04. februára 2007

Súhrn výsledkov 49. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 49. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07: MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK Dynamax-oil Nitra 4:5 (1:0, 1:3, 2:2) Góly: 20. Kriška, ...

BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 49. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK Dynamax-oil Nitra 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
Góly: 20. Kriška, 38. M. Školiak (M. Grman, Kriška), 49. M. Miklík (Grman, Hovorka), 60. Hovorka (Pohanka, M. Miklík) - 24. J. Mihálik (Čacho, Petrina), 35. J. Kováčik (Ľ. Kolník, Mihálik), 35. M. Chrenko, 48. M. Štefanka (Kováčik, Kmeč), 52. Pupák (M. Chrenko, Raček)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Müllner, Bulko, 2050 divákov
L. Mikuláš: Falter - M. Grman, Rúfus, R. Sloboda, Tomaška, M. Školiak, M. Bača, Petran - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, M. Hovorka, Michel Miklík - Holečko, Kuric, Kövér - Milec, Bartík, Lopuski - F. Zúbek
Nitra: Irbe - Topoli, J. Kováčik, Švarný, Suur, Petrina, Ablad, Juraj Liška, Bališ - Čacho, J. Mihálik, Ľ. Kolník - Kmeč, M. Štefanka, Vozdecký - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - Pupák, M. Chrenko, Raček
Diváci napriek obojstrannej strane čakali na úvodný gól až do úplneho záveru prvej tretiny, keď domáci kapitán Kriška vybojoval puk a v rýchlom nájazde nedal Irbemu šancu. Druhé dejstvo patrilo hosťom, ktorí tromi gólmi otočili vývoj duelu. V 38. min vrátil domácich do hry v dvojnásobnej presilovke drzím vniknutím pred Irbeho obranca M. Školiak - 2:3. Hostia si poistili vedenie v 48. min, keď ľahké nahodenie Štefanku skončilo na prekvapenie všetkých prítomných za chrbtom šokovaného Faltera. Liptákmi to neotriaslo o pár sekúnd bolo 3:4, keď zblízka trafil domáci kanonier Michel Miklík. Mikulášska defenzíva však v 52. min trestuhodne zabudla na úplne voľného Pupáka - 3:5. Domáci sa o zvrat pokúšali až do samého konca. Na začiatku poslednej minúty, pridal kontaktný gól Hovorka. Následne domáca lavička odvolala gólmana Faltera. Pred Irbem doslova horel ľad, domáce tribúny trikrát predčasne dvíhali ruky nad hlavu, ale skúsenejší hostia si aj so šťastím postrážili prvé tohtosezónne víťazstvo v Mikuláši.
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Snahu a bojovnosť nám nemožno uprieť, ale proti tak vyspelému súperovi sme vyprodukovali neuveriteľné množstvo chýb. Hostia nás za ne pochopiteľne trestali. Škoda, prišli sme o tri dôležité body, ale neskladáme zbrane, ideme ďalej."
Marcel Ozimák (asisitent trénera Nitry):"Vedeli sme, že Liptáci mali v nohách ťažký duel v Skalici, musím však domáci tím pochváliť za prístup a nezlomnú vôľu. Viackrát sa aj po našom laxnom prístupe vrátil do hry. Tešíme sa z týchto troch bodov a už sa sústredíme na najbližší utorkový súboj v Skalici, kde tiež chceme jednoznačne naplno zabodovať."

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Košice 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 22. Dravecký (Kmiť), 26. Javín (Špilár, J. Faith), 36. Šimurda (Kontšek, Lipiansky), 60. Jenčík (M. Lukáč)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák - Goga, Horínek, 2800 divákov
Poprad: Kožuch - Poláček, Gatt, Brejčák, Raček, Troub, Puc - Jabrocký, Piatak, Martin Segľa - J. Pavličko, P. Svitana, Marcel Haščák - L. Svitana, Žemba, Bednár
Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Varga, Kozák - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, Kováč - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, M. Lukáč
Východniarske derby sa zmenilo na športovú frašku. Domáci nastúpilli iba šestnásti, z toho bolo 12 juniorov. Zranenia a chrípka volali po odložení zápasu, ale hostia nesúhlasili. Prvú časť prežili Popradčanie bez ujmy, ale v úvode druhej tretiny pri presilovke inkasovali z hokejky Draveckého. V 26. min Javín pridal druhý a o desať minúť Šimurda tretí gól hostí a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Málopočetná domáca omladina síce bojovala statočne, no na kompletných oceliarov nestačila. V tretej tretine sa už iba povinne dohrávalo, víťazstvo Košíc spečatil v záverečnej minúte Jenčík.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Naša situácia bola zložitá. Nevedeli sme, či budeme mať pokope tri päťky. Odkedy trénujem, ešte som sa s takou maródkou nestretol. Chcem mladým chlapcom poďakovať, že s takým kvalitným súperom držali statočne krok."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Sme radi, že sme vyhrali v Poprade. Vedeli sme, že sú tam nejaké zdravotné problémy. Žiadali nás o odklad stretnutia, naše stanovisko však bolo zamietavé. Pro-hokej rozhodol, že musíme cestovať na toto stretnutie. Mužstvo Popradu hralo veľmi snaživo. My sme s víťazstvom v podstate spokojní."

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Góly: 10. Uram (Hreus, Pavlas), 23. Kuľha (Hurtaj, Hančák), 23. Tvrdoň (Lažo, Hreus), 26. Vorel (Hurtaj, Uram), 34. Uram (Kukumberg), 46. Lažo (Tvrdoň, Hreus), 56. Kukumberg (Uram, Hreus) - 59. M. Šátek (R. Školiak, M. Ivičič)
Vylúčení: 12:14 na 2 min, navyše: Kukumberg (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin, Mášik, M. Valach, 4125 divákov
Slovan: Hovi - Kusovský, M. Hruška, Pavlas, Hančák, Devečka, Srdínko - Uram, Kukumberg (18. - 27. J. Sýkora), Vorel - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Lažo, Hreus, Tvrdoň - od 31. min Gráčik, J. Sýkora, Baček
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, V. Vlk, Škadra, M. Zajac, Škápik - D. Pašek, Hollý, Šátek - T. Višňovský, R. Školiak, Malík - M. Horský, Hrnčirík, Vaško - E. Novák, F. Novák
Slovan hral aktívne a chcel odčiniť posledné rozpačité výkony z domáceho ľadu. Na Skalici bola vidieť únava zo sobotňajšieho duelu s L. Mikulášom. Mužstvo zo Záhoria pozorne bránilo, v 10. min však inkasovalo, keď Uram pri presilovke piatich proti trom vykorčuľoval od mantinelu a trafil pod pravý horný roh Hamerlíkovej bránky. Hostia mohli hneď vyrovnať, najskôr Šille a potom po Hančákovej chybe ani Pašek proti Hovimu neuspeli. Domáci mali výborný nástup do druhej dvadsaťminútovky a v 23. min za 12 sekúnd strelili dva góly. Najskôr Hurtaj od mantinelu našiel medzi kruhmi voľného Kuľhu a ten sa nemýlil. Hneď na to vyrazil Hamerlík Lažovu strelu len pred Tvrdoňa a ten vrátil puk do siete - 3:0. Odvtedy na ľade akoby existovalo len jedno mužstvo, Skalica sa v ofenzíve nedokázala presadzovať. Hneď nato neuspel pri trestnom strieľaní Karol Sloboda, keď mu na Hoviho nevyšiel blafák. Pri ďalšej presilovke piatich proti trom zakončil kombináciu s Hurtajom pred bránkou nepokrytý Vorel. Skalická obrana bola preťažená, Hamerlík sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. V polovici zápasu hrali Skaličania takmer dve minúty vo výhode o dvoch hráčov, ale nedokázali sa presadiť. V 34. min napálil piatykrát do siete po Kukumbergovom vyhratom buly Uram. Skalica ďalej doplácala na svoju nedisciplinovanosť. V 46. min skóroval pri presilovke Lažo a o 10 minút neskôr pri ďalšej početnej výhode po Uramovej prihrávke zvyšoval už na 7:0 Kukumberg. Hosťom sa 89 sekúnd pre záverom pri hre piatich proti trom podarilo streliť aspoň čestný úspech zásluhou Šáteka.
Hlasy:
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Konečne sme sa chytili strelecky. Chalani splnili všetko, čo sme si stanovili. Hrali ako mužstvo, takže môžem byť spokojný. V tejto lige je každý zápas náročný, pre diváka zaujímavý a vyhrať môže hocikto."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Slovan vyhral zaslúžene. Bol dnes jednoznačne lepším mužstvom. Ešte dnes alebo zajtra požiadame okresného hygienika, aby sme získali povolenie na odklad utorňajšieho zápasu s Nitrou. Viacerí naši hráči dnes hrali so sebazaprením. Už v sobotu mali viacerí teploty. Situácia je akútna."

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 4:3 po samostatných nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Fatyka (A. Kollár), 18. V. Nemec (Poljaček, A. Kollár), 32. Húževka (Křetinský, Homér), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Húževka - 4. Krayzel (Cibula), 32. Dlouhý (Škvaridlo), 58. Cibula (L. Jurík, F. Turek)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák, J. Tvrdoň, 4470 divákov
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Heš, Fatyka, P. Mikuš, Urban, Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Sivák, Sikorčin, Kútny - Hanzal, Húževka, Barinka
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Dlouhý, Cebák - Cibula, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, J. Čierny, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - L. Jurík, T. Jaško
V Trenčíne začali lepšie domáci aj za prispenia hráčov zvolenského mužstva, ktoré ponúklo vo vlastnom oslabení niekoľko gólových príležitostí. Trenčanom sa ale hradbu tiel pred brankárom Šimonovičom prestreliť nepodarilo. Skóre stretnutia aj napriek horšie rozbehnutému začiatku zápasu otvorili hosťujúci hráči gólom Krayzela v 4. min, ktorý v jednom z ojedinelých útokov Zvolena v úvode duelu prekonal strelou z pravého kruhu brankára Hálu - 0:1. Celkom dobre rozbehnutý zápas pribrzdilo nepríjemné zranenie práve Krayzela, ktorého museli už v 6. min odniesť na nosidlách z ľadau. Dôrazom pred Šimonovičovou bránkou sa domácim podarilo vyrovnať v 12. min Fatykom - 1:1. V 18. min už na 2:1 zvyšoval po nahrávke od Poljačka v páde pod hornú žŕdku Nemec. V druhej časti hry predviedli domáci rýchly kombinačný hokej, ktorý sa divákom musel páčiť. Na 2:2 vyrovnával v 32. min obranca Dlouhý strelou od modrej, ktorú Hála nevidel. Dukla odpovedala rýchlym gólom už o 16 s neskôr. Húževkovi sa podarilo po peknom prieniku do útočného pásma hostí strelou zápästím zvýšiť na 3:2. Hráčim HKm sa však necelé tri minúty pred koncom stretnutia vynútili predĺženie gólom Cibulu. Chvíľkovou stratou koncentrácie sa hráči Dukly pripravili o tri body. V predĺžení gól nepadol, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých skórovali za domácich v 4. a 5. sérii Pardavý a Húževka. Strata bodu môže domácich mrzieť, pretože počas celého zápasu boli aktívnejší a mali viac z hry. Hostia podali dobrý taktický výkon, ktorý sa opieral o skvelého Šimonoviča.
Hlasy:
Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Stretli mužstvá, ktoré sa dobre poznajú a nemajú sa čím prekvapiť. Počas zápasu aj v predĺžení sme boli aktívnejší. Konečne sme prelomili po Nitre a Košiciach nepriaznivú sériu v samostatných nájazdoch. O body sme prišli v závere duelu už niekoľkokrát našou nerozvážnosťou a pocitom, že sa nemôže už nič stať. Blíži sa play-off, a preto si musíme na horách s našimi útočníkmi pohovoriť."
Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Bol to nadpriemerný extraligový zápas. Prvú tretinu sme začali dobre. Dali sme prvý gól. Potom prišli technické chyby, keď sme dvakrát mali šesť hráčov na ľadovej ploche a zranenie Krayzela v 6. min. Preto sme útoky zredukovali na tri formácie. Prišli chyby, ktoré doznievali ešte na začiatku druhej tretiny. V tretej tretine sa nám podarilo dobrým taktickým výkonom vyrovnať a bohužiaľ v samostatných nájazdoch sa nám už zápas nepodarilo vyhrať."

MsHK Žilina - MHC Martin 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Góly: 9. Hvila (Fuljer), 50. Lezo (Hvila, Turoň) - 24. Trokan (I. Ďatelinka), 26. Trokan (J. Polák, Török), 31. Trokan (Török, Klepáč), 57. Trokan (Beran)
Vylúčení: 9:12 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh - Halecký, Miľovčík, 3125 divákov
Žilina: M. Laco - Turoň, Janísek, Kadlubiak, Kivoň, Saviels, Halász - Hvila, Lezo, Červený - Valach, Lelkeš, Drábek - Matuška, Groma, Valášek - Fuljer, Petrek
Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Štančok, I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Špirko, Mahdalík, Oravec - P. Tabaček, Gálik, Markovič
Úvod krajského derby sa začal nasadením na obidvoch stranách. Boli to domáci, ktorí z hokejky Kadlubiaka ako prví vyskúšali Ševelu, ale úvodný gól padol až v 9. min. V 8. min išiel na trestnú lavicu Gálik, Hvila počkal so strelou, aby nakoniec od modrej prestrelil obranu a vsietil úvodný gól domácich. V druhej časti prvej tretiny boli vylúčení hráči Martina a Žiliny, ale ani jeden z tímov nedokázal početnú prevahu využiť. Do druhej tretiny nastúpili Martinčania s veľkým nasadením. Strely Terana a Škutu zostali bez gólového efektu, ale potom sa rozstrieľal Peter Trokan. Prvý gól vsietil v 24. min, druhý gól pridal v 26. min a v 31. min využil presilovú hru Martinčanov, keď na lavici sedel domáci Červený. Hostia pokračovali v nápore, mali výhodu presilovej hry pri vylúčení Valacha, ale skóre sa nemenilo. V poslednej tretine hostia z Martina taktickou hrou udržiavali dvojgólový náskok. V 49. min bol vylúčený Martinčan I. Ďatelinka a Lezo vsietil kontaktný gól. Hra opäť získala na tempe, výsledkom boli príležitosti na obidvoch stranách. Šťastnejší však boli hostia, ktorí v 57. min využili zaváhanie domácej obrány a strelecky disponovaný Trokan vsietil štvrtý gól. Záver zápasu bol nervózny, ale na skóre sa už nemenilo.
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Súhlasím s názorom trénera Spišiaka. Ukázalo sa, že Martin je právom v tabuľke vyššie. Napriek tomu sme dokázali hrať vyrovnanú partiu. Nesúhlasím, že rozhodol Trokan, zo štyroch gólov sme si tri dali sami. Myslím si, že by sme si bodík zaslúžili. Chcem pochváliť svoj tím za predvedený výkon."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Vedeli sme, že nás v Žiline čaká ťažký zápas. Domáci najmä v prvej tretine hrali agresívne a dobre korčuľovali. V druhej tretine sme zredukovali zostavu na tri päťky a výsledkom boli tri vsietené góly. Dokonca zápasu sa však hral vyrovnaný hokej. Chcem poďakovať hráčom za obetavý a bojovný výkon. Pochváliť chcem aj Trokana, ktorý sám stretlil všetky štyri naše góly."