Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2012

Somálsky prezident prežil ozbrojený útok islamistovSomálsky prezident Šaríf Šajch Ahmed prežil bez zranení útok ozbrojencov z teroristickej skupiny aš-Šabáb, ktorý zaútočili na jeho ozbrojený konvoj v regióne Afgoje. Dvaja vojaci ...Zdieľať
somalsko MOGADIŠO 29. mája (WEBNOVINY) - Somálsky prezident Šaríf Šajch Ahmed prežil bez zranení útok ozbrojencov z teroristickej skupiny aš-Šabáb, ktorý zaútočili na jeho ozbrojený konvoj v regióne Afgoje.


Dvaja vojaci utrpeli zranenia. Prezident si bol prezrieť dôležitú oblasť, ktorú vládne sily dobyli od povstalcov len minulý piatok.

Ako informoval bezpečnostný predstaviteľ Mohamed Mualím, prezident po útoku pokračoval v plánovanej ceste. Jeho konvoj okrem vládnych vojakov sprevádzali aj vojaci Africkej únie. Skupina aš-Šabáb sa k útoku prihlásila a na svojej stránke uviedla, že "jej bojovníci zaútočili na hlavu nepriateľa".

Skupina aš-Šabáb, ktorá stále kontroluje časti územia v strednom a južnom Somálsku, je napojená na teroristickú sieť al-Kájda. Centrálna somálska vláda s pomocou Africkej únie vytláča islamistov z viacerých častí krajiny vrátane samotného Mogadiša. Aš-Šabáb pokračuje v bombových a raketových útokoch na somálskych predstaviteľov. Cieľom skupiny je zosadiť vládu v Mogadiše, vyhnať z krajiny jednotky Africkej únie a zaviesť v Somálsku vládu radikálneho islamu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sily NATO tvrdia, že zabili jedného z vodcov al-Kájdy
<< predchádzajúci článok
Gréci majú najväčší záujem o udržanie Eura

Somálsky prezident prežil ozbrojený útok islamistov - diskusné fórum čitateľov