24hod.sk    Šport    Hokej

17. decembra 2005

So Švajčiarmi futbalovo

Druhý zápas na piešťanskom Loto Cupe sa slovenským hokejistom vydaril.

Po štvrtkovej dráme s Lotyšskom, za ktorú  napokon získali bod, vyhrali včera nad Švajčiarskom 1:0 a dnes budú

s Kanadou hrať o prvé miesto. Na to si robia zálusk aj Švajčiari, no ak zverenci trénera Františka Hossu vyhrajú, obhája titul z vlaňajška. Súboj s hokejistami z krajiny helvétskeho kríža bol až veľmi taktický. V úvodnej tretine stáli za zmienku iba dve šance. Tú našu zahodil Obšut
a Steineggera vychytal Lašák. Riedko zaplnený piešťanský štadión, kde bolo až prekvapujúco veľa švajčiarskych priaznivcov, čakal na gól až do 35. minúty. Po asistenciách Országha a Somíka strelil svoj tretí gól v reprezentácii Skaličan René Jarolín. Švajčiari sa pokúšali vyrovnať do posledných sekúnd. Dve a pol minúty pred koncom šiel na trestnú lavicu Országh a tréner Ralph Krüger sa odhodlal k power-play šiestich na štyroch. Švajčiari však Lašáka neprekonali a napokon prehrali.

LOTO CUP
Slovensko - Švajčiarsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Gól: 35. Jarolín (Országh, Somík). Rozhodcovia: Lauff - Halecký, Pavlovič, vylúčení: 5:4 (navyše Zálešák na 10 min), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1 000 divákov.
Slovensko: Lašák - Čierny, Obšut, Štrbák, Milo, Graňák, Stehlík, Podhradský, Starosta - Bartek, Kapuš, Bartečko - Országh, Jarolín, Somík - Vaic, Podkonický, Zálešák - Lažo, Chrenko, Gron.
Švajčiarsko: Bührer - Du Bois, Forster, Seger, Steinegger, Blindenbacher, Bezina, Kobach, Hirschi - Rüthemann, Ziegler, Romy - Conne, Plüss, Della Rossa - Fischer, Jeannin, Wichser - Reichert, Lemm, Steiner - Wirz.
Ďalší výsledok: Lotyšsko - Kanada  2:4 (0:1, 1:1, 1:2).
Dnešný program: 12.30: Švajčiarsko - Lotyšsko, 17.00: SLOVENSKO - Kanada.