28. novembra 2014

Štyri body Slovákov pri triumfe Vítkovíc, Réwayov gól Sparte nestačil

Slovenský hokejista Martin Réway

Slovenský hokejista Martin Réway Foto: FOTO TASR/Michal Svítok
Třinec 28. novembra (TASR) - Štyrmi kanadskými bodmi prispeli slovenskí hokejisti k triumfu Vítkovice Steel na ľade BK Mladá Boleslav v pomere 5:3 v piatkovom 25. kole českej Tipsport extraligy. Michal Vandas si k otváraciemu gólu z 9. minúty pripísal asistenciu pri druhom presnom zásahu hostí z hokejky Ondřeja Romana. Peter Húževka vyrovnal v 49. minúte na 3:3 a Rudolf Huna prihrával o minútu neskôr na štvrtý gól "oceliarov" Petrovi Kolouchovi.

Pozoruhodnú sedemzápasovú šnúru bez prehry na klziskách súperov sa nepodarilo natiahnuť Sparte Praha. Hoci ju na ľade Litvínova poslal v 19. minúte do vedenia slovenský reprezentant Martin Réway, v konečnom účtovaní jej nepomohla ani asistencia Mareka Ďalogu pri góle Robera Saboliča. Sparta prehrala v Litvínove 3:5.