Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. mája 2017

Speváčka Marta Kubišová prekvapuje: Na jeseň sa hodlá ukončiť kariéruMarta Kubišová, archívna snímka.Zdieľať
Marta Kubišová, archívna snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Praha 18. mája (TASR) - Známa česká speváčka Marta Kubišová plánuje tento rok oficiálne ukončiť svoju kariéru. S turné "Marta Naposledy" vystúpi v Čechách i na Slovensku. Podľa českého spravodajského serveru Novinky.cz si definitívnu bodku naplánovala na 27. októbra do pražskej Lucerny a na 1. novembra do Českých Budějovíc.


Kubišová začínala svoju kariéru v 60. rokoch 20. storočia, keď patrila k najpopulárnejším speváčkam vo vtedajšom Československu. Po roku 1968 jej komunistické úrady zakázali koncertovať a na pódium sa mohla vrátiť až v novembri 1989.

V rámci októbrového koncertu v Lucerne vystúpia spolu s Kubišovou ako hostia aj Václav Neckář, Aneta Langerová a Lucie Bílá. 1. novembra, v deň jej 75. narodenín, sa so svojimi fanúšikmi rozlúči na pódiu v Českých Budějoviciach.

Kubišová už viackrát oznámila, že končí so speváckou kariérou. Dôvodom bol aj jej zhoršený zdravotný stav, pred dvoma rokmi mala problémy so srdcom. Podľa vlastných slov si chce konečne oddýchnuť a plánuje napísať aj knihu, v ktorej zhrnie svoju kariéru i osobné zážitky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj akordeón môže mať moderný zvuk, na scénu prichádzajú legendárne hity v nových aranžmánoch
<< predchádzajúci článok
Princezná Mako sa pre sobáš s právnikom vzdá kráľovského postavenia

Speváčka Marta Kubišová prekvapuje: Na jeseň sa hodlá ukončiť kariéru - diskusné fórum čitateľov