30. septembra 2014

Špirko hviezdil za Amur, z víťazstva sa však netešil

Na snímke Rastislav Špirko

Na snímke Rastislav Špirko Foto: FOTO TASR/Michal Svítok
Moskva 30. septembra (TASR) - Slovenský útočník Rastislav Špirko zaznamenal v utorkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Amurom Chabarovsk a Severstaľom Čerepovec tri asistencie, ani tento jeho individuálny výkon ale nepomohol domácemu tímu k bodom. Amur podľahol 4:5 a zapísal si štvrtú prehru v rade. V drese Chabarovska sa predstavili aj Špirkovi krajania Michel Miklík a Marcel Haščák, bodovo sa však nepresadili.

V ďalšom stretnutí si Admiral Vladivostok vedený slovenským trénerom Dušanom Gregorom poradil na domácom ľade s Torpedom Nižnij Novgorod 4:1. Admiral prehrával od 5. minúty po góle Wojteka Wolského 0:1, no vďaka vydarenej tretej tretine a dvom presným zásahom švédskeho útočníka Niclasa Bergforsa duel otočil a prerušil tak sériu troch prehier.

KHL - utorok:

Amur Chabarovsk - Severstaľ Čerepovec 4:5 (0:1, 1:3, 3:1)

Góly: 33. Tarasov, 49. Fisenko (ŠPIRKO), 50. Lugin (ŠPIRKO), 60. Lugin (ŠPIRKO) - 31. a 45. Nikoncev, 9. Kupcov, 29. Šefer, 39. Monachov

Admiral Vladivostok - Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 36. a 43. Bergfors, 47. Zemčjonok, 60. Lisin - 5. Wolski