22. septembra 2007

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: MŠK Žilina - ZTS Dubnica 4:1 (2:1) Góly: 14., 61. a 68. Porázik, 28. ...

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

MŠK Žilina - ZTS Dubnica 4:1 (2:1)
Góly: 14., 61. a 68. Porázik, 28. Jež - 43. J. Zápotoka, ŽK: 82. Zimen, 84. Nosek, 89. Seye (všetci Dubnica), rozhodovali: Šuniar - Weiss, Kubačka, 2697 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, Tesák (81. Vladavič) - Zd. Štrba - Breška, Devátý, Jež - Lietava (55. Štyvar), Porázik (73. Ančic)
Dubnica: D. Perniš - Zimen, Adámik (39. Jánošík), Nosek, Ondráš - Obert, Držík, J. Zápotoka (74. M. Filo ml.), L. Zápotoka - Seye, T. Zápotoka (63. Kiška)
Žilinčania boli od začiatku stretnutia s Dubnicou lepším tímom, hoci hostia tiež neprišli len brániť. V 8. min vyslal peknú strelu k ľavej žrdi Pernišovej bránky Štrba, ale gólman hostí jeho pokus vytlačil na roh. O niečo neskôr Breškovu strelu vytlačil Perniš do strany, ale Lietava trestuhodne prestrelil odkrytú bránku. V 14. min však dostal Porázik za šestnástkou do voľného priestoru loptu a peknou strelou poslal domácich do vedenia - 1:0. Po necelej polhodine hry sa domáci opäť tešili. Lietava pred stredovou čiarou vybojoval loptu a vysunul do brejku Brešku, jeho lob Perniš stlmil, Porázik loptu prihral Ježovi, ktorý nechytateľne zvýšil na 2:0. Hostia sa potom tiež osmelili. Zimen pálil z diaľky krížnou strelou tesne vedľa a v 40. min sa do lopty spoza šestnástky oprel Obert, ale jeho pokus smerujúci do ľavého horného rohu Kuciak nádherne vyrazil na roh. Dubničania boli za svoju aktivitu odmenení v 43. min, keď J. Zápotoka približne z 20 metrov vystrelil a lopta sa od Pekaríkovho chrbta odrazila opačným smerom, ako bol pripravený Kuciak - 2:1. Po prestávke Žilinčania spresnili hru a prišli aj góly. Po hodine hry Porázik poslal Pernišom vyrazenú loptu do siete a o šesť minút neskôr zavŕšil svoj hetrik, keď center Ježa premenil z voleja na štvrtý gól Žiliny - 4:1. Domáci až do záveru zápasu potom kontrolovali hru a náskok mohli zvýšiť ešte v 85. min, keď po Breškovom sóle a Nosekovom faule v šestnástke mali výhodu pokutového kopu. Jež však poslal loptu z bieleho bodu len do pravej žrde.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Myslím si, že sme predviedli najlepší výkon v sezóne, najmä čo sa týka kombinácie a útočnej fázy. Vytknúť tímu môžem iba slabšiu agresivitu pri niektorých príležitostiach a veľa chýb v obrane. Po jednej z nich sme dostali aj gól. Najväčšia pochvala by mala smerovať pre Porázika, ktorý strelil hetrik, ale všetci si zaslúžia pochvalu za útočnú hru."
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Ťažko sa mi hodnotí zápas, lebo sme prehrali 1:4. Pomalšie sme sa rozbiehali a mali sme šťastie, že sme v prvom polčase inkasovali iba dva góly. Po zmene strán sme sa snažili zmenou v rozostavení zlepšiť hru a potrápiť súpera, ale po treťom góle bolo prakticky rozhodnuté. Na hru Žiliny sa bolo radosť sa pozerať, ale mužstvo ma nesklamalo a myslím si, že napredujeme."

MFK Košice - FC Nitra 2:1 (1:1)
Góly: 26. Cicman, 48. Kolbas - 42. Babic, ŽK: 90.+ Putnocký - 43. Šimončič, 67. Grajciar, rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Jankovič, 2566 divákov
Košice: Putnocký - Kišš, Školník, Bašista, Roman Šimko - Pavol Majerník, J. Majoroš ml. (46. Piatka), Cicman - Kolbas, Pavol Jurčo (89. T. Labun), Bicák (71. Lišivka)
Nitra: Hroššo - Čeman, Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Gruber, Šimončič (77. Štajer), A. Hesek, M. Kostoláni (74. Čurgali) - Áč (40. Babic)
V Košiciach sa hral v prvom polčase výborný futbal. Obe mužstvá produkovali útočnú hru vo vysokom tempe. Lepšie začali domáci, ktorí sa v 10. min po rýchlom protiútoku dostali na dostrel, Jurčo a ani Bicák však Hrošša neprekonali. Po štvrťhodine hry sa neujala ani nepríjemná strela Majoroša z hranice šestnástky, ktorú gólman Nitry kryl. Hostia kontrovali len strelou Šimončiča, ktorá Putnockého veľmi nevyľakala. V 26. min vyšiel Košičanom rýchly protiútok. Kolbas odcentroval z pravej strany, na loptu si nabehol Cicman a takmer z hranice pokutového územia hlavou nekompromisne otvoril skóre - 1:0. V záverečnej päťminútovke najprv domáci Kolbas natiahol gólmana Nitry, ktorý jeho strelu len vyrazil. O chvíľu nato Nitranom vyšla prvá vážnejšia akcia, po ktorej sa tešili z gólu. Grajciar potiahol loptu po pravej strane, našiel voľného Babica a ten poľahky do polopráznej bránky vyrovnal. Babic pritom nebol na ihrisku ani dve minúty. Putnocký tak inkasoval v aktuálnej sezóne na domácom ihrisku vôbec prvý gól.
Po zmene strán tempo hry opadlo a hra sa kúskovala, väčšinou sa hralo medzi šestnástkami. Ešte predtým však v 48. min domáci upravili na 2:1, keď Bicákov center sprava prepustil Piatka na nabiehajuceho Kolbasa a ten bez problémov napol sieť za Hroššom. O päť minút hosťujúci Kostoláni vyskúšal pozornosť Putnockého, ten sa však prekabátiť nenechal. Nitrania po prestriedaní vrhli všetky sily do útoku, no do vážnejšej šance sa nedostali. Košičania v závere umnou hrou ubránili jednogólové víťazstvo.
Hlasy:
Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Vypracovali sme si príležitosti, škoda len, že sme nestrelili viac gólov. Hrúbkou v závere polčasu sme však umožnili hosťom vyrovnať. Vynikajúco nám vyšiel úvod do druhého polčasu, keď sme strelili druhý gól Kolbasom. Dobrou taktickou hrou sme potom hostí nepustili do žiadnej vyloženej príležitosti."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Som sklamaný z výsledku. Chceli sme v Košiciach bodovať, no nepodarilo sa nám to. Prespali sme prvý polčas, hoci sme v ňom paradoxne stihli vyrovnať. Rozhodol úvod druhého dejstva, keď sme inkasovali. Neskôr sme hrali aktívne, no nestačilo to na to, aby sme uhrali remízu."

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (1:0)
Góly: 53., 63., a 70. Križko, 23. Cs. Horváth, ŽK: 50. Hlohovský, 57. Jakúbek, 68. Križko - 25. Greguška, 55. Černák, ČK: 48. Greguška (Zl. Moravce) po 2. ŽK, rozhodovali: Smolák - Slyško, Likavský, 1210 divákov
Trenčín: Hodál - Jakúbek, Cs. Horváth, Kleščík, Minarčík - Jašurek, Godál, Lesák (62. Gergel), Kamenský - Hlohovský, Križko (81. Doubek)
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Greguška, Choma, O. Číž - Hözl - Ondrejka (86. Balát), Černák, Kuračka, Juska (46. Gibala) - Miroslav Tóth (60. Peter Farkaš)
Napriek postaveniu oboch tímov sa pod Trenčianskym hradom hral celkom svižný futbal so šancami na oboch stranách. V 21. min Jašurek vysunul Kamenského, ale ten mieril nad. O chvíľu nato si však svoju nepresnú koncovku vynahradil, keď vyhral súboj s hosťujúcim brankárom Peškovičom a z toho vyťažil vedúci gól Csaba Horváth - 1:0. V závere prvého polčasu pohrozili hostia. Po pravej strane unikol Pavlenda, našiel Kuračku, ale Hodál bol pozorný. Domáci brankár si dal pozor aj na následnú strelu Černáka z diaľky.
V druhom polčase sa hralo jednoznačne podľa domácich nôt a svoje hviezdne chvíle prežil mladý útočník Križko. V 53. min potiahol útok Kamenský, našiel voľného Jašureka, ktorý sklepol loptu na Križka a ten z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. O tri minúty neskôr ten istý hráč mieril dvakrát iba do brvna, ale už v 63. min bol Križko na konci ďalšej úspešnej akcie Trenčína - 3:0. V 70. min uspel opäť spomenutý sobotňajší trenčiansky strelec a hlavou upravil na konečných 4:0.
Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Po tomto výsledku sme veľmi šťastní. Opäť sme mali veľa príležitostí, ale konečne sme dali góly a vyhrali. Dôležité je aj Hodálovo čisté konto. Zlaté Moravce mali v prvom polčase veľkú šancu, mohli vyrovnať na 1:1. Po tomto momente sme zostali trochu nervózni, ale som rád, že sme to dokázali ustáť. Víťazstvo je dielom celého mužstva."
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Súpera sme dvakrát postavili na nohy. Najskôr zásluhou chyby pri prvom góle a potom pri vylúčení. Následne sme sa chceli vrátiť do zápasu. Začali sme kopiť chyby a súper nás z brejkov potrestal."

ŠK Slovan Bratislava - FC Senec 3:0 (1:0)
Góly: 8. Ľ. Meszároš, 83. P. Sedlák, 85. Sylvestr, ŽK: 28. O. Szabó, 59. Ižvolt - 38. Nemček, rozhodovali: Šipoš - D. Hrčka, Kéry, 1682 divákov
Slovan: J. Mucha st. - Kosmeľ, Dobrotka, Hanek, O. Szabó - Slovák (49. Ibragimov), Chlebek, P. Sedlák, Ižvolt (61. Mojský) - Ľ. Meszároš (80. Masaryk), Sylvestr
Senec: J. Novota - M. Drahno, Marcin, Gábriš, Pecha (82. Kitaš) - Koiš (71. Hoferica), Nemček, Matej Kováč, Papaj - Ujlaky - Augustín (82. Kuráň)
Favorizovaný Slovan začal duel ofenzívne a z úvodného tlaku vyťažil už v 8. min prvý gól. Sedlák posadil center z ľavej strany presne na hlavu Meszároša a ten nedal gólmanovi hostí žiadnu šancu - 1:0. O tri minúty skúšal akrobatické nožničky po Slovákovom centri Ižvolt, ale Novotovu bránku minul. Belasí mali viac z hry, v 19. min netrafil ideálne hlavou po centri Szabóa mladý Sylvestr. O chvíľku skúšal z diaľky šťastie Ižvolt, ale podobne ako na druhej strane hlavou Augustín neuspel. V 30. min vysunul Chlebek pekne Meszároša, ale s jeho pokusom si Novota s menšími problémami poradil. V ďalšom priebehu prvého polčasu kvalita hry upadla a oba tímy sa utápali v strede poľa.
V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky zaujal aktivitou na pravej strane Kosmeľ, na jeho centrovanú loptu Meszároš nedočiahol a dobiehajúci Ižvolt z ostrého uhla nenamieril presne. V 55. min mal po dobrej lopte z ľavej strany príležitosť striedajúci Ibragimov, ale pozorný Novota si s jeho strelou poradil. O deväť minút sa sám pred hosťujúcim gólmanom ocitol Sylvestr, no nedokázal ho podstreliť. V posledných dvadsiatich minútach sa osmelili aj hostia, ale do vyložených šancí sa napriek tomu nedostávali. O víťazstve domácich rozhodol v 83. min po závare v šestnástke zblízka Sedlák a o dve minúty zavŕšil po individuálnej akcii z ľavej strany pomedzi nohy Novotu so šťastím Sylvestr na 3:0.
Hlasy:
Boris Kitka (tréner Slovana): "Boli sme lepším mužstvom a zaslúžene sme zvíťazili. Mohli sme však rozhodnúť už v prvom polčase do 20., resp. 30. minúty. Teší ma však, že sme napokon dali tri góly. Som rád, že sa konečne presadil strelecky aj Sylvestr, verím, že mu to pomôže. Trošku ma mrzí zranenie Sama Slováka, ktorý mi signalizoval natiahnutý zadný stehenný sval."
Ivan Galád (tréner Senca): "Myslím si, že Slovan pôsobil na trávniku futbalovejšie, a preto aj vyhral. Opäť sa však opakovalo to, že sme do 83. min držali so súperom krok a potom v závere dostali ďalšie góly. Moji zverenci sa približovali svojim možnostiam, ale napokon to nestačilo. Teraz nás čakajú štyri z piatich duelov v domácom prostredí a verím, že sa nám podarí urobiť nejaké dobré výsledky."

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:1)
Góly: 72. a 73. M. Bakoš - 28. Kotrys, 89. Saláta, ŽK: 13. Saláta, 61. Herda, 71. Kamas (všetci B. Bystrica), ČK: 85. Jurč (Ružomberok) za faul, rozhodovali: Fajčík - Balko, Vindiš, 3209 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Balaško, Laurinc, Jurč - P. Maslo (68. Sivčevič) - Zošák (79. L. Bakoš), Macko, Božok - M. Bakoš, Pilár (57. Števko)
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, Saláta, Kotrys, Herda - M. Palic, Kamas, Strnad (73. T. Libič), Michal Ďuriš (81. Semeník) - Tomaček, Vukovič (81. Kulík)
Prvý vzruch priniesla až 24. min, keď po Bakošovej prihrávke Zošák z vnútra šestnástky mieril tesne nad bránku. V 28. min vyslal ďalekonosnú strelu hosťujúci Tomaček, Hajdúch stihol vytlačiť loptu nad brvno. O pár sekúnd nato už ružomberský gólman úspešný nebol. Rohový kop Herdu našiel dobre postaveného Kotrysa, ktorý hlavou rozvlnil sieť domácich - 0:1. Potom sa až do konca prvej časti hry pod Čebraťom nič zaujímavého neudialo. Ružomberčania začali druhý polčas snaživo, ich úsilie však končilo ešte pred pokutovým územím Dukly. V 57. min poslal tréner domácich Přemysl Bičovský namiesto Pilára na ihrisko Števka, ktorý sa tak takmer po dvoch rokoch v Nemecku mohol opäť predviesť v zápase ružomberskému publiku. Ružomberčania boli čoraz nebezpečnejší a svoje ofenzívne snahy korunovali dvoma gólmi v rozpätí niekoľkých sekúnd. V 73. min Božok zo štandardky posadil loptu na hlavu Marekovi Bakošovi, ktorý pohotovo vyrovnal na 1:1. Aj druhý úspech domácich bol v réžii týchto dvoch hráčov - Bakoš tentoraz namieril presne pravačkou - 2:1. V 85. min fauloval Jurč vo vlastnom pokutovom území vo vyloženej príležitosti protihráča, začo uvidel červenú kartu a hlavný rozhodca Fajčík ukázal na biely bod. Striedajúci Semeník však opečiatkoval len ľavú žrď Hajdúchovej bránky. Keď sa už zdalo, že tri body zostanú v Ružomberku, prišiel nečakaný gól z kopačky Salátu, ktorý tak v 89. min uzavrel gólový účet stretnutia.
Hlasy:
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Varoval som, že to bude iný zápas ako bol ten pohárový v utorok. Opäť sme odflákli prvý polčas. Dopustili sme sa v ňom doslova festivalu pokazených prihrávok. To sa potom len veľmi ťažko dávajú góly. Aj keď sme v závere dohrávali bez vylúčeného hráča, výsledok sme mali udržať."
Pavol Michálik (tréner Banskej Bystrice): "Bol to trochu nervózny zápas, snaha prevažovala nad kvalitou. Keď sme viedli 1:0, nepochopiteľne sme poľavili a súper začal byť lepší. V závere akoby sa nám vrátili sily a podarilo sa nám skóre vyrovnať. Myslím si, že remíza je celkom zaslúžená. Priznávam však, že Ružomberok bol herne o čosi lepší."