14. marca 2012

Šprint v behu na lyžiach vyhrali Nóri Brandsdal a Björgenová

Víťazmi stredajšieho šprintu klasickou technikou v Štokholme, ktorý bol ouvertúrou 4-etapového finále Svetového pohára 2011/2012 v behu na lyžiach, sa stali Nóri Eirik Brandsdal a Marit Björgenová. ...

beh na lyziach ŠTOKHOLM 14. marca (WEBNOVINY) - Víťazmi stredajšieho šprintu klasickou technikou v Štokholme, ktorý bol ouvertúrou 4-etapového finále Svetového pohára 2011/2012 v behu na lyžiach, sa stali Nóri Eirik Brandsdal a Marit Björgenová. Malý krištáľový glóbus patril už pred týmito poslednými šprintérskymi pretekmi sezóny Švédovi Teodorovi Petersonovi a Kikkan Randalovej z USA.

Brandsdal vo finále jasne zdolal Petersona, bronz si vybojoval objav záveru sezóny, Kanaďan Len Valjas. Björgenová potvrdila svoju famóznu formu. Opäť zvýšila svoj náskok na čele celkovej klasifikácie, keď jej jediná reálna súperka v boji o hlavnú trofej, Poľka Justyna Kowalczyková, v semifinále spadla, do finále sa teda nekvalifikovala a celkovo skončila v stredu až deviata.

Striebro si z okruhu okolo Kráľovského paláca vo švédskej metropole odviezla Rusa Julia Ivanovová, bronz patrí ďalšej Nórke Maiken Caspersen Fallovej.

Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie. Účasť vo finálovej minitour si vybojovalo iba 50 najlepších v celkovej klasifikácii SP. Najlepší Slovák Martin Bajčičák skončil osemdesiaty ôsmy a jediná Slovenka, ktorá štartovala v bojoch o krištáľový glóbus, Alena Procházková obsadila 63. miesto.