17. októbra 2006

Súhrn výsledkov slovenskej hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 15. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Dynamax-oil Nitra 7:2 (1:0, 5:1, 1:1) Góly: 15. A. Kroták (V. Vlk), ...

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 15. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Dynamax-oil Nitra 7:2 (1:0, 5:1, 1:1)
Góly: 15. A. Kroták (V. Vlk), 25. Jasovský (A. Kroták, Jabrocký), 31. Halaj (V. Vlk), 34. Jasovský (Martin Segľa), 35. Škovira (A. Kroták, Jabrocký), 36. Piatak (Bambúch, Jarolín), 51. Jabrocký (Škovira) - 34. Vala, 46. Ľ. Kolník (Čacho, Jendek)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: F. Mihálik - Miľovčík, Korba, 1684 divákov
Poprad: Hurajt - Valečko, Kasík, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Vorobel - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Škovira, Halaj, Martin Segľa - Jasovský, Jarolín, Piatak - Mašlonka, Kubus, Marcel Haščák
Nitra: Račko (34. Lakosil) - J. Kováčik, Jendek, Šmidriak, Petrina, Chromý, M. Procházka, Kurej, Andraščík - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Pupák, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, G. Saliji - Vozdecký, Raček, Domian
Prvá tretina veľa extraligového hokeja nepriniesla. Obidva tímy začali vo vlažnom tempe a dlhé minúty si nevypracovali takmer žiadnu vážnejšiu príležitosť. Divákov prebrala až gólová strela Krotáka v 15. min, ktorá si od modrej čiary našla cestu do siete pomedzi húštinu tiel. Až v druhom dejstve sa hra zlepšila a začali sa rodiť aj vážnejšie príležitosti. V 25. min sa domáci tešili druhýkrát, keď Kroták našiel pred bránkou voľného Jasovského a ten bez problémov skóroval do jej odkrytej časti - 2:0. O minútu nato zazvonila žŕdka Hurajtovej bránky po strele Chromého. Nitrania pôsobili až príliš odovzdaným a bezradným dojmom, nechali domácich útočiť a častými nedovolenými zákrokmi im dávali výhodu presilových hier. Jednu z nich využil Halaj v 31. min, keď doklepol vyrazený puk po strele Vlka. Vrcholom trápenia hostí bol inkasovaný gól v oslabení po presnom zásahu Jasovského. Tréner Nitry Uličný si vzápätí vzal oddychový čas a do bránky nastúpil namiesto Račka Lakosil. Následne konečne skórovali aj hostia, keď sa gólom uviedla ich nová posila zo Skalice Vala. Domáci im však už o 21 sekúnd odpovedali piatym gólom, keď svoj únik chladnokrvne zakončil Škovira. A keď o minútu zaznamenal šiesty gól Piatak, Nitrania boli zrelí na uterák. Brankár Lakosil inkasoval z prvých dvoch striel a na puk si po prvý krát siahol až po tretej akcii domácich. V záverečnej tretine Nitrania skorigovali stav po strele veterána Kolníka. Záverečné slovo však patrilo vynikajúce hrajúcim Popradčanom, ktorí svoje víťazstvo podčiarkli siedmym gólom z hokejky Jabrockého.
Hlasy:
Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "My sme dnešný zápas nezačali veľmi dobre. Myslím si, že veľký vplyv na to malo najmä to, že hneď v prvom striedaní sa nám zranil Cipulis, čo nám narušilo systém hry a treba spomenúť aj absenciu Bartečka. To malo vplyv na náš výkon v prvej tretine, keď sme hrali trochu neorganizovane. Prebrali sme sa až od druhej tretiny, keď Nitrania chceli ísť do tlaku a zabudli na zadné dvierka, čo nám vyhovovalo. Dali sme góly v početnej výhode a potom sme strieľali góly takmer z každej akcie. Od stavu 6:1 sme takticky dohrávali, aby sme šetrili sily na ďalší zápas a aby sa nám nezranili kľúčoví hráči."
Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Urobili sme si veľkú hanbu. Hrali sme netakticky, hráči lietali za pukom, a to ešte bez nasadenia. Poprad nemusel podať žiadny oslnivý výkon a i tak poľahky vyhral. Snáď sa mohol zápas vyvíjať inak, keby nám rozhodca uznal gól. Vzápätí sme inkasovali tretíkrát a napokon nás dorazil presný zásah v oslabení. Postupne sme išli výkonom dolu a nenašiel sa žiadny hráč, ktorý by zdvihol morálku tímu. Mužstvo sa jednoducho poddalo. Takto sa nemôže pristupovať k zápasom."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
Góly: 9. Kriška (R. Sloboda, Richard Huna), 18. Richard Huna (Kriška, Róbert Huna), 48. Michel Miklík (Bartík) - 13. Marek Haščák (Sivák), 13. V. Nemec (Melichárek, Kóňa), 14. P. Mikuš (Sikorčin), 30. Melichárek (Kóňa), 60. Lezo (Melichárek)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: 37. Bartík (L. Mikuláš) 10 min za nešp. správanie + DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Halecký, Smerek, 1150 divákov
L. Mikuláš: Falter - R. Sloboda, Fatyka, M. Grman, Michal Matejka, M. Školiak, Tomaška - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Milec, Bartík, Michel Miklík - Hovorka, Holečko, Kövér - Pohanka, Trochta, Lopuski
Trenčín: Hála - Ďurčo, Heš, Staněk, Křetinský, Juraj Liška, Homer, P. Mikuš - Barinka, Lezo, Kollár - V. Nemec, Kóňa, Melichárek - Sivák, Marek Haščák, Poljaček - Kútny, Sikorčin, Baláž
V úvodných minútach dramatického duelu sa zastreľovali Liptáci. Pohanka pálil z uhla, o chvíľu vyslal projektil od modrej do skrumáže pred Hálom Grman. V 9. min stačilo domácim pár sekúnd presilovej hry na vedúci gól. Prízemnú strelu Slobodu tečoval Kriška - 1:0. Domáce publikum zažilo šok na rozhraní 13. a 14. min, keď vojaci v rozpätí necelých šesťdesiatich sekúnd trikrát pálili ostrými. Vyrovnával Marek Haščák, po ňom vystrúhal efektný bekhendový blafák Nemec a na 3:1 zvyšoval obranca P. Mikuš. Otrasených zverencov Milana Jančušku vrátila do hry v 18. min ďalšia raketovo zohraná presilovka. Biliardovú akciu elitnej formácie zakončil Richard Huna - 2:3. Ťahanicu o ďalší gól ukončil v polovici duelu opäť po pár sekundách početnej prevahy kanonier Dukly Melichárek. Mladý tím Liptákov opäť neupadol na duchu, pokračoval v snahe o lepší výsledok. V záverečnom dejstve rozkrútil kolotoč pred Hálom, do ktorého sa zapájali všetky domáce útoky. V 48. min vykresal nádej zblízka Miklík, no z celej plejády ďalších príležitostí sa už neujala ani jediná. Úspechom sa neskončila ani takmer dvojminútová hra bez brankára. Naopak hosťujúci Lezo počas nej spečatil výsledok tohto skvelého duelu.
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Škoda minútového výpadku, keď sme inkasovali tri góly. Inak naši chlapci hrali skvele, mali sme na víťazstvo. Nedá mi obísť fakt, že v niektorých momentoch som si pripadal ako v zoologickej záhrade. Nemám nič proti "zebrám", ale čo dnes vyvádzali, je na zamyslenie. Neboli sme o nič horší, spomínaný krátky výpadok nás stál body."
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Obojstranne bojovné stretnutie sme mali dvakrát v moci. Zbytočne sme si to skomplikovali nepremieňaním neskutočného množstva šancí. Napokon sme boli radi, že sme to dotiahli do víťazného konca. V závere domáci vyvinuli obrovský tlak, v ktorom nám prialo aj potrebné šťastie."

HC Košice - MHC Martin 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 22. I. Droppa (Juraj Faith)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: 60. Lažo (Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Mášik, Mihajlo, 4686 divákov
Košice: J. Laco - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Topoli, M. Šterbák, Javín - Lažo, Lipiansky, Šimurda - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Špilár, Juraj Faith, Pleva - Hvila, Michal Lukáč, Martin Slovák
Martin: Ševela - Hriňa, Škuta, Klepáč, Vantroba, Polák, Stančok, I. Ďatelinka, Šimka - Važan, Koložváry, Podstavek - Špirko, Beran, Török - Trokan, Mahdalík, Markovič - Thémar, Kuric, Bohucký
Martin sa v Košiciach takmer celú prvú tretinu bránil, domáci tím bol ofenzívne naladený a brankár Ševela bol v jednom ohni striel. Jeho pozornosť skúšali Kmiť, Špilár, potom Lažo v presilovke mieril vedľa, ale ten istý hráč v 10. min takmer skóroval, keď martinský brankár nemal puk pod kontrolou. Javínova tečovaná strela skončila tesne vedľa bránky a ani individuálny pokus Kmiťa neznamenal gól. O ten sa pokúšal Dravecký, po ňom opäť Kmiť, no z prevahy Košičania v prvej tretine nevyťažili nič. Domáci sa dočkali až v druhom dejstve pri početnej výhode o dvoch hráčov. Faith našiel medzi kruhmi voľného Droppu a ten strelil svoj prvý gól v aktuálnej sezóne. Bekhendom sa potom zblízka pokúšal zvýšiť v 27. min Lažo, no bez úspechu. Následne hral Martin 83-sekundovú presilovku piatich proti trom. Do vážnejšej šance sa však dostal len Beran, aj ten "zabudol" zakončiť a o puk prišiel v čase, keď domáci brankár Laco nemal hokejku a sedel na ľade. Lacov betón zastavil v 30. min Koložváryho a domáci brankár reagoval pohotovo aj na strelu Podstavka. V úvode tretej tretiny však Martinčania zvýšili aktivitu. Klepáčov pokus skončil v Lacovej lapačke, ten vyrazil aj Thémarovu i Polákovu strelu.
V 47. min sa pred domácim brankárom ocitol Török, no proti vyrovnaniu bola vyrážačka Jána Laca. Ten zlikvidoval aj tvrdú strelu Vantrobu pri presilovke v 50. min. Pri nájazde Töröka v oslabení v 52. min ani zasahovať nemusel, lebo martinský útočník bránku netrafil. V poslednej minúte hrali Martinčania power play, ale neúspešne, a tak Košičania zvíťazili futbalovým výsledkom.
Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Body sú pre nás veľmi cenné. Sme radi, že sme zvíťazili. Hokej to nebol pohľadný, skôr bojovný a vysoko takticky vedený z obidvoch strán. Brankár Ján Laco chytal výborne, neurobil ani jedinú chybu, aj preto sme vyhrali."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Do zápasu sme išli s tým, že chceme dostať čo najmenej gólov. V tomto smere sme zámer splnili, lenže nepresadili sme sa v koncovke. Strelci zlyhali na celej čiare. Košický brankár Laco podal veľmi dobrý výkon, ak nedáte gól, vyhrať sa nedá."

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly: 6. Hanzal (Hreus, P. Frühauf), 10. V. Král (Hreus, Hanzal), 37. Lelkeš (Saviels), 54. Krajčí (Gálik), 58. Kusovský (Krajčí)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: 45. Hanzal (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gašparík, Bulko, 1175 divákov
Žilina: M. Laco - Kivoň, Dlouhý, Kusovský, P. Frühauf, Saviels, Halász, Búřil, Kadlubiak - Hanzal, Hreus, V. Král - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Groma, Tománek - Oravec, Bulík, Lelkeš
Skalica: Nešťák - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, Flamík, M. Zajac, Hanka - T. Višňovský, Dornič, Jozef Liška - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Hollý, Malík - Hrnčirík, Mikušovič, Vaško
Zápas v Žiline sa začal pod dojmom posledných štyroch prehratých duelov MsHK. Žilinčania však boli aktívnejší, v 5. min Hreus korčuľoval sám na Nešťáka, ale ten jeho strelu kryl. Vzápätí však nestačil na Hanzalovu strelu a bolo 1:0. Skaličania mali výhodu presilovej hry piatich proti trom, ale tú nevyužili. Domáci trestali gólom, keď Král sa na dvakrát presadil pred skalickým brankárom. Za zmienku stojí ešte príležitosť Gálika v 13. min, ale to bolo zo strany domácich všetko. Tí do druhej časti nastupovali v početnej výhode a v tomto trende pokračovala celá druhá tretina. Raz boli vylúčení domáci, raz hostia. Príležitosti na strelenie gólu si však vypracovali len skalický Ivičič a žilinský Gálik. Keď už sa zdalo, že druhé dejstvo sa skončí bez gólov, Saviels pri oslabení Skalice vystrelil a Lelkeš jeho strelu tečoval za Nešťákov chrbát. V tretej tretine sa tiež väčšinou nehralo v plnom počte, domáci museli dokonca hrať desať minút bez vylúčeného Hanzala. V 52. min Kusovský ohrozil Nešťáka, ale gól do siete padol až o dve minúty neskôr, keď Krajčího slabú strelu pustil gólman hostí pomedzi chrániče. V 58. min bol vylúčení Dornič a Žilinčania v priebehu 24 sekúnd z hokejky Kusovského vsietili piaty gól.
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Potrebovali sme vyhrať, s víťazstvom som spokojný. Nehrali sme určite podľa našich predstáv. Dali sme však päť gólov, ani jeden sme neinkasovali, a tak je naše víťazstvo zaslúžené. Ďakujem mužstvu za víťazstvo."
Pavel Pazourek (asistent trénera Skalice): "Žilina bola lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazila. My sme robili zbytočne veľa chýb a to najmä v závere stretnutia. Ideme však ďalej, musíme sa pripraviť na ďalší zápas."

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Góly: 18. Ľ. Hurtaj (J. Sýkora, Pavlas), 24. Uram (Hruška), 27. J. Sýkora, 31. J. Sýkora (Ľ. Hurtaj, Pavlas), 34. Pavlas - 29. Štork (Cibuľa)
Vylúčení: 13:12 na 2 min, navyše: Igor Majeský (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Bodák - Krpelec, Valach, 4698 divákov
Slovan: Hovi - Hančák, Srdínko, Pavlas, Hruška, Kolba, Sersen, Škorvánek - Uram, Hujsa, M. Kokavec - Kukumberg, Ľ. Hurtaj, Vorel - Kuľha, Tvrdoň, J. Sýkora - I. Baček, Prokop, Ľ. Pištek
Zvolen: Šimonovič (28.-34. Polc) - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško
Úvod zapasu poznačilo množstvo vylúčení na oboch stranách, hra bola rozkúskovaná a ani jedno z mužstiev sa nedostávalo do vyložených šancí. Streleckú nemohúcnosť prelomil až v 18. min domáci kapitán Hurtaj, ktorý využil v presilovke výbornú prihrávku od Sýkoru spoza bránky - 1:0. V druhej tretine sa vrece s gólmi roztrhlo, v rozpätí 24. až 27. min skórovali belasí dvakrát v oslabení. Najprv si chybu Šimonoviča vychutnal Uram a v druhom prípade sa individuálne presadil aktívny Sýkora. O dve minúty sa podarilo znížiť Štorkovi, ktorý po prihrávke od Cibuľu dorazil puk do prázdnej bránky. Slovan však nepoľavil a ďalšími dvoma gólmi v presilovkách upravil na 5:1. V 31. min tečoval Hurtajovu strelu Sýkora a v 34. min prestrelil striedajúceho Polca od modrej čiary Pavlas. V tretej tretine sa hra vyrovnala, Zvolenčania strieľali na Hoviho častejšie, no gól sa im ani vo viacerých presilových hrách streliť nepodarilo.
Hlasy:
Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Zápas dostal úplne iný rozmer tým, že sme premenili naše presilové hry. Navyše sme dali dva góly aj v oslabení. Na dnešný duel sme sa výborne pripravili, vedeli sme, čo nás čaká a hráči plnili naše pokyny. Mrzí ma iba zlomený palec na ruke Srdínka."
Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Mne sa veľmi ťažko hodnotí dnešný duel. Od začiatku sme hrali nesúrodý hokej, prepadali sme vo všetkých herných činnostiach. Navyše sme inkasovali aj dva góly pri našich presilových hrách. K zápasu sme pristúpili s priveľkým rešpektom, no vonku treba hrať aj s trochou sebavedomia. Okrem duelu v Martine to bol náš najhorší výkon vonku."