prognóza ministerstva financií však ukazuje, že možno sa chystajú na rozdávanie peňazí, ktoré sa do rozpočtu ani nedostanú.

„Zníženie odhadu ekonomického rastu totiž predpovedá zníženie výberu daní a potrebu ďalších konsolidačných opatrení. Chúťky Smeru-SD na rozdávanie však môžu vyústiť do ďalšieho zvýšenia daní alebo iného útoku na peniaze ľudí,“ upozornil Moravčík.

Zmeny v investičných stimuloch vyzerajú podľa podpredsedu KDH tak, ako by boli šité na mieru firiem, ktoré sa dokážu pohybovať v byrokratickom prostredí. Nových zahraničných investorov, ktorí nemajú dostatočné kontakty na vysokých miestach, skôr odradia. „Podľa Americkej obchodnej komory sa touto zmenou stane Slovensko maximálne neatraktívne spomedzi okolitých krajín V4,“ upozornil Moravčík.

Zmenami vo verejnom obstarávaní chce Smer-SD podľa neho centralizovať rozdávanie zákaziek pevne do svojich rúk. Preto chystá Centrálnu obstarávaciu agentúru či nadradenie svojich nominantov nad rozhodovanie Úradu pre verejné obstarávanie. „V konečnom dôsledku to bude znamenať menej transparentnosti a väčšie plytvanie peniazmi ľudí v štátnom rozpočte. Vysoké dane a odvody už dusia slovenskú ekonomiku a prinášajú nárast nezamestnanosti,“ konštatoval Moravčík.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Daň za psa budú Žilinčania platiť až v máji
<< predchádzajúci článok
Predseda SDKÚ-DS si myslí, že stranu sa podarilo zjednotiť

Smer-SD chce podľa KDH rozdávať aj to, čo v rozpočte nebude - diskusné fórum čitateľov