05. mája 2007

Súhrn výsledkov súťaže o účasť v Corgoň lige 2007-2008

Súhrn výsledkov stretnutí 9. kola jarnej prelínacej súťaže o účasť v Corgoň lige 2007-2008: Inter Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 1:3 (0:1) Góly: 74. Hodek - 39. L. Vencel, 65. ...

BRATISLAVA 5. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 9. kola jarnej prelínacej súťaže o účasť v Corgoň lige 2007/2008:

Inter Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 1:3 (0:1)
Góly: 74. Hodek - 39. L. Vencel, 65. Čižmár, 90.+ Čirik, ŽK: 26. Tarek, 49. Peter Majerník, 58. Čikoš, 64. R. Urban, 81. V. Horváth, 90. Baláž - 42. Obert, 48. Čižmár, 80. Valachovič, 87. L. Vencel, rozhodovali: Vnuk - Košecký, Kéry, 653 divákov
Inter: Bernady - Tarek (46. Čikoš), Ševela, Peter Majerník, Petrán (55. Kaprálik) - Musil, V. Horváth, R. Urban (68. Baláž), Hodek - Majtán, Hejčík
Šaľa: Valenský - Demeter, Marcel Gašparík, Gabriel, Kubištel - Obert (84. Masný), Lancz, Lalák, L. Vencel, Čirik - Čižmár (72. Valachovič)
Domáci Inter začal aktívnejšie a v úvodných ôsmich minútach kopal tri rohové kopy. V 9. minúte po centri Musila Hejčík síce zmenil smer lopty, ale iba rovno do náručia brankára Valenského. Osem minút pred prestávkou sa pustil do sóla Musil, obišiel troch hráčov, ale šaliansky gólman Valenský jeho strelecký pokus na dvakrát zneškodnil. Za nevyužité šance prišiel trest, keď na Vencelovu strelu z 22 metrov do ľavej hornej časti brány bol interista Bernady prikrátky. V 62. mal na kopačke vyrovnanie Peter Majerník. Jeho skákavá strela ľavačkou neskončila v sieti hostí a tí zasa udreli. Podobnou strelou z diaľky tentoraz prekonal domáceho gólmana Čižmár - 0:2. Interu sa predsa len podarilo streliť kontaktný gól, keď v 74. min po hlavičke Majtána vyrazenú loptu dokopol do bránky Hodek. Hostia potom kontrovali v nadstavenom čase, keď tretí gól pridal Čirik.
Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Hlavne v I. polčase moji hráči súpera podcenili. Zobudili sa, až keď už bolo 0:2. Nemožno mojim zverencom uprieť snahu, ale bolo už neskoro. Musia si uvedomiť, že tým, čím sa dostali hore - bojovnosťou a disciplínou - musia v tom ďalej pokračovať."
Peter Ančic (tréner Šale): "Nemali sme veľké oči, na Inter sme išli skromne. Vyšiel nám však úvod a domáci znervózneli. Šachová partia nakoniec vyústila v ďalšie góly. Po toľkoj smole, ktorá nás sprevádzala v predchádzajúcich zápasoch, sa konenčne aj na nás usmialo šťastie.

Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:0)
Góly. 50. M. Tomčák - 84. Číž, 88. Greguška, ŽK: 70. Poljovka - 80. Mackovčín, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Mókoš, 2590 divákov
Trnava: Kamesch - Turtenwald, Poljovka, Doležaj, Ľ. Hanzel (74. Vido) - Juhász, Kopúnek, Ujlaky, Barčík (46. Ďuriš) - M. Tomčák, Kriss (61. Kožuch)
Zlaté Moravce: Brezina - Mackovčín, Medera, Greguška, Číž - Ondrejka (46. Choma), Hnilica, Juska (90.+ Marták), Hözl, Behúl (46. Žembera) - Plichta
Domáci si od začiatku vynútili územnú prevahhu, ale cez brániacich hráčov Vionu sa ťažko dostávali k zakončeniu. V 11. min bolo v päťke hostí rušno, no Krissovi ani Hanzelovi sa loptu do siete nepodarilo dostať. O dve minúty hlavičkoval vedľa Turtenwald. Hostia sa pokúšali o brejky a po jednom z nich v 19. min strelu Plichtu likvidoval Kamesch na dvakrát. Následné tri pokusy Ujlakyho boli nepresné. Keď ani halvička Turtenwlada po rohu Barčíka nenašla cieľ, polčas sa skončil bez gólov. Hneď po otvorení druhej časti sa do šance dostával Tomčák, prihral Ujalkymu, ale jeho prízemná strela tesne minula ľavú žrď. V 50. min to domáciom konečne vyšlo. Doležaj z hĺbky poľa našiel ideálne Tomčáka, ktorý prehodil vybiehajúceho Brezinu a otvoril skóre - 1:0. V 55. min roztlieskal divákov Juhász krásnou strelou, ktorej chýbali centimetre. O desť minút neskôr lob Ujlakyho stihol Brezina s námahou vytlačiť na roh a po jeho rozohraní nebezpečne vystrelil Ujlaky. Desať minút pred koncom po faule Mackovčína na Tomčáka mala Trnava výhodu penalty, z ktorej však Ujlaky trafil iba brvno. V 84. min stihol za to domácich trest, keď Číž krásnou stelou vyrovnal. O štyri minúty neskôr už bolo senzačne 1:2, keď takmer z rovnkého miesta neobsadený Greguška rozhodol.
Hlasy:
Jozef Šuran (tréner Trnavy): "Zápas nám vôbec nevyšiel, hráči nič z taktických pokynov nesplnili. V ich hre nebolo žiadne nasadenie, neprišiel ani očakávaný tlak. Moje mužstvo som nepoznával."
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Začali sme defenzívne, čakali sme, že domáci z úvodného tlaku vyťažia viac. Nedokázali si však pripraviť šance, nám sa jedna naskytla, ale Plichta ju nepremenil. V druhom polčase postavila domácich na nohy naša chyba. Vzpruhou pre nás bola zahodená penalta a presun Gregušku do zálohy. Výsledkom boli dva pekné góly."

ZTS Dubnica - ŠK Eldus Močenok 1:1 (0:1)
Góly: 53. Kiška - 40. Marcel Pavlík, ŽK: 21. Pleva - 59. R. Paľo, 90. T. Ďurica, rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Rendko, 1200 divákov
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Špendla, Adámik, Zimen - Kopačka - Ižvolt (46. Kuzma), Držík, T. Zápotoka (46. Grendel) - J. Zápotoka (73. Ondráš) - Kiška
Močenok: Košovan - M. Drahno, Pavlovič, Dojčan, R. Paľo - Erik Hrnčár, A. Kubala, Marcel Pavlík, Palic (25. J. Chovanec) - Bernáth (86. Masarovič), T. Ďurica
Dubničania nezvládli dôležitý zápas. Dokázali si síce vytvoriť územnú prevahu, no celkovo viac príležitostí mali z rýchlych protiútokov hostia. Po jednom z nich sa dostal k strele Bernáth, brankár Perniš loptu iba vyrazil a najskôr sa k nej opäť dostal aktívny útočník hostí, ktorý prihral Pavlíkovi a ten efektnými nožničkami otvoril skóre - 0:1. Dubnici pomohli striedania v prestávke. Najmä Grendel vynikal svojím úsilím a v 53. minúte pripravil presným centrom šancu Kiškovi a ten efektnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. O ďalších šesť minút mohol Grendel zariadiť obrat, do jeho strely sa však postavil Kubala. Močenok sa nevzdával myšlienky na víťazstvo, častejšie sa dostával pred bránku Perniša, ale k zakončeniu sa hostia nedostali. V nadstavenom čase mohol tri body na stranu ZTS strhnúť Adámik, no na zaslúženej deľbe bodov sa nič nezmenilo.
Hlasy:
Anton Dragúň (tréner Dubnice): "Súťaž graduje, zápasy sú náročné na psychiku hráčov. Žiaľ, dnes to naši nedokázali zvládnuť. Keď o niečo ide, mnohým sa roztrasú kolená. Výkonnostne sú určite lepší, ako ukázali."
Tibor Meszlényi (tréner Močenka): "Išli sme do Dubnice vyhrať. Pripravovali sme sa na to celý týždeň. Dobre sme začali a keby Paľo neurobil hrubú chybu, lebo po hádke s asistentom rozhodcu bol nekoncentrovaný, možno by neprišlo ani k vyrovnaniu. Naši podali zodpovedný výkon, predviedli nebezpečné kontry a s bodom som spokojný."

FC Rimavská Sobota - AS Trenčín 3:3 (2:1)
Góly: 8. Sivčevič, 39. Lazúr, 51. Hloušek - 20. Czinege, 88. Hlohovský, 90. Csaba Horváth, ŽK: 32. Geri, 41. Mičenec, 53. R. Kaščák - 55. M. Kaščák, 56. Kamenský, rozhodovali: Kačenga - Ádám, Bobko, 815 divákov
Rimavská Sobota: D. Šimon - Filo, R. Kaščák, G. Geri, B. Mráz - Hloušek, Sivčevič, Hílek, Lazúr (83. Tesák) - Pisár (63. Gibala), Líška (90. Ivanovič)
Trenčín: Hodál - Cögley, Csaba Horváth, Mičenec, Szkukalek - Baranyai (54. Hlohovský), M. Kaščák (73. Dobeš), Czinege, Gergel - Doubek, Kamenský (59. Kerbegovič)
Stretnutie začali lepšie domáci, ktorí sa ujali vedenia už v 8. minúte: prihrávku Pisára zužitkoval Sivčevič a prekonal hosťujúceho brankára. Trenčania odpovedali už o desať minút, keď Czinege prízemnou strelou prestrelil Šimona - 1:1. V ďalšom priebehu boli aktívnejší domáci. Pisár prihral Líškovi do uličky, jeho strelu ale Hodál vyrazil. V 39. min využil Lazúr Cögleyovu chybu a poslal domácich opäť do vedenia (2:1). Po zmene strán pokračovali domáci v aktívnej hre a po spolupráci Lazúra s Hloušekom zvýšil druhý menovaný už na 3:1. Hostia odpovedali strelou Gergela, letala však tesne nad. V 55. min oklamal obrancov Trenčína Líška, ale Hodál bol na mieste. To bolo zo strany domácich všetko. Trenčanom sa podarilo dve minúty pred koncom Hlohovským znížiť, keď zaspala domáca obrana a v nadstavenom čase po nedorozumení v domácej obrane obral Gemerčanov o dva body Csaba Horváth.
Hlasy:
Mikuláš Komanický (tréner Rimavskej Soboty): "Ťažko sa mi hovorí po takomto zápase, keď sme ešte dve minúty pred koncom vyhrávali. Náročný terén vyhovoval viac Trenčínu, lebo mal technickejších hráčov. Každý zápas hráme prakticky bez útoku. Remíza bolí, hoci je spravodlivá."
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "Futbal je nevyspytateľná hra. Minulý víkend sme to videli v Šali a dnes na Gemeri. Boli sme odhodlaní zvíťaziť, ale súper bol agresívnejší, robil nám problémy v krídelných priestoroch. S vypätím všetkých síl sme znížili, potom sme zariskovali a vysunuli sa do útoku, čo sa nám vyplatilo. Uznávam, že pre domácich je výsledok krutý."