03. decembra 2007

Súhrn výsledkov 30. kola Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 30. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/08:

HK VSR SR "20" - HKm Zvolen 2:7 (0:3, 1:4, 1:0)
Góly: 34. Marek Slovák (Suja, Čaládi), 59. Beňa (Marek Slovák) - 1. J. Kopecký (Klouda, Kubenko), 7. L. Jurík (Ondruška, Cibuľa), 10. L. Jurík (M. Chovan, Cibuľa), 26. Dlouhý (V. Hudáček), 26. F. Turek (Krayzel), 27. J. Kopecký (Klouda), 38. Paciga (Lipiansky, P. Frühauf)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Horínek, Junek, 666 divákov
HK VSR SR "20": Hiadlovský - M. Bališ, Novajovský, Zukal, Beňa, J. Mikuš, Kozák, Krajčík - Čaládi, Marek Slovák, Suja - Konečný, Češík, Havlíček - M. Jurík, Ďuriš, R. Smotrila - Molnár, O. Rusnák, Jančovič
Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Štork, Ondruška - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Paciga, Lipiansky, J. Čierny - Dubec, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, Cibuľa, L. Jurík
Zvolen mal výborný nástup, keď už po 29 sekundách prekonal brankára Hiadlovského Kopecký. V 7. min vyhral Zvolen v útočnom pásme buly a strelu obrancu Ondrušku tečoval pred brankárom Jurík - 0:2. Ten istý hráč zvýšil o tri minúty už narozdiel troch gólov. Zvolenčania začali druhú tretinu v rovnakom tempe ako prvú, v 26. min strelili v priebehu sedemnástich sekúnd dva góly, keď sa najprv v presilovke presadil Dlouhý a vzápätí aj Turek. O necelú minútu vyhnal domáceho brankára Hiadlovského bombou od modrej Kopecký. Do domácej bránky sa postavil Zdenko Kotvan. Mladíci sa dočkali prvého úspechu po dorážke Slováka v 34. min. Dvadsiatka si následne vypracovala tri gólove šance, ale všetky zostali nevyužité, a tak Zvolenčania trestali siedmym gólom, ktorého autorom bol Paciga. V poslednej tretine už riedko zaplnené tribúny veľa hokejovej krásy nevideli. Domácim sa napokon podarilo skorigovať na konečných 2:7, keď v 59. min prekonal Hudáčka strelou od modrej Beňa.
Hlasy:
Jozef Frühauf (tréner SR "20"): K dnešnému stretnutiu len krátko - hrali sme veľmi zle. Sme síce v čiastkovej príprave smerujúcej k majstrovstvám sveta ,ale ani to neospravedlňuje zlý výkon v dnešnom zápase. Svojou nedisciplinovanou hrou sme súperovi ponúkli množstvo gólových príležitostí."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Rýchlym gólom hneď v 1. minúte sme mladíkom zobrali vietor z plachiet a po dosiahnutí 2. a 3. presného zásahu bolo o zápase rozhodnuté. Stretnutie sme až do konca mali pod kontrolou, svojim hráčom môžem vyčítať len dva zbytočne inkasované góly."

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 3:4 (2:3, 0:1, 1:0)
Góly: 12. Kudrna (Jánoš, P. Sivák), 13. P. Sivák (V. Baláž), 60. Paroulek (R. Stantien, D. Kusovský) - 2. Kocák (R. Školiak), 3. T. Višňovský (J. Mikúš, R. Hartmann), 10. Kocák (Pálffy, M. Ivičič), 29. R. Školiak (Liščák, M. Ivičič)
Vylúčení: 10:9 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Müllner, P. Šefčík, 1773 divákov
Žilina: M. Laco (3. Ottosson) - Kučný, D. Kusovský, J. Líška, Kudrna, Krčula, Pulpán, Priechodský, Volek - Krajči R. Stantien, Paroulek - Jánoš, P. Sivák, V. Baláž - Škvaridlo, Tvrdoň, Hájnik - Drábek, Sikorčin, Valášek
Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, Malík - F. Novák, Hollý, Šátek
Hokejistom Skalice ideálne vyšiel vstup do zápasu. V priebehu 29 sekúnd Kocák a následne aj Tibor Višňovský prekonali domáceho gólmana, ktorého v 3. min striedal Ottosson. V 10. min Kocák pridal tretí úspech Záhorákov a zdalo sa, že stretnutie bude jednostrannou záležitosťou. Žilinčania však v priebehu dvoch minút z hokejok Kudrnu a Siváka znížili a duel dostal opäť náboj. V úvodnej desaťminútovke druhej tretiny mali domáci dvakrát výhodu početnej prevahy, tú však nevyužili. Pri vylúčení Šilleho sa potvrdilo "nedáš-dostaneš" a René Školiak zaznamenal štvrtý úspech Skalice. Tá mohla svoj náskok zvýšiť pri 43-sekundovej výhode piatich proti trom, ale stav sa už do konca tretiny nemenil. V poslednej časti hry mali domáci opäť viackrát početnú prevahu, na prelome 47. min dokonca o dvoch hráčov, ale tú nevyužili. Definitívne mohol o výsledku rozhodnúť Žigmund Pálffy v 56. min, ale jeho samostatný nájazd Ottosson kryl. Domáci 21 sekúnd pred koncom vsietili kontaktný gól, čím však už len prikrášlili konečný výsledok.
Hlasy:
Richard Turaz (tréner Žiliny): "O výsledku sa rozhodovalo v úvode stretnutia. Urobili sme detinské chyby a ponúkli Skalici šancu. Dali sme dva góly, ale chýbala vôľa otočiť zápas. Po treťom góle to už bolo ťažké. Ak budeme takto korčuľovať, nemôžeme vyhrávať zápasy."
Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Rýchlo sme sa dostali do vedenia, ale takmer rovnako rýchlo sme o neho aj prišli. Po vlastnej nedisciplinovanosti sme inkasovali dva góly. Štvrtý gól v druhej tretine nás už upokojil. Záver duelu bol trochu nervózny, ale myslím si, že zápas sme mali pod kontrolou a dotiahli sme ho do víťazného konca."

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Marcel Haščák (Martin Segľa), 41. J. Halaj (Marcel Haščák, A. Kroták) - 12. Kledrowetz (P. Bartoš, Juraj Faith), 39. Špilár (P. Bartoš), rozhod. sam. nájazd premenil P. Bartoš
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Novák, Galamboš, 2161 divákov
HK ŠKP Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Kubus - Jabrocký, J. Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, Lapšanský, R. Ficko
HC Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, P. Mocek, Javín, Valentín - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Weissmann, S. Gron, M. Bartánus - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Ščurko, Michal Lukáč
Súboj východoslovenských rivalov začali aktívnejšie domáci hokejisti, ktorí si vypracovali hneď niekoľko šancí.
Skóre mohli otvoriť aj Košičania, no po Turoňových zmätkoch sa Faithov prienik gólom neskončil.
Platonický tlak Podtatrancov pokračoval aj naďalej. V 12. min sa neujala ani akcia tretieho útoku, ani bomba Korenka. Zahrmelo však na druhej strane. Bambúch ratoval v poslednej chvíli pred Šimonovičom len za cenu faulu a z následnej presilovky už skóre zápasu otvoril Kledrowetz.
Na prvú šancu čakali diváci v druhej časti až do 27. min. Kasík dostal puk ako na podnose, no jeho strela skončila len v Lipovského náručí. Druhá tretina bola veľmi rozkúskovaná a tak diváci veľa hokejovej krásy nevideli. Poprad čakal na vykúpenie až do polovice stretnutia, keď v 31. minúte Haščák vymietol šibenicu a vyrovnal. O minútu na to mal obrovskú šancu dostať domácich do vedenia Jabrocký, no prestrelil.
V 34. min neskončila gólom ani ukážková spolupráca tretieho útoku po osi Piatak - Haščák - Martin Segľa.
Hra po popradskom vyrovnaní nabrala spád aj tempo a šance sa striedali na oboch stranách. Oceliari sa v závere druhej časti znovu dostali do vedenia, Bartoš sa uvoľnil popri Korenkovi a Špilár už nezaváhal.
Domáci zaskočili Košice už v úvode tretej tretiny, keď Halaj prestrelil všetko, čo stálo pred ním a znovu bolo vyrovnané. Hostia sa mohli vrátiť do vedenia v dvoch po sebe idúcich presilovkách, no neboli úspešní.
Vyrovnaný stav velil obom tímom útočiť, a tak sa brankári museli obracať. V 51. min spálil obrovskú šancu Pleva, keď puk poskakoval na bránkovej čiare. Do konca tretej tretiny ani predĺženia už gól nepadol, a tak sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Hrdinom derby bol napokon kapitán hostí Bartoš, ktorý rozhodol až v deviatej sérii.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Ďakujem chlapcom z hľadiska prístupu počas celých 60-tich minút. Vytvorili sme si dve gólové šance v priebehu druhej tretiny, no mali sme zlú koncovku. Zápas bol skutočne vyrovnaný a išlo len o to, kto bude mať viac šťastia."
Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Dnešný zápas mal všetky atribúty dobrého hokeja. Bol to rýchly, dynamický, veľmi taktický duel. Za stavu 2:1 sme mali gólovú príležitosť, no nepremenili sme ju. Možno keby sme vtedy skórovali, tak by sme zápas zvládli jednoduchšie. Obe mužstvá dnes predviedli perfektný hokej. V závere sme mali viac šťastia."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Kriška (Richard Huna), 26. M. Grman (Richard Huna, Kriška), rozhodujúci sam. nájazd premenil Lelkeš - 17. Martin Slovák (J. Slaninák, Pavol Segľa), 49. M. Palovčík (Jenčík, Strapko)
Vylúčení: 8:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Grečko, Smrek, 1120 divákov
L. Mikuláš: J. Laco - Jelínek, M. Grman, Hyben, M. Droppa, Rúfus, Petran, Kadlubiak, D. Rehák - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Lelkeš, Holečko, Bulík - F. Zúbek, Marek Hovorka, Oravec - Macík, Kuric, Blaščík
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, J. Hrubý, Brejčák, Sadiki, Kall - Jenčík, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Fedor - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Martin Slovák, J. Slaninák, Pavol Segľa
Mikulášske publikum, ktoré tvorila aj početná skupina Kežmarčanov, videlo od úvodu rušný a zaujímavý hokej. Obidvaja gólmani boli v neustálej permanencii. Ideálnu možnosť na otvorenie gólového účtu mal Kežmarčan Slovák, ale netrafil prázdnu bránku. Onedlho Pavol Segľa mieril prudko, ale iba do žŕdky. Na druhej strane v presilovke prestrelil poloodkrytú bránku Róbert Huna. Skóre sa menilo prvýkrát v 17. min, tentoraz už pohotový Slovák mieril presne - 0:1. Aj v druhom dejstve sa hra rýchlo prelievala z jednej strany na druhú, no gólovo sa presadili iba Liptáci. V 22. min vyrovnal po sérii dorážok kapitán Kriška. Vedenie na domácu stranu strhol v 26. min obranca Grman, ktorý odvážne doviezol puk celým útočným pásmom až za Klempov chrbát. Z následnej série presilových hier sa ani jedna gólovo neujala. Snahu hostí o vyrovnanie zúročil v 49. min Palovčík, ktorý sa šikovne zorientoval v útočnom pásme. Zmenu skóre nepriniesla ani záverečná desaťminútovka riadneho hracieho času, ani predĺženie, v ktorom mal tutovku na svojej hokejke aktívny domáci kapitán Kriška. Liptáci sa po tretí raz tešili z víťazstva nad nováčikom, tentoraz až po samostatných nájazdoch, pri ktorých na blafák hosťujúceho Slováka odpovedali domáci Bulík a Lelkeš.
Hlasy:
Ján Majdek (tréner L. Mikuláša): "Ťažšie sme sa rozbiehali, ale v druhej tretine sme boli jasne lepší. Keby sme vyhrávali o dva - tri góly, celé by sa to vyvíjalo asi inak. Bohužiaľ, opäť sme v tretej tretine inkasovali vyrovnávajúci úder. V záverečnej lotérii nájazdov sa na nás usmialo šťastie. Myslím si, že spravodlivo. Naši hráči si zaslúžia pochvalu za obetavý výkon a snahu."
Miroslav Ihnačák (asistent trénera Kežmarku): "Po vedúcom góle sme poľavili. V záverečnom dejstve sa nám podarilo vyrovnať. Následné predĺženie sme začali presilovkou, čo bola ideálna šanca na rozhodnutie. V penaltách sme mali smolu."

HK Ardo Nitra - Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 39. Rimmel (Gálik) - 35. Hujsa (Devečka), 36. M. Kokavec (Hreus, J. Kováčik), 59. Hujsa (trestné strieľanie)
Vylúčení: 8:9, navyše: Lažo na 10 min za nešportové správanie, Kuľha (obaja Slovan) na 5+DKZ za narazenie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Reichert - Valach, Gašparík, 3120 divákov
Nitra: Konrád - R. Lukas, T. Sedlák, Petrmichl, Halász, Rimmel, Šimka - Kmeč, Gašpar, Ľ. Kolník - Dornič, T. Chrenko, Kapička - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - H. Ručkay, Berzinš, Valach
Slovan: Hovi - Pavlas, Huba, Devečka, J. Kováčik, Bohunický, Sersen - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Ľ. Pištek, M. Kokavec - Gráčik, Baček, Šiffalovič
Domáci sa do lídra extraligy pustili s chuťou, no príležitosti Kolníka a Kmeča zostali nevyužité. V polovici prvej tretiny prišla séria troch vylúčených hráčov v nitrianskych dresoch, ale hostia skórovať nedokázali. Krátko na to mohol otvoriť skóre v dobrej pozícii Štefanka, Hovi však bol na mieste. V úvode druhej časti hry spálil dobrú príležitosť Kolník a vzápätí sa domáci nasťahovali na dlhé minúty pred Hoviho. V 35. min sa však hostia pri ojedinelej akcii dostali pred Konráda a Hujsa ho strelou pomedzi nohy obrancov prekonal. O 65 sekúnd využili slovanisti presilovku a po strele Kokavca bolo 0:2. V 39. min sa Nitra dotiahla na rozdiel gólu, keď vo vlastnom oslabení prestrelil Hoviho po Gálikovej prihrávke český legionár Rimmel. V tretej tretine mala hra vyrovnaný charakter a šance sa striedali na oboch stranách. V 54. min mohol dať poistku v podobe tretieho gólu Lažo, keď sa ocitol pred Konrádom, no puk skončil v lapačke nitrianskeho brankára. V 59. min napokon predsa len kapituloval, keď z trestného strieľania upravil na konečných 1:3 Hujsa.
Hlasy:
Ján Neliba (asistent trénera Nitry): "Chceli sme predviesť výkon, ktorý by potvrdil naše zlepšenie. Hrali sme so Slovanom vyrovnanú partiu, ale boli sme nedôrazní v koncovke a dali iba jeden gól, čo bolo dnes málo."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som spokojný. Bol to veľmi bojovný a kolektívny výkon môjho mužstva. Hrali sme veľmi disciplinovane a ďakujem chlapcom, že doviedli zápas do víťazného konca."