24hod.sk    Šport    Hokej

07. januára 2006

Štart sa Slovanu nevydaril

Jaškovci v Petrohrade bez bodu

Slovenský klubový hokej si na prvé víťazstvo v novodobom Pohári európskych majstrov bude musieť počkať. Vlani dvakrát neuspela na turnaji známom aj pod názvom Super Six Dukla Trenčín, teraz nedokázal v Petrohrade v skupine Alexandra Ragulina bodovať ani Slovan Bratislava. Štvrtková prehra s Dinamom Moskva a včerajší neúspech s českými Pardubicami odsúdili belasých na predčasný návrat domov.

V zápase s moskovským Dinamom doplatili bratislavskí hokejisti najmä na nedisciplinovanosť v úvode zápasu. Od druhej polovice už boli ruskému majstrovi vyrovnaným súperom, avšak v útoku zlyhávali. Hlavný rozhodca Christer Lärking zo Švédska udelil v zápase 24 dvojminútových trestov, keď tvrdo trestal každý zákrok hokejkou. „Vedeli sme, ako sa bude pískať a chceli sme sa tomu vyvarovať. Návyky z našej ligy sme však nedokázali odstrániť. Kým Rusi jazdili, my sme stáli a faulovali hokejkou,“ zhodnotil situáciu na ľade útočník belasých Peter Klouda. Moskovčania s dvojgólovým náskokom po dvoch tretinách podčiarkli svoje víťazstvo tretím úspešným zásahom v záverečnej tretine. Česť Bratislavčanov zachránil dve minúty pred koncom Klouda. „Mužstvo ma nesklamalo, ale s výkonom v dvoch tretinách sa nedá vyhrať. Treba hrať naplno celý zápas,“ povedal po stretnutí tréner Ján Jaško.
Slovanistom sa nepodarilo uspieť ani vo včerajšom reparáte s Pardubicami, keď českému majstrovi podľahli 0:2. Jaškovci sa poučili zo zápasu s Dinamom a vyvarovali sa zbytočným faulom, no pri hre dopredu sa trápili. Slovenského reprezentačného brankára Jána Lašáka v pardubickej bránke veľmi nepreverili a po inkasovaných góloch v druhej tretine z hokejok Rolínka a Sýkoru nezískali na turnaji ani bod.
V Skupine Ivana Hlinku si vo štvrtok poradil fínsky šampión Kärpät Oulu so švajčiarskym HC Davos 3:1, keď všetky štyri góly padli v presilovkách. Včera sa Švajčiarom vydaril zápas podstatne lepšie a švédsku Frölundu zdolali presvedčivo 6:2.

Skupina Alexandra Ragulina, štvrtok: Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), góly: 5. Višniakov, 11. Grabovskij, 49. Grabovskij - 58. Klouda. Piatok: Slovan - Moeller Pardubice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), góly: 30. Rolínek, 40. P. Sýkora.
Skupina Ivana Hlinku, štvrtok: Kärpät Oulu - HC Davos 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), piatok: HC Davos - Frölunda Indians 6:2 (2:0, 2:1, 2:1).