06. januára 2016

Striedajúci Ibe zariadil výhru Reds v prvom semifinále Ligového pohára

Na snímke vľavo hráč Liverpoolu Jordon Ibe strieľa jediný a víťazný gól, vpravo brankár Stoke City Jack Butland v semifinále anglického Ligového pohára Stoke City - FC Liverpool (0:1) v utorok 5. januára 2016. Foto: TASR/AP
Londýn 6. januára (TASR) - Futbalisti FC Liverpool urobili dôležitý krok smerom k postupu do finále anglického Ligového pohára (Capital One Cup), keď v utorkovom prvom semifinálovom súboji zvíťazili na ihrisku Stoke City 1:0. Výhru "The Reds" zariadil gólom v 37. minúte Jordon Ibe, ktorý prišiel na ihrisko iba 19 minút predtým, keď vystriedal zraneného Philippa Coutinha.

V drese Liverpoolu stále chýbal slovenský stopér Martin Škrtel, ktorý sa zotavuje zo zranenia stehenného svalu. Odveta je na Anfield Road na programe 26. januára. Úspešnejší z tejto dvojice narazí vo finále na víťaza súboja FC Everton - Manchester City.