15. apríla 2006

Súhrn 27.kola Corgoň ligy

Góly: 19. Šedivý ...

BRATISLAVA 15. apríla (WN/SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 27. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2005/2006:

Inter Bratislava - Artmedia Bratislava 1:2 (1:1)
Góly: 19. Šedivý - 44. Hartig, 78. P. Staňo, ŽK: 50. Bončo, 64. Pečalka - 29. Sninský, 84. Halenár, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Somoláni, 2 125 divákov
Inter: Bernady - M. Drahno, Šedivý, R. Kunzo, Matovič - A. Paulík (61. J. Jeťko), Hodek, Pečalka, Bončo (57. Fulmek, 84. M. Tomčák) - Šlahor, Dirnbach
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Burák (46. Debnár), P. Staňo, R. Konečný - Fodrek, Sninský (68. Kubala), G. Straka, Urbánek - Hartig, Reiter (38. Halenár)
Na Pasienkoch sa hral svižný futbal s príležitosťami na oboch stranách. Gólová akcia sa zrodila v 19. min, keď centrovanú loptu sprava hosťujúca obrana len zľahka tečovala a nekrytý Šedivý hlavou poľahky skóroval. V 34. min netakticky vybehol brankár Bernady, ale Hartig jeho zaváhanie nevyužil. V 36. min po osi Bončo - Dirnbach - Hodek naposledy menovaný spálil ďalšiu šancu domácich. Artmedia sa dočkala vyrovnania v 44. min, keď po rohu z ľavej strany domáci neodvrátili loptu, Halenár centroval pozdĺž bránkovej čiary a Hartig zblízka skóroval. Po prestávke mali územnú prevahu hostia z Petržalky. Okrem Fodrekovej bomby v 56. min spoza šestnástky, ktorú Bernady vyrazil nad bránku, stojí za zmienku aj priamy kop Urbánka v 64. min, ktorý poriadne prevetral rukavice hosťujúceho gólmana. Aj tretí, rozhodujúci gól, padol po rohovom kope. Urbánek centroval sprava a na "malom vápne" vyskočil najvyššie P. Staňo. Žlto-čierni okrem jednej malej šance Šlahora, ktorý hlavičkou netrafil bránku, v druhom polčase nič neukázali. V závere v pohode hrajúca Artmedia jednoznačne kontrolovala výsledok.
Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Videli sme bojovné, ale slušné stretnutie. Za stavu 0:1 ako aj 1:1 sme mali šance, ktoré sme nevyužili a súper nás potrestal. Gratulujem hosťom k víťazstvu."
Ladislav Molnár (tréner Artmedie): "Videli sme priemerný súboj, v ktorom obidvom išlo o veľa. Stretnutie bolo nervózne a do poslednej chvíle dramatické. Sme radi, že sme získali tri body a môžme sa tak v pokoji pripravovať na poslednú štvrtinu súťaže. Potvrdilo sa, čo som očakával, že dnešný zápas rozhodnú štandardné situácie."

Dukla Banská Bystrica - ZTS Dubnica 2:3 (2:0)
Góly: 15. Semeník, 42. Semeník (z 11 m) - 72. Kopačka (11 m), 86. Jonáš, 89. M. Filo ml.
ŽK: 27. Semeník - 25. Držík, 59. Jonáš, 89. M. Filo ml., rozhodovali: Havrilla - Likavský, Mar. Adam, 1632 divákov
B. Bystrica: Boroš - F. Kunzo, V. Veselý, Wozniak, Libič - Páleník (71. Očovan) - M. Ďuriš (86. Gibala), Bažík (90.+ Jarabica), M. Pančík ml. - Vyskoč, Semeník
Dubnica: Holec - R. Novák, Špendla, Kopačka, Jonáš - Držík (62. Kuzma) - Ižvolt, Bruško, Kiška - M. Filo ml. (90. Mujkoš), Grendel (90.+ Mar. Adam)
V peknom slnečnom počasí sa hral na Štiavničkách zaujímavý futbal - kombinačný na oboch stranách. V úvode mali šance hostia z Dubnice. Center Kišku našiel Ižvolta, ktorý mieril hlavou vedľa. V 7. min Bruško vysunul Fila, ktorý sa rútil na brankára Boroša, no strieľal vedľa. Dukla pohrozila po prvý raz v 14. min. Bažík zahrával rohový kop, lopta sa dostala do ohňa k Wozniakovi. Ten mieril presne, no gólman Holec na zemi loptu vyrazil. O minútu neskôr sa Vyskoč dostal z ľavej strany pred bránku Dubnice, prihrával Semeníkovi, ktorý bez prípravy loptu zrazil do siete - 1:0. V 22. min asistent neodmával "ofsajd" hosťujúcemu Grendelovi. Ten unikol po pravej strane, našiel Fila a pred prázdnou bránkou Dukly zachraňoval odkopom na roh Veselý. V 40. min to potom skúšal strelou spoza šestnástky Ižvolt, Boroš bol ale namieste. O minútu neskôr v pokutovom území fauloval hosťujúci Jonáš prenikajúceho Ďuriša, rozhodca Havrilla usúdil, že nedovolene a kanonier Semeník z jedenástky zvýšil na 2:0. V závere I. polčasu mohol korigovať nepriaznivý stav z priameho kopu z 18 m Kiška, no mieril nad brvno. V druhom polčase aktivita Dubničanov pokračovala, ale tentoraz už aj s gólovým efektom. Najmä Filo sa dostával do šancí po dlhých pasoch z polovice ihriska. V 51. min ho vychytal Boroš, v 69. min takmer využil slabé priťuknutie lopty Veselého Borošovi a v 72. min opäť domáci zadák Veselý zahral na zemi pred Filom rukou a kapitán hostí Kopačka z jedenástky znížil - 2:1. Dukla sa mohla opäť dostať do dvojgólového vedenia, keď v 79. min Bažík zahrával priamy kop, centrovaná lopta išla k vzdialenejšej žrdi, no obranca Kunzo hlavou mieril vedľa. V 86. min po rohovom kope Kopačku sa presadil v pokutovom území Dubničan Jonáš a hlavou vyrovnal. Dukla mohla rýchlo odpovedať, no Kunzo trafil iba do žrde. V 89. min jeden z dlhých pasov našiel pred bránkou Dukly aktívneho Fila, ktorý šokujúco pre domácich poslal Dubnicu do vedenia - 2:3. A to ešte Kiška mohol v 90. min zvýšiť, no proti bol Boroš.
Hlasy:
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "Neviem, čo by som mohol povedať. Nenachádzam slov, musím si to rozanalyzovať, poukladať myšlienky. Fakt neviem, čo sa to s mužstvom deje. Urobili sme množstvo chýb, po ktorých sme inkasovali góly, toto sa nám nemôže stávať. V takejto situácii som vo svojej kariére ešte nebol. Zo siedmich zápasov sme získali iba štyri body..."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Boli sme lepším mužstvom, mali sme oveľa viac šancí. Už v prvom polčase štyri, no nevyužili sme ich. V druhom polčase som chlapcov nabádal, aby dali kontaktný gól. Bránku Dukly sme odkliali až premenenou penaltou, vytvorili sme si súvislý tlak, ktorý napokon priniesol aj góly. Naše víťazstvo je zaslúžené."

FC Nitra - Matador Púchov 1:1 (0:1)
Góly: 59. Demo - 37. T. Ďurica (z pok. kopu), ŽK: 36. S. Bališ, 90. Demo - 24. Hricko, 83. Valach, rozhodovali: Samotný - Sluk, Palušák, 1050 divákov
Nitra: Senecký - Erik Hrnčár, Szórád, Čeman, Pavol Farkaš - S. Bališ (79. Karlík), Demo, M. Farkaš, Nečas (46. Babic) - Rák, Bubenko (46. Grajciar)
Púchov: Valach - Hricko, K. Németh, Saláta, Jambor - Náther (75. Pavlovič), Prokeš, T. Ďurica, Peter Majerník (64. Novisedlák), Patrik Mráz - Jelšic (52. Demjan)
Prvý vzruch nastal v 6. min, keď si na rohový kop Hrnčára nabehol Szórád, no hlavou bránku netrafil. O minútu poslal nitriansky obranca dlhý pas z polovice ihriska do pokutového územia hostí. Rák loptu síce zasiahol, no tá nenabrala správny smer. Vzápätí si nitriansky kanonier odbehol k lavičke prezuť kopačky. V 11. min vyslal Prokeš prvú strelu smerom na domácu bránku, ale tá Seneckého príliš nevystrašila. V ďalšom priebehu sa neúspešne pokúsili ohroziť Valacha v púchovskej bráne Bubenko, Demo, dvakrát Rák a najbližšie mal ku gólu Bališ. No zahrmelo na druhej strane, keď Jelšic zbehol do pokutového územia domácich, Bališ ho poslal na trávnik a Ďurica v 37. min otvoril skóre z nariadenej jedenástky. Po prestávke hrali domáci aktívnejšie smerom dopredu a v 59. min po pase Hrnčára vyrovnal strelou z hranice šestnástky skúsený Demo, čo bol jeho prvý gól po návrate do Nitry. V ďalšej desaťminútovke sa v dobrých príležitostiach ocitli P. Farkaš, Szórád a Demo, no v 68. min museli po chybe v nitrianskej obrane domáci hráči zachraňovať pred striedajúcim Novisedlákom. V závere stretnutia boli Nitrania neustále nasťahovaní pred púchovskou bránou, ale Rák, Szórád a Grajciar už Valacha neprekovali.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Počas jarnej časti súťaže sme si nevypracovali toľko príležitostí ako v tomto zápase. Keby bol konečný výsledok 4:1, bol by to reálnejší obraz stretnutia. My sme však množstvo gólových príležitostí nedokázali premeniť."
Peter Ančic (tréner Púchova): "Vedeli sme, čo nás v Nitre čaká. Domáci dva roky formujú mužstvo a hrajú nátlakový futbal. V prvom rade sme však chceli zdvihnúť sebavedomie našich hráčov, čo sa nám po tomto dobrom výsledku sčasti podarilo."

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
Gól: 80. Tárnyik, ŽK: 70. M. Seman, 86. Tárnyik - 36. R. Urban, 89. Ďubek, rozhodovali: Hracho - Ružbarský, Vindiš, 1618 divákov
Trenčín: Hodál - Pastva, Cs. Horváth, Mičenec, Szkukalek - Štyvar, Prekop, Marek Seman - Lietava (67. Lešták), Fabuš (79. Tárnyik), Kamenský (90. Hlohovský)
Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Žofčák, T. Sedlák, R. Urban (73. Dovičovič), Božok (68. Ďubek) - Nezmar, Jendrišek
Prvý polčas bol z oboch strán veľmi slabý, mužstvá sa vybíjali v osobných súbojoch, kazení akcií súpera v strede ihriska a nevypracovali si ani jednu šancu aspoň trochu zaváňajúcu nebezpečenstvom pre brankárov. Krátko po prestávke sa zdalo, že sa tento stav agónie zmení, keď hosťujúci Jendrišek dvoma štipľavými strelami a domáci Seman delovkou spoza šestnástky pod brvno preverili pozornosť gólmanov, no potom sa všetko opäť vrátilo do starých šedivých defenzívnych koľají. Až s blížiacim sa koncom zápasu hráči aspoň trochu zvýšili aktivitu a zlepšili svoj pohyb, nie však presnosť hry. V 80. min vyšla domácim pekná akcia, keď center z pravej strany sadol pred bránkou na Tárnyikovu hlavu a striedajúci hráč po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku rozhodol o víťazstve Trenčína v zápase, ktorý neznesie ani minimálne ligové kritériá a pre obe mužstvá je nelichotivou vizitkou. V 90. min mohol Tárnyik ešte zvýrazniť výsledok, ale z päťky prestrelil prázdnu bránku.
Hlasy:
Radúz Dorňák (tréner Trenčína): "Bol to z oboch strán veľmi takticky vedený boj. Narazili na seba dva rovnaké štýly - hra na brejky zo zabezpečenej obrany. Kto si vytvorí gólovú šancu a dokáže ju premeniť, bude na tom lepšie. Podarilo sa to nám, čo nás teší a výhrou sa opäť zdvihne sebavedomie našich hráčov."
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Bol to zápas o jednom góle a nedali sme ho my, pretože za celých 90 minút sme si nedokázali vytvoriť žiadnu šancu. Súper si vytvoril jednu a tú aj využil. Nebol to príliš kvalitný zápas, v obrannej fáze sme si ešte vedeli poradiť, ale smerom dopredu sme boli neškodní. Proti dobre organizovanej hre súpera sme nemali dosť invencie, nápadov a ani vôle na to, aby sme zápas zvrátili vo svoj prospech."

Spartak Trnava - MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 7. Kriss, 78. Čvirik (z 11 m) - 30. Švestka, ŽK: 28. Kotula, 69. Semanko - 42. Pekarík, rozhodovali: Olšiak - Slyško, Balko, 11 633 divákov
Trnava: Lipčák - Kotula, Poljovka, Čvirik, Husár - P. Ďuriš, Kopúnek, Filip (82. Chalupka), V. Labant (50. Hrabal) - Kriss (52. Semanko), Blaha
Žilina: D. Perniš - Pekarík (85. Barčík), Doležaj, Švestka, Polovanec - Šesták (73. Jež), Vršič, Zd. Štrba, Belák - P. Straka, A. Nemec
Už v 7. min po rohu k domácemu Ďuriša sa dostala lopta k Labantovi, ten posunul Krissovi, ktorý pohotovo preloboval Perniša - 1:0. Stretnutie malo v ideálnom počasí a pred skvelou návštevou sviatočný futbalový nádych. Žlto-zelení hrali od úvodu dobrý útočný futbal a inkasovaný gól bol pre nich povzbudením. V 22. min Nemec po centrovanej lopte od Šestáka hlavičkou len tesne minul ľavú žrď. Po polhodine hry legionár hostí, Slovinec Vršič zahrával rohový kop, najvyššie vyskočil v šestnástke Švestka a loptu umiestnil za Lipčákov chrbát - 1:1. V 44. min mohol Filip z priameho kopu potešiť zaplnené trnavské tribúny, ale tesne minul Pernišovu svätyňu. V závere I. polčasu spálil gólovú tutovku Pavol Straka, keď zoči-voči Lipčákovi neuspel. Trnavský gólman skoro zázračne loptu vyrazil na rohový kop. Po obrátke boli aktívnejší Žilinčania. Žlto-zelení v snahe bodovo si prilepšiť však urobili v 78. min hrubú chybu, keď Pekarík zatiahol v šestnástke brzdu v podobe faulu na prenikajúceho Ďuriša a rozhodca ukázal na biely bod. Tradičný realizátor pokutových kopov Trnavy Čvirik presne mierenou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:1. Hostia častejšie v druhom dejstve potvrdzovali, že na súperových trávnikoch sú lepší ako doma. V 87. min ešte raz pohrozili domácim, keď Husár z priameho kopu našiel v šestnástke Hrabala a lopta len tesne minula pravú žrď. Veľmi zaujímavý a rušný zápas so šancami na oboch stranách napokon skončil víťazstvom Trnavčanov, ktorí tak naďalej reálne zostávajú v boji o majstrovský titul.
Hlasy:
Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Víťazstvo sme doslova vydreli. Žilina bola veľmi ťažkým súperom. V prvom polčase sme nedokázali pokryť stred poľa, čo Žilinčania využívali. Je pravdou, že všetky mužstvá hrajúce v Trnave sa vypnú k maximálnemu výkonu. Po obrátke sa naša hra vylepšila prestriedaním, ale napriek tomu mala Žilina trvalý tlak."
Marijan Vlak (tréner Žiliny): "Gratulujem Trnave k víťazstvu. Hrali sme síce dobre, ale ak nepremeníme gólové šance ako mal Nemec a Straka a na druhej strane sa dopustíme hrubých chýb v obrane, musím byť nespokojný. Aj napriek týmto skutočnostiam si myslím, že v Trnave sme hrali najlepší zápas od môjho príchodu k mužstvu."