Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy

Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2017

Štrajk v PPS Group Detva pokračuje, odborári a vedenie opäť rokujúNa snímke zamestnanci spoločnosti PPS Group, a.s. Detva počas prvého dňa ostrého štrajku v Detve 9. januára 2017.Zdieľať
Na snímke zamestnanci spoločnosti PPS Group, a.s. Detva počas prvého dňa ostrého štrajku v Detve 9. januára 2017. Foto: TASR - Branislav Račko
Detva 10. januára (TASR) - Štrajk zamestnancov PPS Group Detva pokračuje druhým dňom. Tak ako včera, aj dnes ráno sa pred vstupom do fabriky zhromaždilo približne 650 ľudí.


Ako pre TASR uviedol predseda Základnej organizácie (ZO) OZ KOVO Podpolianske strojárne Stanislav Ľupták, podľa prezenčnej listiny sa dnes podobne ako včera, zaregistrovalo 621 zamestnancov. Počet zamestnancov celej spoločnosti bol pri tom v decembri 2016 celkom 792 ľudí, cez agentúru dočasného zamestnávania tam pracuje ďalších 44 ľudí.

„Včera napoludnie boli zástupcovia odborovej organizácie vyzvaní manažmentom na spoločné rokovanie, ktoré trvalo viac ako desať hodín - až do neskorej noci. Keďže k žiadnej dohode zatiaľ nedošlo, rokovanie pokračuje aj dnes,“ priblížil aktuálnu situáciu.

Dôvodom ostrého protestu zamestnancov PPS Group je nedohoda so zamestnávateľom na niekoľkých bodoch kolektívnej zmluvy. Podľa Ľuptáka najväčším problémom pri vyjednávaní bolo a je zvýšenie tarifných miezd. Kým odborári požadujú sedempercentné zvýšenie taríf, zamestnávateľ ponúka 1,5-percentné zvýšenie a ďalších 1,5 percenta na budúci rok.

Podľa hovorcu PPS Group Ľuboša Schwarzbachera štrajkom dochádza k denným stratám asi 200.000 eur. Štrajk navyše nie je dobrým signálom navonok a narúša dôveryhodnosť firmy u odberateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH: Obmedzenie predaja cez sviatky zablokuje možnosť zatvoriť obchody
<< predchádzajúci článok
Kancelárka Merkelová vyzdvihla odkaz zosnulého prezidenta Herzoga

Štrajk v PPS Group Detva pokračuje, odborári a vedenie opäť rokujú - diskusné fórum čitateľov