03. decembra 2016

Štuhecová triumfovala v Lake Louise aj v druhom zjazde sezóny

Slovinská lyžiarka Ilka Štuhecová v zjazde Svetového pohára v kanadskom Lake Louise 2. decembra 2016. Foto: TASR/AP
Lake Louise 3. decembra (TASR) - Slovinka Ilka Štuhecová zvíťazila aj v sobotnom druhom zjazde tejto sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní. V kanadskom Lake Louise časom 1:24,95 minúty zopakovala senzačný piatkový triumf.

Štuhecová sa vydala na trať s "červeným" číslom 4 a z prvého miesta ju už neodsunula žiadna zostávajúca pretekárka. Obhajkyňa celkového prvenstva vo SP a favoritka Lara Gutová zo Švajčiarska medzi druhým a tretím medzičasom vyšla z ideálnej stopy, napriek tomu si zachovala vysokú rýchlosť, ale na Štuhecovú to v cieli nestačilo. Obsadila druhú priečku s odstupom 11 stotín sekundy.

Tretia prekvapujúco skončila zástupkyňa Maďarska Edit Miklosová s mankom 0,43 sekundy na víťazku. Špecialistka na točivé disciplíny Mikaela Shiffrinová zabodovala na trinástej pozícii (+1,46 s), Američanka si upevnila vedúce postavenie v celkovej klasifikácii SP. Slovensko nemalo zastúpenie.

Dvadsaťšesťročná trojnásobná juniorská majsterka sveta Štuhecová sa tešila z ďalšieho nečakaného úspechu, do piatka nemala na konte ani jedno pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári. V nedeľu je v Lake Louise na programe super-G.