12. decembra 2008

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 36. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 3:4 (2:2, 0:2, 1:0) Góly: 11. Richard Huna (Kriška, D. ...

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Góly: 11. Richard Huna (Kriška, D. Rehák), 12. Cibuľa (Halaj, Vaškovič), 58. Pohanka (Cibuľa) - 10. Liška (Tomík, Ľ. Hurtaj), 20. V. Nemec (A. Nedorost), 22. Tomík (Ľ. Hurtaj, J. Liška), 35. A. Nedorost (Trochta, P. Mikuš)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: 45. M. Varga 5+DKZ za hrubosť - 45. Bobček 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel, 2150 divákov

V rušnej prvej tretine sa hral otvorený hokej na obidvoch stranách a obaja brankári sa prezentovali dobrými zákrokmi. Skóre otvorili v 10. min hostia z presilovej hry, presadil sa obranca Liška. Mikulášania však hneď vzápätí v 11. min odpovedali zásluhou Richarda Hunu. O necelú minútu sa ujali vedenia, keď prvý útok MHk 32 vyšachoval obranu Dukly. V 20. min znova udrelo z presilovky, Nemec šťastne pretlačil puk za Falterov chrbát a vyrovnal. V úvode druhej tretiny zaskočil domácich tretím presilovkovým gólom Tomík, ktorý hral prvý zápas za Duklu. Liptáci vrhli svoje sily do útoku, no ich platonicky tlak neviedol ku gólu ani po príležitostiach Krišku a Halaja. Naopak, už štvrtú presilovku využil Nedorost a zvýšil na 4:2. Tretie dejstvo sa nieslo v znamení neplodných útokov domácich. Vojaci dobre bránili stredné pásmo a narúšali rozohrávku MHk 32. V 45. min okorenili zaujímavý zápas pästným súbojom domáci Varga a Trenčan Bobček. Mikulášu sa ešte podarilo znížiť v 58. min, stav sa už do konca zápasu nezmenil aj napriek tomu, že domáci dosiahli gól, no ten neplatil pre ofsajd.

HK 36 Skalica - SkiPark MHK Kežmarok 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 36. Zálešák (M. Ivičič, Pálffy), 36. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš), 40. T. Višňovský (Zálešák, Gula).
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: 53. Škovira (Kežmarok) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Stano, 1841 divákov

Prvá tretina sa hrala vo vlažnom tempe. V domácom drese sa prvýkrát do zápasu po svojom zranení zo 17. októbra zapojil Zálešák a zaujal miesto centra v druhej formácii. Prvú veľkú šancu mal v 11. min Mikúš, no v skórovaniu mu zabránil nedovolene Sadiki. O necelú minútu k nemu putoval Jelínek a domácim sa naskytla 73 sekúnd trvajúca dvojnásobná výhoda. Klempa si v nej poradil so šancami Ďuráka a Pálffyho a naďalej držal čisté konto. Keď gólom neskočili ani následné presilovky o jedného hráča na oboch stranách, ani nájazd Segľu z 18. min, prvá tretina sa skončila zaslúženou, ale unudenou bezgólovou remízou. Druhú tretinu začali domáci hráči o trochu aktívnejšie, no aj tak mužstvá na ľade veľa hokejovej krásy neukázali. Zaujali nepremenené presilové hry. Hartmann s Mikúšom svoju šancu pri hre štyroch na štyroch prekombinovali, neujala sa dorážka Pálffyho, Pašek nebol schopný prekonať Klempu ani do prázdnej bránky a Zálešák namiesto strely volil prihrávku, už za bránkovou čiarou korčuľujúcemu Pašekovi. Až v 36. min sa bejzbalovým spôsobom strelou presadil navrátilec do zostavy Zálešák. O 26 sekúnd už bolo 2:0, keď Pálffy z bezprostrednej blízkosti prestrelil betóny brankára Kežmarku. V 40. min nestačil Klempa na strelu Višňovského, keď krátko pred ním vychytal Mikúša. Hostia po celý zápas dokazovali, prečo sú momentálne v suteréne tabuľky. Ani tretie dejstvo na tom nič nezmenilo. Skaličania sa na víťazstvo v tomto stretnutí ani veľmi nenadreli. Z množstva šancí v záverečnej časti hry už za chrbtom Klempu, ktorý ako jediný z hostí zniesol aké-také extraligové kritériá, neskončila žiadna a keď ho v 49. min Pálffy po nádhernom sóle v presilovke aj prekonal, zachránila ho pravá žŕdka. Domáci dosiahli povinné víťazstvo a Rybár čisté konto v sotva priemernom

HC´05 Banská Bystrica - MHC Martin 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. Paľov, 50. Bulík (Pardavý), rozhodujúci sam. nájazd M. Dian - 13. M. Čech (M. Macho), 22. Appel (Klepáč)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Igor Majeský - Vantroba obaja na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Novák, 2100 divákov

V stredoslovenskom derby nebola núdza od začiatku o rušné momenty. V rýchlom stretnutí sa hral otvorený hokej, opticky nebezpečnejším dojmom pôsobili hostia z Turca. Proti nim však stál pozorný brankár Petrík. Inkasoval síce ako prvý, keď sa pri presilovke presadila nová posila Martina český útočník Martin Čech, ale Martinčania sa dlho netešili. Po buly sa domáci usadili v útočnom pásme a Rastislav Paľov z pravého kruhu prestrelil Dzubinu - 1:1. Hostia expresne zvládli aj druhú presilovku, ktorú nekompromisnou strelou využil Appel. Po góle sa hráči MHC dostali na koňa, naďalej boli nebezpeční pred Petríkom a popritom aj stíhali pozornou obranou držať súpera v bezpečnej vzdialenosti. V tretej tretine domáci aktívnou hrou privodili obrat v stretnutí. Po vyrovnávajúcom góle Bulíka sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu ešte v riadnom hracom čase, no vyšlo im to až po samostatných nájazdoch. Martinčania Klepáč a Babka v nich neuspeli, naopak Dian a Tománek áno.

HKm Zvolen - HK Ardo Nitra 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 38. F. Turek (D. Vrbata, Štrba), 60. Štrba (Klouda, Hvila) - 21. T. Chrenko (Martin Výborný, Rais)
Vylúčení: 13:12 na 2 min, navyše: L. Čierny (Zvolen) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, Gašparík, 1052 divákov

Oba tímy predvádzali v prvej tretine kombinačný hokej. Viac z hry mali nečakane hostia, ktorý však už v 20. sekunde mohli inkasovať. Kloudovi sa napokon nepodarilo dopraviť puk až do bránky Faltu. Do viacerých príležitostí sa dostávala aj Nitra, v 2. min sa Čaládi natlačil k ľavej žŕdke, no puk za Laca nedostal. Na opačnej strane sa z ľavého kruhu nepresadil Štrba. Domáci potom pohrozili v oslabení, Falta sa zaskvel pri Malinského strele. Pekný individuálny prienik predviedol hosťujúci Gálik, tomu však tiež prekazil radosť domáci gólman Laco. Toho prekonal v 17. min Kudrna strelou spoza pravého kruhu, no pred bránkovou čiarou puk nedotlačil do bránky Rumpel, keď dobre zapracovali zvolenskí zadáci. Hostia prekvapili brankára Laca na začiatku druhej tretiny. Už v 18. sekunde druhej časti hry vyslal strelu spoza modrej čiary zo stredného pásma Tomáš Chrenko a puk prešiel pomedzi betóny zvolenského gólmana. Takýto lacný gól však mal v ďalšom priebehu svoj efekt, lebo Laco potom vychytal Nitranom niekoľko vynikajúcich šancí. Domáci boli nedisciplinovaní a často hrali v oslabeniach. Najväčšiu šancu mal na svojej hokejke Chrenko, ktorý po Poláčekovej nahrávke netečoval puk ideálne. Prišiel trest, v presilovke sa presadili Zvolenčania. V 38. min strieľal Vrbata do mantinelu, puk sa odtiaľ odrazil pred voľného Tureka, ktorý sa presadil pri ľavej žrdi Faltovej svätyne. O 20 sekúnd neskôr sa dostal do sólového nájazdu domáci Chovan a bol faulovaný, no následné trestné strieľanie postihnutý Zvolenčan nepremenil. V tretej tretina bola pomerne vyrovnaná. Najprv sa zoči-voči Faltovi nepresadil Dubec, na opačnej strane neprekonal Laca Kmeč. Domáci nevyťažili gól ani z troch presilových hier. V 53. min mohli Nitrania rozhodnúť, no Čaládi z medzikružia Laca neprekonal. Domáci napokon získali tri body po tom, čo 19 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času rozhodol v presilovke Štrba, keď využil sám pred Faltom Kloudovu prihrávku.

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Góly: 33. Jarolín (M. Lukáč), 41. Rataj (A. Kroták) - 11. J. Kováčik (Gráčik, I. Baček), 11. Lažo (Vaic, Sersen), 40. Sersen (Hruška, Kropáč), 47. Uram (Kukumberg, Devečka)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gajan, Korba, 1653 divákov

Úvod televízneho zápasu bol rozpačitý, keď absentovala presnosť kombinácií a hra bola rozkúskovaná častými prerušeniami. Napriek tomu, že do 11. minúty si žiadne mužstvo nevytvorilo vážnejšiu šancu, Slovan sa ujal vedenia. Kováčik zachytil na modrej vyhodený puk a jeho ľahká strela skončila na prekvapenie všetkých v domácej svätyni. Poprad sa nestihol spamätať a hostia udreli po druhý raz, keď o 23 sekúnd zabudli na voľného Laža, ktorý bezpečne premenil. Domáci si vzäpätí nato zobrali na upokojenie oddychový čas. Ani ten však nepriniesol na ich hokejky pokoj a s náznakmi ich šancí si defenzíva hostí poradila. Slovan hrozil tretím gólom, ktorý však nepadol ani po úniku Kropáča v 27. minúte. Vzäpätí nato spálil dobrú šancu Kroták, keď sa nepresadil vo svojej typickej pozícii z pravého kruhu. Poprad však postupne zvyšoval obrátky a dobiedzal pred Hovim, čo prinieslo zníženie v 33. min, keď Jarolín dotlačil puk za bránkovú čiaru. Poprad búšil do svojho súpera, Rataj bol v 34. minúte blízko vyrovnania, ale Hovi puk podržal. V závere tretiny však domáci museli hrať dve oslabenia v rade, to druhé neustáli a Sersen gólom do šatne stanovil opäť dvojgólový rozdiel. Domáci však dokázali veľmi rýchlo znížiť, keď 43 sekúnd po začiatku tretej časti Kroták oklamal Hoviho a ponúkol gól Ratajovi. Hostia však opäť odvrátili drámu, v 47. min Uram pridal lišiacky štvrtý gól, keď spoza bránky nastrelil Šimonoviča, od ktorého sa puk odrazil za bránkovú čiaru. V závere držali hostia domácich pozornou defenzívou na dištanc.

MsHK Garmin Žilina - HC Košice 5:6 po samostatných nájazdoch (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Pleva (Jabrocký, Tvrdek), 10. Škoda (Važan), 22. Škoda (S. Saliji), 28. Javín (Jabrocký, Tvrdek), 53. Škoda (Važan) - 13. Michel Miklík (Juraj Faith), 24. P. Mocek (Michel Miklík), 51. J. Kopecký (Kmiť), 57. Michel Miklík (P. Bartoš, Juraj Faith), 60. P. Bartoš (Tabaček, Juraj Faith), rozhodujúci sam. nájazd Rudolf Huna
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Šimurda (Košice) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec, Jablukov - Horínek, Tvrdoň, 1426 divákov

V zápase desiateho tímu tabuľky s prvým začali lepšie domáci - pri vylúčení bývalého hráča Žiliny Húževku vsietil úvodný gól MsHK niekdajší hokejista Košíc Pleva. Mužstvo spod Dubňa malo aj naďalej viac z hry a v 10. min zaslúžene vsietilo aj druhý gól, keď sa presadil center tretieho útoku Škoda. Hostia gólovo odpovedali po chybe domácej obrany Miklíkom o tri minúty neskôr. V závere prvej tretiny mali oba tímy možnosť presilových hier, ktoré však nevyužili. Úvod druhej časti vyšiel lepšie domácim. V 22. min Sivák mieril len tesne vedľa, ale vzápätí z pár metrov od Hudáčkovej bránky Škoda zaznamenal tretí domáci úspech - 3:1. Hostia opäť pomerne rýchlo odpovedali, keď prakticky z protiútoku obranca Mocek vsietil kontaktný gól. Košice pridali na dôraze, ale boli to opäť domáci, ktorí sa presadili. V 27. min Sivák sám pred košickým gólmanom strieľal ešte len do jeho chráničov, potom však Mocekovo vylúčenie potrestal už po piatich sekundách delovkou od modrej čiary Javín a zvýšil na 4:2. Štvrtý gól si vyžiadal zmenu v bránke hostí, keď Hudáčka vymenil Lipovský. Ten musel v priebehu zostávajúcich minút druhej tretiny čeliť niekoľkým výborným príležitostiam domácich, ale čisté konto si udržal. V úvode tretej tretiny sa v 44. min sám pred Lipovským ocitol Škoda. Nedal, podobne ako Košičan Gron o dve minúty neskôr pred Láníčkom. Po návrate Hriňu mali dve výborné strelecké príležitosti domáci, najmä tá Krajčiho v 50. min bola gólová. V 51. min sa v skrumáži pred domácou bránkou presadil Kopecký. Odpoveďou Žiliny bol tretí gól domáceho Škodu. Žilinčania vyhrávali rozdielom dvoch gólov a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. V 57. min Miklík využil nepozornosť v domácej obrane a vsietil kontaktný gól. V záverečnej minúte si tréner Košíc Tomko vybral oddychový čas a po rozohraní Bartoš po 5 sekundách vyrovnával na 5:5. V predĺžení sa o výsledku nerozhodlo, nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný iba Rudolf Huna a rozhodol o zisku dvoch bodov pre lídra aktuálnej tabuľky.