09. októbra 2015

Španieli si zabezpečili postup, Ukrajina sa dotiahla na Slovensko

Na archívnej snímke tréner španielskej futbalovej reprezentácie Vicente del Bosque Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 9. októbra (TASR) - Španielski futbaloví reprezentanti spečatili svoj postup na kontinentálny šampionát EURO 2016 z prvého miesta C-skupiny. V piatkovom zápase 9. kola kvalifikácie pred domácimi fanúšikmi zvíťazili nad outsiderom Luxemburskom pohodlne 4:0. Zverenci trénera Vicenteho del Bosqueho tak majú na konte 24 bodov a pred druhým Slovenskom i treťou Ukrajinou už nedostihnuteľný päťbodový náskok.

"La Furia Roja" podľa predpokladov dominovala počas celého zápasu, hostia sa však bránili zubami-nechtami a náporu favorita odolávali až do záveru prvého polčasu. V 42. minúte vyšla domácim akcia po pravom krídle, luxemburský brankár Joubert vyrazil loptu po Pedrovej šanci iba pred seba, kde bol pohotový Cazorla a presnou strelou rozvlnil sieť. Aj po zmene strán to bolo iba o hre na jednu bránku. Španieli pridali ešte tri góly. O dva sa postaral striedajúci Paco Alcacer, ktorý namieril presne v 67. minúte a 80. minúte, skóre spečatil v 85. minúte opäť Cazorla.

Ukrajinci si v druhom zápase céčka poradili na horúcej macedónskej pôde s domácim výberom 2:0 a v tabuľke sa bodovo dotiahli na druhé Slovensko, ktoré doma nestačilo na oslabené Bielorusko (0:1). Ukrajinci rozhodli o svojom triumfe až po zmene strán. Do vedenia išli v 59. minúte, keď rozhodca po ruke domáceho obrancu Žutu v šestnástke nariadil pokutový kop a ten premenil Selezňov. Gólovú poistku pridal v 87. minúte striedajúci Kravec.

C-skupina

Macedónsko - Ukrajina 0:2 (0:0)

Góly: 59. Selezňov (z 11 m), 87. Kravec. Rozhodoval: Hategan (Rum.). ŽK: Brdarovski, Žuta - Chačeridi, Sydorčuk.

zostavy a striedania:

Macedónsko: Pačovski - Brdarovski, Šikov, Ristevski, Žuta - Alimi, Petrovič - Ibraimi, Hasani (22. Abdurahimi), Askovski (78. Nestorovski) - Iljoski (64. Ivanovski)

Ukrajina: Pjatov - Fedeckij, Chačeridi, Rakickij, Ševčuk - Rybalka, Sydorčuk - Jarmolenko (86. Karavajev), Rotaň (90.+1 Malinovskij), Konopľanka - Selezňov (74. Kravec)

Španielsko - Luxembursko 4:0 (1:0)

Góly: 42. Cazorla, 67. a 80. Paco, 85. Cazorla. Rozhodoval: Delferiere (Belg.), ŽK: Pedro - Bensi, Malget, Da Mota.

Španielsko: Casillas - Juanfran, Bartra, Pique, Alba - Cazorla, Busquets, Fabregas - Silva (11. Mata), Morata (33. Paco), Pedro (77. Nolito)

Luxembursko: Joubert - Delgado, Malget, Chanot, Gerson, Jans - Bensi (64. Deville), Mutsch, Payal, Martins (79. Da Mota) - Joachim (90. Turpel)