Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. februára 2010

Strana Gašparoviča končí, členovia pôjdu do SmeruHnutie za demokraciu (HZD), ktoré v roku 2002 zakladal súčasný prezident SR Ivan Gašparovič, pravdepodobne dnes ukončí svoju ...Zdieľať
Mečiar, Gašparovič

Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) - Hnutie za demokraciu (HZD), ktoré v roku 2002 zakladal súčasný prezident SR Ivan Gašparovič, pravdepodobne dnes ukončí svoju činnosť. Členovia strany dostanú odporučenie, aby vstúpili do strany Smer-SD. O všetkom má rozhodnúť kongres strany, ktorý sa koná dnes v Bratislave. "Kongres zhodnotí činnosť strany a rozhodne o jej budúcnosti. O všetkom rozhodnú delegáti," uviedol predseda HZD Jozef Grapa v rozhovore pre agentúru SITA. Na snem príde približne 300 delegátov zo všetkých krajov Slovenska. Hosťami budú prezident Ivan Gašparovič i premiér Robert Fico.

Grapa pripomenul, že HZD spolupracuje so Smerom-SD dlhodobo. "Nechceme, aby v blížiacich sa voľbách prepadli hlasy, keď na pravom spektre sa spájajú aj nekompatibilné strany. Programovo najbližšou stranou je pre nás Smer-SD. Spolupracovali sme spolu už pri viacerých voľbách,“ uviedol Grapa. Zároveň dodal, že HZD má od svojho vzniku národný a sociálny program.

HZD založil s viacerými bývalými členmi HZDS Ivan Gašparovič v roku 2002 po tom, čo sa nedostal na kandidátku HZDS. S HZD sa do parlamentu však nedostal. Strana nezískala v parlamentných voľbách potrebnú päťpercentnú hranicu, získala však príspevok od štátu na svoju činnosť, pretože získala viac ako tri percentá hlasov. V roku 2004 sa stal Gašparovič prezidentom a vo funkcii predsedu ho nahradil Jozef Grapa. Ten túto funkciu zastáva doteraz. Gašparovič je čestným predsedom HZD. Strana má v súčasnosti 2200 registrovaných členov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kresťanskí demokrati oslavujú dvadsať rokov
<< predchádzajúci článok
Zrútenie minaretu si vyžiadalo životy 32 ľudí

Strana Gašparoviča končí, členovia pôjdu do Smeru - diskusné fórum čitateľov