19. novembra 2014

Španieli prehrali v príprave s Nemeckom, Thomas Müller sa zranil

Španielsky brankár Iker Casillas (vľavo) a jeho spoluhráč Juan Bernat (uprostred) v akcii so Sebastianom Rudym z Nemecka počas prípravného zápasu Španielsko - Nemecko 18. novembra 2014 vo Vigu. Foto: TASR/AP
Vigo 19. novembra (TASR) - Španielski futbaloví reprezentanti, ktorí sú súperom Slovenska v kvalifikácii EURO 2016, prehrali v prípravnom zápase vo Vigu s Nemeckom 0:1.

O triumfe úradujúcich svetových šampiónov rozhodol v 89. minúte strelou z diaľky stredopoliar Realu Madrid Tony Kroos.

V atraktívnom súboji dvoch posledných majstrov sveta v hustom daždi nastúpili oba tímy bez viacerých opôr.

V španielskom útoku dostal príležitosť Nolito, ktorý štadión Balaidos dôverne pozná z pôsobenia v Celte Vigo.

Nemcom chýbali Jerome Boateng, Manuel Neuer, Mats Hummels, Marco Reus, Andreas Schürrle a Bastian Schweinsteiger, v 23. minúte musel ísť pre zranenie dolu z ihriska Thomas Müller.

V prvom polčase spálil najväčšiu šancu Mario Götze, ktorého strelu Iker Casillas reflexívne vyrazil. V druhom dejstve si Španieli vytvorili tlak, no nepodarilo sa im streliť gól. Po Nolitovej strele k žrdi z priameho kopu sa vyznamenal Ron-Robert Zieler, ktorý si poradil aj s pokusom striedajúceho Pedra Rodrigueza.

V závere udrelo na druhej strane, keď Kroos strelou z diaľky zaskočil náhradného brankára Casillu.