19. marca 2006

Súhrn 23. kola Corgoň ligy

Góly: 20. Pastva - 77. Rák, ŽK: 28. Štyvar, 61. Kamenský, 78. ...

BRATISLAVA 19. marca (WN/SITA) - Súhrn výsledkov stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2005/2006:

AS Trenčín - FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly: 20. Pastva - 77. Rák, ŽK: 28. Štyvar, 61. Kamenský, 78. Palša - 47. Leško, 64. Farkaš, rozhodovali: Vlk - Somoláni, J. Šuniar, 864 divákov
Trenčín: Volešák - Pastva, Palša, Mičenec, Szkukálek - Mar. Seman, Prekop, Štyvar (46. Cs. Horváth.) - Baranyai (64. Lietava), Fabuš, Kamenský
Nitra: Senecký - Er. Hrnčár, Szorád, Čeman, J. Nečas - S. Bališ (46. Leško), M. Farkaš, Babic, M. Bubenko (46. Dobiáš) - Rák, A. Hesek (79. Šimončič)
Z prvej poriadnej akcie zápasu hneď padol gól. V 20. min domáci pri priamom kope z 20 metrov použili signál, keď dvojica hráčov najskôr prebehla cez loptu a tretí v poradí Pastva ju napálil tvrdo a presne do siete. Aspoň tento moment trochu ozdobil nezáživný prvý polčas, v ktorom sa hralo takmer výlučne medzi šestnástkami. Výnimkou boli len delovky Kamenského, respektíve Bališa tesne nad brvná v závere polčasu. Po prestávke sa domáci stiahli do obrany a dianie začali režírovať Nitrania. Dobré šance zo stredu šestnástky najskôr nevyužili Babic a Dobiáš, ale v 77. min už zmätok pred trenčianskou bránou potrestal Rák a strelou do šibenice vyrovnal skóre. V dramatickom závere sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale stav sa už nezmenil. Zápasu chýbala väčšia tvorivosť a presnosť, čo spôsobilo zrod minima gólových šancí.
Hlasy:
Radúz Dorňák (tréner Trenčína): "Po náročných zmenách v klube sme prežili hektický týždeň a z tohto pohľadu bol toto pre nás zápas číslo nula. Bol najmä o psychike a tú sme zvládli len na 50 percent, pretože mužstvo, ktoré na domácim ihrisku vedie, nesmie tento priaznivý stav stratiť v závere súboja. V druhom polčase sme nemali hrať až tak pasívne, ale na druhej strane ma teší, že sme začali nacvičovať niektoré štandardné situácie, ktoré sa tu predtým neuplatňovali. Jedna z nich nám vyšla na strelenie gólu. Z kvality zápasu som však veľmi sklamaný, pretože to bolo podpriemerné stretnutie a keď som trénoval v tretej lige, polovica stretnutí klubov prvej šestky bola lepšia."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Náš výkon neznesie prísne kritériá a hráčom zaň môžme dosť veľa vyčítať, ale z konečného výsledku sa tešíme. Urobili sme radosť sebe i našim fanúšikom. Aspoň trochu na ospravedlnenie musím dostať, že nám chýbalo päť kľúčových hráčov zo stredovej formácie."

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:1 (0:1)
Góly: 57. Dvorník, 83. Dovičovič - 20. P. Straka, ŽK: 38. Porázik (Žilina), rozhodovali: Hracho - Sluk, Vindiš, 2750 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Žofčák, T. Sedlák (71. Dovičovič), Sapara, Božok (77. Ďubek) - Nezmar, Jendrišek (90. Siva)
Žilina: D. Perniš - Vomáčka, B. Labant, Švestka, Polovanec - Belák, Zd. Štrba - Barčík, Porázik (73. Jež), A. Nemec (81. Krško) - P. Straka (70. Šesták)
Prvú šancu mal v 7. min Jendrišek, jeho strela však letela nad bránu. O tri minúty Barčík vyskúšal Hajdúcha priamym kopom smerujúcim do šibenice. Ružomberský gólman zneškodnil aj Strakovu hlavičku z bezprostrednej blízkosti v 10. min. V 20. min sa však už Straka po Porázikovom centri nemýlil a hlavičkou do pravého rohu dostal hostí do vedenia. Domáci pridali a v 24. min Žofčákov lob opečiatkoval brvno nad Pernišom. V 29. min mal gól na kopačke Nezmar, jeho strela sa obtrela o žrď žilinskej brány. Hneď v úvode II. polčasu mohol vyrovnať Dvorník, na druhej strane sa nepresadil Nemec. V 57. min sa agilný Dvorník dočkal, keď pohotovo prekonal Perniša - 1:1. V 66. min prízemnú strelu Božoka ešte stihol Švestka zblokovať.
O trojbodovú radosť Ružomberka sa v 83. min postaral Dovičovič, ktorý bol v tej chvíli na ihrisku 12 minút. Pod Čebraťom sa na ťažkom teréne hral výborný futbal.
Hlasy:
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Napriek ťažkému terénu mal zápas náboj i vysokú kvalitu. Chlapci hrali so srdcom, veril som, že góly časom musia prísť. Na celé mužstvo som dnes naozaj hrdý."
Marijan Vlak (tréner Žiliny): "Domáci ukázali väčšiu vôľu, preto vyhrali zaslúžene. Kľúčovým momentom bola nepremenená príležitosť Nemca skraja druhého polčasu. Ak by bol dal gól, stretnutie by sa bolo vyvíjalo inak."

Inter Bratislava - Spartak Trnava 2:2 (1:1)
Góly: 8. Hodek, 58. Šlahor - 38. Čvirik (11 m), 65. Blaha, ŽK: 21. Dirnbach, 24. Matovič, 32. Šlahor, 38. Bernady - 33. Čvirik, 45. Kotula, 69. Kožuch, ČK: 71. Kotula po druhej ŽK, rozhodovali: Tomčík - Ružbarský, Laskovský, 3438 divákov
Inter: Bernady - Drahno, Šedivý, R. Kunzo, Matovič - Dirnbach, P. Brezík (Zavaterník), Pečalka, Bončo (46. Pavol Baláž), Hodek - Šlahor (89. Plichta)
Trnava: Lipčák - Kotula, Poljovka (67. Hrabal), Čvirik, Husár - P. Ďuriš (60. Semanko), Kopúnek (87. Filip), Ujlaky, V. Labant - Blaha, Kožuch
Favorizovaný hostia sa nechali na Pasienkoch prekvapiť už po necelej desaťminútovke hry. Drahno zacentroval do územia, presne našiel Hodeka a ten hlavou usmernil loptu do ľavej spodnej časti Lipčákovej brány. Trnavčania, hnaní aj hlasivkami takmer 700 verných fanúšikov, si v priebehu prvej tridsaťminútovky vytvorili územnú prevahu. Mali k dispozícii aj tri rohové kopy, ale Bernadyho v bráne Interu výraznejšie neohrozili. Naopak Bončo v 26. min opečiatkoval pravú žrď brány hostí. V 37. min však Bernady fauloval Uljakyho a pokutový kop Čvirik bezpečne premenil. Po zmene strán v čase trnavského tlaku, Dirnbach trafil ľavú žrď brány a odrazenú loptu umiestnil Šlahor za chrbát Lipčáka. Odpoveďou Spartaka bol vyrovnávajúci gól Blahu. Zmenu stavu rušného stretnutia nezmenilo už ani vylúčenie Kotulu po druhej žltej karte.
Hlasy:
Karol Brezík (tréner Inter): "Trnavská divácka kulisa je k nezaplateniu, k tejto výbornej kulise prispeli aj obe mužstvá veľmi dobrým futbalom. Som rád, že moji hráči ukázali, že vedia hrať vyrovnaný zápas aj s tak dobrým mužstvom ako je Trnava."
Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Obe mužstvá treba pochváliť, že na ťažkom teréne odviedli kus poctivej roboty. Pribrzdil nás prvý gól, po ktorom chlapci trochu znervózneli. Každý chcel vyhrať, ale žiaľ, my sme mali na našej strane brzdu, ktorá potrápila obe mužstvá."

Dukla Banská Bystrica - Matador Púchov 2:0 (2:0)
Góly: 2. Semeník, 29. Veselý, ŽK: 26. Veselý, 65. Wozniak, 77. Vyskoč - 32. Hricko, 41. K. Németh, 80. Brisuda rozhodovali: Smolák - Csabay, Medveď, 2078 divákov
B. Bystrica: Zajac - F. Kunzo, Veselý, Wozniak, Libič - M. Ďuriš (72. Gibala), Velický, Bažík, M. Pančík ml. (87. Tomáš) - Semeník, Vyskoč (83. Očovan)
Púchov: Valach - Hricko, K. Németh, Brisuda, Jambor - Hloušek (51. Prokeš), T. Ďurica, Pavol Vavrík, Mráz (77. Chovanec) - Jelšic, Majerník (46. Demjan)
V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý futbal iba v prvom polčase. Výraznou mierou ho ovplyvnila druhá minúta, keď domáci dali úvodný gól. Vyskoč z ľavej strany unikol a jeho strelu Valach iba vyrazil pred dobiehajúceho Semeníka, ktorý nemal problém skórovať. Púchov sa mohol dostať do zápasu už v ôsmej minúte, keď Vavrík spoza šestnástky vystrelil do žrde. V dvadsiatej minúte sa z ľavej strany nepresadil Jelšic. Domáci svoje vedenie zvýšili po štandardnej situácii - rohový kop zahrával v dvadsiatej minúte Bažík a v šestnástke sa presadil Veselý. Loptu síce odkopával z bránkovej čiary Hricko, no postranný rozhodca Medveď usúdil, že už bola celým svojím objemom v bránke. V závere polčase mohol ešte po rohu Bažíka vsietiť tretí gól Bystričanov Semeník, no hlavou mieril vedľa. V druhom polčase domáci udržiavali jednogólové vedenie. Nemuseli tvoriť hru a hostia pre zmenu akoby tvoriť nevedeli. Šance boli najmä po Bažíkových centrovaných loptách, Semeník sa však nepresadil. Na opačnej strane sa pokúsil Zajaca prekonať striedajúci Demjan, no strely spoza šestnástky domáceho gólmana nevystrašili. Najväčšie príležitosti spálili Kunzo v 60. minúte a Bažík tesne pred záverečným hvizdom.
Hlasy:
Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): "Cením si tento výsledok. Dôležité bolo, že sme vyhrali. Bol to bojovný futbal. Myslím si, že sme získali tri body zaslúžene. Rozhodujúci bol náš rýchly gól. Semeníkovi pomáhal v útoku Vyskoč, no je to iba jedna z alternatív, ako nahradiť Jakubka."
Pavel Vrba (tréner Púchova): "Zápas ovplyvnil rýchly gól už v 77. sekunde. Zdôrazňoval som v kabíne hráčom, že nemôžu inkasovať v prvých dvadsiatich minútach. Napriek tomu išli pri prvom góle dvaja hráči domácich na jedného nášho. Podľa slov mojich zverencov pri druhom góle lopta nebola za bránkovou čiarou. Zápas sa mohol vyvíjať inak, ak by Vavrík vyrovnal. Za stavu 2:0 už bol takmer rozhodnuté, no nevzdávali sme sa, snažili sme sa zápas dotiahnuť do remízového konca."

Artmedia Bratislava - ZTS Dubnica 3:2 (1:1)
Góly: 6. Reiter, 49. G. Straka, 88. Halenár - 40. Marián Adam, 51. Kopačka (z 11 m), ŽK: 90.+ G. Straka - 38. Pleva, 39. Bruško, rozhodovali: Šipoš - Kubica, Košecký, 2 165 divákov
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Sninský, Staňo, Tchuř - Mikulič (83. V. Gajdoš), Halenár (90.+ R. Konečný), G. Straka, Urbánek - Hartig (76. Burák), Reiter
Dubnica: Holec - Pleva, Adámik, Kopačka, Jonáš - Ižvolt (57. Kuzma), Bruško, Držík, Kiška - Grendel (60. R. Novák), Marián Adam (80. Staško)
Na rozmočenom trávniku sa domáci ujali vedenia už v 6 min, keď si na odrazenú strelu Mikuliča od ľavej žrde počkal Reiter a loptu pohodlne zasunul za chrbát Holeca. Po polhodine hry neuspel Sninský, ktorého hlavička len opečiatkovala ľavú žrď dubnickej bránky. Päť minút pred odchodom do šatní zbytočne stratil loptu Staňo a Adam lišiacky pomedzi nohy gólmana Kamenára z ťažkého uhla vyrovnal. Po zmene strán pokračoval otvorený futbal na obidvoch stranách. V 49. min sa v prehustenom priestore pred bránkou po rohu domácich najlepšie zorientoval Gábor Straka a bombou dostal svoj tím do vedenia. O dve minúty však už bolo znovu vyrovnané. Hlavný rozhodca Šipoš nariadil za faul Kamenára na Mariána Adama pokutový kop a kapitán hosti Pavol Kopačka sa u bieleho bodu nemýlil. Víťazný gól usilovnejšej a bojovnejšej Artmedie vsietil tesne pred koncom stretnutia Juraj Halenár, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku za chrbát obrany Dubnice a loptu pohodlne poslal do hosťujúcej siete.
Hlasy:
Ladislav Molnár (asistent trénera Artmedie): "S Dubnicou sme už v minulosti odohrali vyrovnané zápasy, no nedopadli tak šťastne ako ten dnešný. Som rád, že sme im to vrátili. Na ťažkom teréne mnohí hráči ukázali dobrú fyzickú pripravenosť, ale museli k tomu pridať ešte niečo navyše - bojovné srdce."
Štefan Gergely (tréner Dubnice): "Na ťažkom teréne videli diváci dobrý futbal so vzruchom pred oboma bránami. Mrzí nás najmä rozhodujúci inkasovaný gól tesne pred záverom zápasu, keď sme predtým nedokázali využiť našu dobrú príležitosť."

FOTO : SITA/AP