Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    MS v hokeji 2012

21. mája 2012

Strieborných chlapcov vezie po Bratislave štýlový autobusHokejisti prileteli na bratislavské letisko Milana Rastislava a autobusom sa presúvajú na Námestie SNP, kde na nich čakajú tisícky šťastných fanúšikov.Zdieľať
Strieborných chlapcov vezie po Bratislave štýlový autobus Slovenská hokejová reprezentácia, ktorá vybojovala na majstrovstvách sveta v Helsinkách strieborné medaily, sa v pondelok krátko pred 14.00 h vrátila domov.


Na bratislavskom letisku pristál letecký špeciál o 13.53 h, na letisku čakalo na mužstvo asi 300 fanúšikov. Po pristáti prešlo lietadlo cez vodnú bránu, ktorú symbolicky vytvorili prúdom vody dve hasičské vozidlá.

Ako prvý z lietadla o 14.05 h vystúpil kapitán mužstva Zdeno Chára, ktorý niesol trofej pre strieborný tím šampionátu. Hneď za ním vyšiel Miroslav Šatan a ďalší hráči oblečení v modrých dresoch. "Vitajte doma! My sme tu doma," vítali fanúšikovia kompletný reprezentačný tím.

Po prílete na letisku čakala na mužstvo cesta autobusom ulicami Bratislavy do centra mesta na Námestie SNP.

Na bratislavskom Námestí SNP čakajú na strieborných hokejistov tisícky fanúšikov. Námestie je už plné až po spodný okraj, policajti strážia iba malý kus priestranstva, kadiaľ na tribúnu prídu hokejisti. Fanúšikova tak ako v posledných dňoch počas zápasov aj teraz prišli v dresoch svojich obľúbencov z reprezentácie.

Celým námestím vejú slovenské zástavy. Atmosféra pripomína situáciu spred desiatich rokov, keď ľudia na námestí vítali zlatých hokejistov zo švédskeho Göteborgu. Na námestie stále prúdia davy ďalších ľudí.


Zdeno CháraOslavy sa začali, slovenskí hokejisti prileteli do Bratislavy. Slovenský kapitán Zdeno Chára vychádza z lietadla.Foto: SITA/Diana Černáková
Na oslavy sa pripravila aj bratislavská polícia. Bude dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky počas presunu hokejistov na Námestie SNP. "Počas osláv na Námestí SNP budú desiatky policajtov dohliadať na verejný poriadok, ochranu života, zdravia a majetku občanov," informovala agentúru SITA hovorkyňa bratislavskej polície Petra Hrášková.

Pre prílet hokejového tímu budú dnes popoludní v centre Bratislavy dopravné obmedzenia, električková doprava na Obchodnej ulici a Námestí SNP je od 13.00 h odklonená.

Obmedzené budú linky č. 2, 3, 5, 8 a budú presmerované cez Špitálsku ulicu, Kamenné námestie, Jesenského, Námestie Ľudovíta Štúra a cez Šafárikovo námestie sa vrátia naspäť na Kamenné námestie.

Obsluhované nebudú zastávky na Obchodnej ulici - Poštová, Vysoká a rovnako ani na Radlinského ulici v oboch smeroch - zastávky STU a smerom do Rače zastávka Floriánske námestie. Električka číslo 7 nepôjde. Informáciu zverejnil Dopravný podnik Bratislava na svojej oficiálnej stránke.
 
Strieborných chlapcov vezie po Bratislave štýlový autobus

Strieborných chlapcov vezie po Bratislave štýlový autobus

Strieborných chlapcov vezie po Bratislave štýlový autobus© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Cesta za striebrom bola dramatická, ale krásna (21. 5. 2012)
 Tréner Vůjtek: Urobili sme to pre Paľa Demitru (21. 5. 2012)
 Som zvedavý, čo nám ľudia pripravia, teší sa Tomáš Kopecký (21. 5. 2012)
 Zdeno Chára venoval striebro Demitrovi (20. 5. 2012)
 Aj striebro je pre brankára Jána Laca veľkým úspechom (20. 5. 2012)
 Finále - Rusko - Slovensko - hlasy (20. 5. 2012)
 HOKEJ-MS: Tenista Kližan: "Aj striebro je ´brut´" - ohlasy (20. 5. 2012)
 Najlepším obrancom sa stal Zdeno Chára a brankárom Ján Laco (20. 5. 2012)
 Obrazom: Takto sme v Helsinkách bojovali o zlato (20. 5. 2012)
 Slovensko - Rusko 2:6. Slováci ukončili šampionát snov striebrom (20. 5. 2012)nasledujúci článok >>
Daniela Hantuchová na parížskej antuke hrať nebude
<< predchádzajúci článok
Rafael Nadal vyhral turnaj ATP v Ríme, zdolal Srba Djokoviča

Strieborných chlapcov vezie po Bratislave štýlový autobus - diskusné fórum čitateľov