25. augusta 2016

Stoch gólom pomohol Fenerbahce k výhre a postupu do skupinovej fázy

Slovenský futbalista v službách Fenerbahce Istanbul Miroslav Stoch sa strelecky presadil aj vo štvrtkovom odvetnom zápase play off Európskej ligy UEFA 2016/2017 na ...

Miroslav Stoch Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 25. augusta (TASR) - Slovenský futbalista v službách Fenerbahce Istanbul Miroslav Stoch sa strelecky presadil aj vo štvrtkovom odvetnom zápase play off Európskej ligy UEFA 2016/2017 na ihrisku Grasshoppersu Zürich a prispel tak k suverénnemu postupu tureckého tímu do skupinovej fázy.

Stoch, ktorý strelil dva góly Fenerbahce pri minulotýždňovom hladkom triumfe 3:0 na domácej pôde, skóroval aj v druhom vzájomnom stretnutí. V 84. minúte po pase Mehmeta Topala presnou strelou z vnútra šestnástky spečatil víťazstvo hostí 2:0. Dvadsaťšesťročný krídelník odohral vo Švajčiarsku celý zápas, rovnako ako jeho krajan Martin Škrtel, skúsený stopér dostal v 65. minúte aj žltú kartu.

V hlavnej súťaži si zahrá aj Slovan Liberec. Český zástupca po víťazstve 1:0 na Cypre zdolal Larnaku aj v domácom prostredí, výhru 3:0 zariadil ešte v prvom polčase Jan Sýkora, autor hetriku. Čisté konto si udržal slovenský brankár Liberca Martin Dúbravka, jeho krajan a spoluhráč Igor Súkenník prišiel na trávnik v 89. minúte.

Postup do skupinovej fázy si zaistil vo štvrtok aj FK Karabach, klub z Azerbajdžanu po minulotýždňovej prehre 0:1 na ihrisku IFK Göteborg dokázal v odvete zdolať švédsky tím jasne 3:0.

Žreb skupín EL sa uskutoční v piatok 26. augusta o 13.00 SELČ v Monte Carle. Zápasy prvého kola sú potom na programe 15. septembra.

odvety play off EL UEFA 2016/2017:

FK Karabach Agdam - IFK Göteborg 3:0 (2:0)
Góly: 19. Sadiqov, 26. Muarem, 51. Quintana
/prvý zápas 0:1, do skupinovej fázy postúpil Karabach/

Rosenborg Trondheim - Austria Viedeň 1:2 (0:0)
Góly: 59. Gytkjaer (z 11 m) - 58. Grunwald, 69. Kayode
/prvý zápas 1:2, do skupinovej fázy postúpila Austria/

Grasshoppers Zürich - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:0)
Góly: 77. Fernandao, 84. STOCH
/prvý zápas 0:3, do skupinovej fázy postúpilo Fenerbahce/
/Škrtel odohral celý zápas a v 65. min. dostal ŽK, Stoch (obaja Fenerbahce) celé stretnutie a v 84. min. strelil gól/

Slovan Liberec - AEK Larnaka 3:0 (3:0)
Góly: 8., 15. a 41. Sýkora
/prvý zápas 1:0, do skupinovej fázy postúpil Liberec/
/Dúbravka hral celý zápas, Súkenník (obaja Liberec) prišiel na ihrisko v 89. min./

Bröndby IF - Panathinaikos Atény 1:1 (1:0)
Góly: 35. Muchtar - 66. Ivanov
/prvý zápas: 0:3, do skupinovej fázy postúpil Panathinaikos/