Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. februára 2007

SPP odporúča svojim zákazníkom novinku - PlynkasoSpoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) prináša pre svojich zákazníkov - domácnosti, ktoré odoberajú zemný plyn, novinku - „Plynkaso“. Doterajšie povinnosti spojené s ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. februára (WN/PR) - Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) prináša pre svojich zákazníkov - domácnosti, ktoré odoberajú zemný plyn, novinku - „Plynkaso“. Doterajšie povinnosti spojené s úhradou platieb za zemný plyn prostredníctvom SIPO lístkov, šekov a nutné osobné návštevy pobočiek pošty či bánk nahradí moderný a jednoduchý spôsob platby. Zákazníci, ktorí si zriadia priame inkaso (tzv. Plynkaso) od februára 2007 do januára 2008, budú automaticky zaradení do súťaže o niektorú zo 120 + 1 atraktívnych cien.

Priame inkaso „Plynkaso" je jednoduchý spôsob bezhotovostnej platby za zemný plyn priamo z bankového účtu zákazníka na účet SPP. Predstavuje spoľahlivý a moderný spôsob platby, ideálny najmä pri plnení pravidelných povinností, akou je platba za odobratý zemný plyn. Toto riešenie je určené pre všetkých zákazníkov SPP kategórie domácnosť, ktorí doteraz platili preddavky za zemný plyn na pošte alebo zo svojho bežného účtu v banke (či už prevodným príkazom alebo cez SIPO). Možnosť platby cez Plynkaso ocenia zákazníci aj pri ročnom zúčtovaní odberu zemného plynu, kedy nemá zákazník starosti s úhradou nedoplatku, resp. s obdržaním preplatku.

Ako naznačuje už samotný slogan nového produktu SPP - „Plynkaso sa oplatí – nezabudne, zaplatí!“, hlavným cieľom SPP je odbremeniť zákazníka od starostí s dodržiavaním termínov platieb. Zálohové platby (alebo tzv. preddavky) tak budú bezpečne realizované v správny čas a na správny účet, čo zaručí, že zákazník môže svoju mesačnú platbu pokojne „pustiť z hlavy“. Úhrada platieb, na základe súhlasu zákazníka s priamym inkasom - Plynkasom, prebieha automaticky z účtu zákazníka v jeho banke priamo na účet SPP.

Plynkaso ponúka výhody pre zákazníka:

- jednoduchý prechod na výhodnejšiu formu platby za plyn

- platba prebehne vždy včas a v správnej výške

- nenastane riziko oneskorenia platby

- zákazníkovi zanikne stres a starosť o včasnú úhradu platby

- zavedenie priamej inkasnej platby je bezplatné

- možnosť výhry v spotrebiteľskej súťaži

Plynkaso si zákazník môže zriadiť nasledovnými spôsobmi:

a) Zákazník s bežným účtom v Slovenskej sporiteľni, Všeobecnej úverovej banke alebo Tatra banke si môže zvoliť jeden z týchto spôsobov:

· zriadi si inkaso priamo na Zákazníckom centre SPP alebo

· navštívi svoju banku, kde si zriadi inkaso alebo

· použije Internet banking alebo

· použije telefonickú službu banky.

b) Zákazník, ktorý má zriadený bežný účet v inej banke:

· navštívi banku, kde si môže zriadiť inkaso alebo

· použije Internet banking alebo

· použije telefonickú službu svojej banky (ak ju má sprístupnenú v rámci balíka služieb).

V druhom prípade (b) je zároveň potrebné, aby zákazník o udelení súhlasu s inkasom informoval aj SPP zavolaním na Zákaznícku linku SPP 0850 111 363, kde bude informovaný o ďalšom postupe, alebo osobne na Zákazníckom centre SPP, kde vyplní a podpisom potvrdí „Žiadosť o zmenu zmluvných podmienok“.

Pri zriadení Inkasa musí mať zákazník k dispozícii 2 dôležité údaje, a to:

1. číslo svojho účtu v banke a

2. číslo zmluvného účtu, pod ktorým je vedený v SPP.

Získanie čísla zmluvného účtu je možné z viacerých zdrojov, a to:

· zavolaním na Zákaznícku linku SPP 0850 111 363

· na tlačive „Zmluva o dodávke plynu“, ak ju zákazník uzatvoril od roku 2006

· na liste „Nový prístup SPP, a.s. k oceneniu odberu plynu“, ktorý bude SPP, a.s. zasielať svojim zákazníkom v priebehu roka 2007

· na vyúčtovacích faktúrach za dodávku zemného plynu (od 2. cyklu roku 2007)

Plynkaso v období od 1. 2. 2007 do 31. 1. 2008 je spojené so zaujímavou súťažou.

Produkt je podporený 12-timi mesačnými a 1 celoročnou spotrebiteľskou súťažou. Mesiacom február 2007 sa začína súťažné obdobie, kedy bude zrealizovaných dvanásť čiastkových súťaží (každý kalendárny mesiac jedna). Do jednotlivých súťaží bude zaradený každý zákazník, ktorý si zriadi Plynkaso (inkaso voči účtu SPP) počas daného cyklu. Žrebovanie v týchto mesačných súťažiach sa uskutoční vždy v 20. kalendárny deň nasledujúceho mesiaca (alebo najbližší pracovný deň), za účasti notára a podľa štatútu súťaže.

Až do 31. januára 2008 každý mesiac (spolu 12 x) budú mať zákazníci šancu stať sa jedným z desiatich vyžrebovaných výhercov nasledovných cien:

1. cena – LCD televízor s domácim kinom

2. cena – voľný nákup tovaru v hodnote 40 000,- Sk v predajniach NAY

3. cena – voľný nákup tovaru v hodnote 25 000,- Sk v predajniach NAY

4.– 10. cena – voľný nákup tovaru v hodnote 5 000,- Sk v predajniach NAY

Po ukončení všetkých mesačných súťaží sa uskutoční finálne vyžrebovanie výhercu hlavnej ceny celého roka - osobného automobilu značky Kia Cee´d. Do záverečného žrebovania budú zaradení úplne všetci zákazníci, ktorí si počas celého súťažného obdobia (1. 2. 2007 - 31.1.2008) zriadia Plynkaso. Záverečné žrebovanie sa uskutoční v marci 2008 za účasti notára a podľa štatútu súťaže.

Z uvedenej súťaže sú vylúčení zamestnanci SPP. Podrobnejšie informácie o súťaži a zriadení Plynkasa nájdu zákazníci na www.spp.sk, v Zákazníckych centrách SPP alebo na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363.

SPP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Sibíri padal trojfarebný sneh
<< predchádzajúci článok
Rezort školstva dá tento rok na normatívy 31,181 miliardy Sk