13. mája 2007

Súhrn 10. kola prelínačky o Corgoň ligu

Súhrn výsledkov stretnutí 10. kola jarnej prelínacej súťaže o účasť v Corgoň lige 2007/2008: PIATOK: AS Trenčín - Inter Bratislava 1:1 (1:0) Góly: 19. Baranyai - 54. Peter ...

BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 10. kola jarnej prelínacej súťaže o účasť v Corgoň lige 2007/2008:

PIATOK:
AS Trenčín - Inter Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 19. Baranyai - 54. Peter Majerník, ŽK: 8. Mičenec, 44. Dobeš, 62. Czinege - 42. Majtán, 65. Peter Majerník, 87. Kaprálik, rozhodovali: Vlk - Kubica, Schmidt, 1126 divákov
Trenčín: Hodál - Čögley, Cs. Horváth, Mičenec, Szkukalek - Baranyai (76. Kubregovič), M. Kaščák, Czinege, Dobeš (64. Tubonemi) - Doubek, Kamenský (72. Šebek)
Inter: Bernady - Tarek, Ševela, Peter Majerník, Brisuda (76. Petrán) - Mezovský (22. Hejčík), V. Horváth, Kaprálik, Musil - Hodek, Majtán
V obojstranne opatrnom zápase videli diváci len málo futbalovej kvality. Oba tímy sa zamerali prevažne na defenzívu a rýchle protiútoky. V 17. min sa v šestnástke domácich dobre zorientoval V. Horváth, no jeho strelu zblokoval Cögley. O dve minúty na to predviedol peknú individuálnu akciu Baranyai a presnou koncovkou poslal domácich do vedenia. Trenčania mali síce územnú prevahu, ale ani jeden z brankárov nemusel až do prestávky zasahovať. Hneď v úvode druhého polčasu sa rútil Doubek sám na Bernadyho, ale hosťujúci gólman jeho šancu zlikvidoval. Po rohovom kope však udrelo na druhej strane, keď najvyššie vyskočil Peter Majerník a prekonal Hodála - 1:1. Domáci sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale ich platonické pokusy sa končili už pred šestnástkou Interu. Bezzubí boli aj "žlto-čierni" a tak sa na Sihoti napokon zrodila spravodlivá deľba bodov.
Hlasy trénerov:
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "Súper hral agresívne a my sme sa s tým nevedeli vyrovnať. Nemáme na to typy hráčov. Tí sú skôr do kombinácie, ale k tej sme sa dnes nedostali. V druhom polčase mal súper jedinú strelu na bránku a z tej vyrovnal. Škoda nevyužitej šance Doubeka zo 48. min, ktorého Bernady vychytal. S pribúdajúcimi zápasmi rastie tlak. Každý chce mať záchranu čím skôr vo vrecku."
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Bol to len priemerný zápas. Viac futbalu sme videli v prvom polčase. Do Trenčína sme išli s cieľom získať jeden bod, čo sa nám aj podarilo. Ak by sme takto bojovali aj proti Šali, mohlo to byť z nášho pohľadu lepšie."

SOBOTA:
Slovan Duslo Šaľa - ZTS Dubnica 1:1 (1:1)
Gól: 29. Obert - 23. Kopačka, ŽK: 79. Kiška (Dubnica), rozhodovali: Pavlík - Vindiš, Likavský, 800 divákov
Šaľa: Valenský - Mikla, Demeter, Marcel Gašparík, Gabriel - Obert (90. Kubištel), Lancz, Lalák, L. Vencel, Čirik - Čižmár (82. Jozef Valachovič ml.)
Dubnica: D. Perniš - Pleva (23. Lendvay), Špendla, Adámik, Ondráš - Ižvolt , Kopačka, Držík, Kiška - T. Zápotoka (87. Vlado) - Seye (90. Jakuš)
Domáci začali lepšie, keď si za prvú štvrťhodinu vypracovali štyri čisté šance. Vencel dvakrát, Demeter a ani Čižmár svoje príležitosti nevyužili. Na druhej strane sa gólom skončila prvá vážna akcia Dubnice. V 23. min po presnom Zápotokovom centri Kopačka zblízka trafil do siete. Húževnatí Šaľania vyrovnali v 29. min, keď po dravom Vencelovom prieniku dobre hrajúci Obert vystrelil do dolného rohu Pernišovej brány. Na konci prvej polhodiny rozhodca Pavlík prerušil zápas pre silnú búrkovú prehánku. Po prerušení mali územnu prevahu domáci, ale svoje šance nepremenili. Na hre dobre takticky hrajúcich Dubničanov bolo vidno, že sú spokojní s jedným bodom.
Hlasy:
Peter Ančic (tréner Šale): "Hrali sme dobre, škoda že sme naše šance nevyužili. Diváci videli dobrý zápas, je našou smolou, že doma stále zostávame bez víťazstva."
Anton Dragúň (tréner Dubnice ): "Na našej hre bolo cítiť, že nám chýbali kľúčoví hráči. Domáci boli herne lepší, náš gól padol po rýchlej kontre. Zo získaným bodom som veľmi spokojný."

NEDEĽA:
FC ViOn Zlaté Moravce - FC Rimavská Sobota 2:1 (1:0)
Góly: 41. O. Číž, 69. Klabal - 55. Sivčevič (11 m), ŽK: 51. Choma, 54. M. Peškovič, 90.+ Černák - 45. Hloušek , 68. Lazúr (Rimavská Sobota), rozhodovali: Richtárik - Medveď, Jankovič, 1 546 divákov
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma (82. Medera) - Hözl (63. Plichta) - Ondrejka (63. Juska), Černák, Kuračka, O. Číž - Chren
Rimavská Sobota: D. Šimon - Janečka, R. Kaščák (87. Líška), G. Geri, B. Mráz - Hloušek, M. Filo st., Hílek, Pisár (73. Gibala), Lazúr - Sivčevič
Po slávnostnom úvode na počesť víťazov Slovenského pohára sa začalo obojstranne svižne. Už v 3. min sa vo veľmi dobrej príležitosti ocitol hosťujúci Sivčevič, no jeho gólovú hlavičku Peškovič vyrazil na roh. Po polhodine hry Čiž hlavou našiel Černáka, no domáci kapitán v ideálnej pozícii mieril tesne vedľa. Na ukazovateli svietila 41. min, keď na Ondrejkov dlhý center vyskočil Číž a nádhernou hlavičkou otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. Druhé dejstvo hrali domáci aktívne, no strely Chomu a Chrena leteli vedľa. Rozruch priniesla 55. min. Po zákroku Peškoviča na Pisára sa kopala jedenástka proti ViOnu a Sivčevič strelou od brvna vyrovnal na 1:1. Do vedenia išli domáci opäť v 69. min, keď na Greguškov center z priameho kopu najvyššie vyskočil Klabal a s pomocou žrde skóroval hlavou - 2:1. Víťazstvo Zlatých Moraviec mohol poistiť v 82. min Juska, no Čížov center z 5 m napálil iba do brvna. Keď v 86. min po zákroku na Chrena v pokutovom území zostala píšťalka rozhodcu nemá, stretnutie sa skončilo najtesnejším, no zaslúženým víťazstvom ViOnu.
Hlasy:
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Prvý polčas sme sa hľadali a mal som obavy, aby sa chlapci dostali do tempa. Cez prestávku som im prízvukoval, aby sme neurobili individuálne chyby. Myslím si, že je to veľká vec, keď moji hráči aj po vyrovnaní súpera dokázali napokon zvíťaziť."
Mikuláš Komanický (tréner Rimavskej Soboty): "Ťažko sa mi hovorí, keď sa celý týždeň pripravujeme na štandardné situácie, po ktorých napokon dostaneme oba góly. Preflákali sme prvý polčas a lacné góly nás pripravili o lepší výsledok."

ŠK Eldus Močenok - Spartak Trnava 1:2 (0:1)
Góly: 55. Bernáth - 4. a 65. Doležaj (druhý z 11 m), ŽK: 6. Bernáth, 39. Pavlovič, 65. Dojčan - 21. Kopúnek, 90. Doležaj, rozhodovali: Trutz - Ružbarský, Laskovský, 1250 divákov
Močenok: Košovan - M. Drahno, Pavlovič, Dojčan, Palic - E. Hrnčár (73. Masarovič), T. Ďurica (78. Čambal),
A. Kubala, Marcel Pavlík, Chovanec - Bernáth
Trnava: Kamesch - Filip, Poljovka, Doležaj, T. Hanzel (65. Procházka) - Juhász, Kopúnek, P. Ďuriš, Barčík - M. Tomčák (83. Vido), Kožuch (73. Hlavatovič)
Zápas sa začal vo svižnom tempe a hneď v úvodnej minúte opečiatkoval brvno Kameschovej bránky domáci stopér Pavlovič. Pravidlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 4. min, keď po Barčíkovom priamom kope si na loptu v šestnástke domácich najlepšie nabehol Doležaj a otvoril skóre zápasu - 0:1. Po góle nastal v zápase útlm. V 32. min nepotrestal chybu domácej obrany Tomčák a z následného priameho kopu vyrazil Hanzelovu hlavičku pod brvno Košovan. Polčasové skóre nezmenili ani Chovanec a Pavlovič, a preto odchádzali do šatní spokojnejší hostia.
V druhom polčase najprv nastrelil žrď Košovanovej bránky hosťujúci Kožuch. Z protiútoku Pavlík našiel presnou prihrávkou Kubalu, ktorý priťukol loptu Bernáthovi a ten vyrovnal - 1:1. V 62. min mohli viesť už domáci, ale T. Ďurica v sľubnej šanci prestrelil. V 65. min po nedorozumení Drahna s Dojčanom sa dostal k lopte Kožuch, ktorého v šestnástke stiahol práve Dojčan a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Doležaj - 1:2. Výsledné skóre zápasu už potom nezmenili ani šance Bernátha a center Čambala, ktorý takmer prekvapili Kamescha.
Tibor Meszlényi (tréner Močenka): "Škoda chýb, ktorých sme sa dopustili v defenzíve. Keby ich nebolo, mohol byť výsledok lepší. Mojim hráčom nemám čo vyčítať. Musím im poďakovať za bojovnú hru, ktorú v zápase predviedli."
Ivan Hucko (tréner Trnavy): "Chceli sme hrať aktívne od začiatku zápasu, čo sa nám aj podarilo. Aj keď úvodnú šancu si vypracoval Močenok. Som rád, že zmeny v klube, ktoré sa udiali, padli na úrodnú pôdu. Chlapcom ďakujem za bojovnosť od úvodnej minúty. Veľmi dobre sa správali aj fanúšikovia Trnavy."