22. októbra 2006

Súhrn výsledkov zápasov 17. kola hokejovej axtraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 17. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: Slovan Bratislava - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) Góly: 31. Hurtaj ...

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 17. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

Slovan Bratislava - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 31. Hurtaj (Vorel, Pavlas), 32. Hančák (Juraj Sýkora), 49. Hurtaj (Vorel, Uram) - 11. Róbert Huna (Richard Huna), 51. Lopuski (Trochta).
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Hovi (Slovan) 10 min za nešp. správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Miľovčík , Korba, 4270 divákov.
Slovan: Hovi - Škorvánek, Hančák, Pavlas, Hruška, Kolba, Sersen - Uram, Hujsa, M. Kokavec - Kukumberg, Ľ. Hurtaj, Vorel - Kuľha, Tvrdoň, J. Sýkora - I. Baček, Prokop, Ľ. Pištek
L. Mikuláš: Falter - Fatyka, R. Sloboda, M. Školiak, M. Grman, M. Droppa, Tomaška, Petran, Rúfus - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Michel Miklík, Bartík, Milec - Kövér, Holečko, Marek Hovorka - Lopuski, Trochta, Pohanka
Vďaka pozornej defenzíve a výbornému Falterovi dokázali Liptáci držať s favoritom krok. Ich sebavedomie narástlo ešte viac v polovici I. tretiny, keď sa po chybe zadákov Slovana za bránkou dostal k puku medzi kruhmi osamotený Róbert Huna a nekompromisne pod žŕdku zavesil - 0:1. Hostia potom ešte párkrát zavarili Hovimu, ale postupne sa k slovu dostávali domáci. Falter odolával, tlak Slovana narastal a gólovú zástavu zdvihol v polovici duelu po strele švihom Hurtaj - 1:1. O 24 sekúnd neskôr domáci už viedli, keď Falter síce Sýkorov nájazd zlikvidoval, ale na Hančákovu dorážku už nestačil - 2:1. Slovanisti sa po góle upokojili a ešte väčšiu pohodu na ich hokejky dal v 49. min svojím druhým presným zásahom v zápase Hurtaj - 3:1. V 51. min dostal pred bránkou "belasých" veľa priestoru Lopuski a na dvakrát prekonal Hoviho - 3:2. Dráma sa už nekonala, hostia sa už do čistej šance nedostali a nevyšla im ani záverečná 53-sekundová powerplay.
Hlasy:
Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "V prvej tretine to bol z našej strany katastrofálny výkon bez väčšieho nasadenia a pohybu. Po ostrejších slovách v prestávke začali naši zverenci hrať to, čo sme od nich vyžadovali a v krátkom čase sa nám podarilo zvrátiť vývoj. Žiaľ, aj našimi chybami v obrane bol zápas až do posledných sekúnd dramatický. O tri body sme sa strachovali až do úplného záveru."
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Videli sme vyrovnané stretnutie. Zápas sme dobre rozohrali, naším zámerom bolo pokrývať prvú a druhú formáciu domácich, čo sa nám až do polovice zápasu darilo. Škoda následného minútového výpadku. Aj napriek nepriaznivému skóre sme sa potom snažili o vyrovnanie a myslím si, že sme podali sympatický a bojovný výkon. O body nás pripravil krátkodobý výpadok, čo sa nám nestalo prvýkrát."

HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 7. Halaj (Piatak), 44. Bambúch (Halaj, Škovira), 60. Halaj.
Vylúčení : 7:7 na 2 min, navyše Jabrocký (Poprad) na 10 min za narazenie zozadu, Liška (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Krpelec, Valach, 2714 divákov.
Poprad: Hurajt - Valečko, Kasík, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Vorobel - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Škovira, Halaj, Piatak - Jasovský, Jarolín, Pavličko - Martin Segľa, Kubus, Marcel Haščák
Trenčín: Hála - Staněk, Křetinský, Juraj Liška, Homer, Ďurčo, Heš, P. Mikuš - Pardavý, Kóňa, Melichárek - Sikorčin, Lezo, Poljaček - Baláž, Húževka, Nemec - Sivák, Marek Haščák, Kútny
Už v 2. minúte sa ocitol sám pred Hurajtom Lezo, ale popradského gólmana neprekonal. V 7. minúte sa ujali vedenia domáci, keď Halaj spomedzi kruhov prestrelil Hálu. Oba tímy hrali koncentrovane a pozorne v obrane, čo na dlhé minúty obmedzilo množstvo vážnych šancí na minimum. V 23. minúte spálil veľkú šancu Trenčan Sivák, ktorý pred odkrytou bránkou netrafil puk. O štyri minúty stálo pri domácich štastie, keď puk poskakoval na bránkovej čiare, hra však bola prerušená pre postavenie hosťujúceho hráča v bránkovisku. V 37. minúte sa Trenčania radovali z vyrovnávajúceho gólu, ten však nebol uznaný pre postavenie hráča v bránkovisku. V závere druhej tretiny si hostia aj vďaka presilovkám vypracovali tlak, domáci mu však odolali. Gólová zápletka sa začala rozuzľovať až v záverečnej tretine. V jej úvode využil presilovú hru na druhý gól Popradčanov Bambúch, ktorý zblízka dorazil Halajovu strelu. Trenčanom neostávalo nič iné ako útočiť, čo sa im aj darilo a často sa dostávali do nebezpečných príležitostí. V 48. minúte Melichárek ani na dvakrát neprekonal v pohode chytajúceho Hurajta a krátko na to v dobrej šanci neuspel ani Kútny. Vrcholom streleckej nemohúcnosti bola akcia Nemca v 53. minúte, ktorý nikým netiesnený nedokázal prekonať ani ležiaceho Hurajta. V 56. minúte mohol definitívne zlomiť odpor hostí Škovira, svoje trestné strieľanie však nevyužil. Domáci hráči sa snahe Trenčanov nielenže ubránili, ale v záverečnej minúte pridali aj tretí gól z hokejky Halaja do prázdnej bránky.
Hlasy:
Stanislav Berger (tréner Popradu): "Pre nás to bol veľmi dobrý zápas. Vedeli sme, že obe mužstvá už budú trochu unavené, keď odohrali sériu ťažkých stretnutí. Bol to boj o každý meter ľadu. Dostali sme sa do vedenia, čo bolo veľmi dôležité v tom, že sme mohli uzavrieť stredné pásmo a zamerať sa na obranú hru. V presilovej hre sme dali na 2:0 a myslím si, že to rozhodlo o výsledku zápasu."
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Celý zápas sme hrali aktívne, bohužiaľ výsledok sa počíta na góly. Nám sa gól nepodarilo dať, aj keď bol brankár prekonaný a puk stál na bránkovej čiare. Nebolo nám to dnes súdené, aby sme vyhrali. Musím však hráčov pochváliť za to, že bojovali až do konca. Zápasy vonku sú o tom, že ak nedáme gól, náš výkon ostáva akoby utlmený. Ak však niekedy toto prelomíme, tak si to niekto pekne odnesie."

HC Košice - HK Dynamax-oil Nitra 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 24. Lipiansky (Kontšek, Lažo), 31. Juraj Faith (Javín, Pleva), 47. Pleva (Juraj Faith, Javín), 49. Šimurda (Kontšek, Lipiansky - 22. Kmeč.
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: 36. Lažo DKZ - 29. G. Saliji 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Pavlovič - Bednár, D. Orolín, 5240 divákov.
Košice: J. Laco - Kledrowetz, Bodnár, Topoli (21. Kall), Špelda, M. Šterbák, Javín - Lažo, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Kováč, Michal Lukáč, Šimurda
Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Jendek, Šmidriak, M. Procházka, Chromý, Petrina - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Raček, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, G. Saliji - Vozdecký, Chrenko, Pupák
V I. tretine pôsobila Nitra hokejovejším dojmom. Na hokejkách domácich bola nervozita, takže viac práce mal v úvode košický brankár Laco. Jeho postreh vyskúšal hneď na začiatku Mihálik, potom v 7. minúte sa ho tvrdou strelou pokúšal prekonať Kolník. V polovici prvého dejstva po Kledrowetzovej tvrdej strele dorážal pred Lakosilom Lukáč, ale nepresadil sa ani na dvakrát. Nitran Samir Saliji mal dobrú príležitosť v oslabení, ale Laco svoj tím podržal nad vodou rovnako ako pri nitrianskej presilovke piatich proti trom. Prestreliť sa ho pokúšali Procházka aj Kováčik, ale neúspešne. Hosťujúci tím v Košiciach viedol od 22. minúty po Kledrowetzovom zaváhaní, keď chybu potrestal Kmeč. A mohlo byť aj 0:2, keď Pupák stroskotal na Lacovi. V 24. min vystrelil Kontšek, po slabom dôraze nitrianskej obrany sa dostal opäť k puku, posunul ho Lipianskemu a ten nezaváhal - 1:1. Od tej chvíle boli domáci lepší, stopercentnú možnosť spálil Dravecký. Kontšek následne v oslabení mieril do žrde. V 31. min sa do strely oprel Javín a Faith tečoval puk do bránky - 2:1. Vymazať jednogólové manko mohol Nitran Čacho, brankár Laco bol však proti. V 43. min hrala Nitra presilovku a po spolupráci s Faithom pridal tretí gól domácich Pleva - 3:1. Potom mal dobrú šancu Šimurda a po ňom išiel ešte sám na brankára Kmiť. Po štvrtý raz si diváci zakričali "Gól!" v 49. minúte, keď z postu obrancu vypálil Kontšek a Šimurda tečoval puk za Lakosilov chrbát. Šancu zvýšiť skóre mal ešte v 59. min Kmiť, ale Lakosila neprekonal.
Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Čakali sme náročné stretnutie, v úvodnej tretine sa nám to aj potvrdilo, súper mal niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale brankár Laco podal výborný výkon. V druhej tretine sme pomenili skladbu útokov a dostali sme sa do vedenia. V tretej tretine sme rozumnou hrou vývoj zápasu už len kontrolovali."
Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Stretnutie sme mali rozohraté veľmi dobre. V prvej tretine sme mali jasnú prevahu a aj dostatok gólových šancí, po hrubej chybe domácich sme dali prvý gól a mali sme ešte šance. Zlomový moment nastal za stavu 2:1, keď dali domáci gól počas našej presilovky."

HK 36 Skalica - MHC Martin 3:6 (1:1, 2:4, 0:1)
Góly: 3. Liščák (Hrnčirík), 24. Šille (K. Sloboda, Kocák), 34. Liščák (Zajac, Školiak) - 6. Hriňa (Škuta), 22. Markovič (Trokan, Mahdalík), 34. Koložváry (Podstavek, Važan), 35. Mahdalík (Klepáč), 39. Podstavek (Važan, Koložváry), 56. Podstavek (Škuta, Važan).
Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mihajlo, 1300 divákov.
Skalica: Hamerlík - Gula, M. Ivičič, Šille, K. Sloboda, Škadra, M. Zajac, Klučár, Hanka - T. Višňovský, Dornič, Jozef Liška - R. Školiak, Liščák, Kocák - Hollý, F. Novák, Malík - Hrnčirík, Vaško
Martin: Ševela - Hriňa, Škuta, Polák, Stančok, Klepáč, Vantroba, I. Ďatelinka, Šimka - Važan, Koložváry, Podstavek - Trokan, Mahdalík, Markovič - Špirko, Beran, Török - Kuric, Thémar, Bohunický
Skalickí fanúšikovia si pred zápasom uctili pamiatku úmrtia skalického hráča Richarda Rampáčka, ktorý pred štyrmi rokmi 23. 10. 2002 tragicky zahynul. Prvú šancu mali v 3. min hostia, keď proti dorážke Töröka úspešne zasiahol Hamerlík. V 3. min Hrnčirík krížnou prihrávkou našiel Liščáka, ktorý usmernil puk za Ševelov chrbát a domáci sa ujali vedenia. Avšak už v 5. min pri presilovke hostí štyroch na troch Hriňa prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 1:1. V 10. min Hamerlíka neprekabátil Markovič a potom pri vylúčení Zajaca Klepáč zblízka trafil iba do betónov skalického gólmana. V 13. min hrala Skalica dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale gól ani za podpory skalických tribún domáci už v prvej tretine nevsietili. Na začiatku druhej tretiny z ľavej strany Markovič presne mierenou strelou posunul hostí do vedenia. V 23. min hrala Skalica v početnej výhode svoju druhú presilovku piatich na troch a využila ju. Obranca Šille z pravého kruhu zápästím vyrovnal na 2:2. Tempo hry sa stupňovalo, šance na oboch stranách pribúdali, no rovnako aj vylúčenia. Domáci sa ujali vedenia v 34. min, keď v trme-vrme pred martinskou bránou dotlačil puk za Ševelu Liščák. Hostia kontrovali už za 41 sekúnd: Koložváry umiestnil puk po ľade do prázdnej bránky, keď zužitkoval ideálnu prihrávku Podstavka. Pri remíze dlho nezostalo - o minútu neskôr stredom vypálil tvrdú strelu Mahdalík a hostia viedli 4:3. Na 5:3 v 39. min z ľavej strany zvýšil po ľade Podstavek, gól uznal hlavný rozhodca až po zhliadnutí videozáznamu. V tretej tretine nemožno Skaličanom uprieť snahu a bojovnosť, ale na dobre rozbehnutý Martin to nestačilo. V 56. min šiestym gólom poistil vedenie hostí Podstavek, ktorý sa individuálnymi kľučkami presadil a dopravil puk do skalickej bránky.
Hlasy:
Pavel Pazourek (asistent trénera Skalice): "Myslím si, že naše mužstvo hralo veľmi dobre do polovice zápasu. Vtedy sme ešte viedli, ale potom sme začali faulovať a inkasovali sme lacné góly. Na zvrat sme už neskôr nemali. Druhá tretina rozhodla o osude zápasu. Napriek prehre výkon mužstva stúpa, rovnako aj bojovnosť a súdržnosť."
Ladislav Spišiak (tréner Martina) "Určite sme radi, že sme tento zápas dotiahli do víťazného konca. Triumf sa nerodilo ľahko, hlavne druhá tretina bola ako na hojdačke. Bolo veľa vylúčených hráčov, hra bola rozkúskovaná, preto sa hralo ťažko. Musím sa poďakovať chlapcom za enormnú bojovnosť a zodpovedný prístup k zápasu."

MsHK Žilina - HKm Zvolen 2:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Michal Straka (Gálik, Dlouhý), 44. Krajči (Frühauf) - 16. Gunko (Igor Majeský), 54. Turek (Štork), rozhodujúci sam. nájazd Jozef Čierny
Vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše: 61. Šimonovič (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Bulko, Novák, 1136 divákov
Žilina: Petrík - Búřil, Dlouhý, Kusovský, P. Frühauf, Saviels, Halász, Kivoň, Kadlubiak - Tománek, Hreus, V. Král - Krajči, Michal Straka, Gálik - Hanzal, Opatovský, Hvila - Oravec, Bulík, Lelkeš
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Igor Majeský, Klouda, J. Kopecký - Gašpar, Škvaridlo, Paciga - T. Jaško, L. Jurík, J. Čierny
V Žiline sa od začiatku hral pomerne vyrovnaný hokej. Útoky sa striedali na oboch stanách, v 7. min Krajči bol sám pred Šimonovičom, ale ten jeho strelu kryl. Potom mal dva skvelé zákroky domáci gólman Petrík. V úvode druhej desaťminútovky mali domáci možnosť skórovať, ale Tománek v 12. min svoju šancu nepremenil. V 14. min bol vylúčený domáci Búřil a Zvolenčan Gunko prestrelil všetko - 0:1. V 19. min sa ocitol pred Šimonovičom Hvila, ale jeho strela mierila len do betónov zvolenského gólmana. V druhej tretine sa hral tiež obojstranne vyrovnaný hokej. V 29. min mohol vsietiť druhý gól Zvolena Jaško, ale šťastie bolo na Petríkovej strane. V 37. min Opatovský ideálne našiel pred bránkou Hanzala, ale ten pred prázdnou bránou netrafil puk. V 37. min bol vylúčený Babka a následne Ščibran, domáci výhodu hry piatich proti trom v priebehu niekoľkých sekúnd zásluhou Straku využili. Na začiatku poslednej tretiny presilové hry Zvolen ani Žilina nevyužili a tak sa najlepší strelec domácich Róbert Krajči v 44. min rozhodol pre samostatný nájazd a druhým gólom potešil vyše tisícku prítomných divákov. V 52. min mal dobrú streleckú príležitosť Klouda, ale domáci brankár Petrík jeho strelu kryl. O minútu neskôr bol vylúčený po druhýkrát domáci obranca Búřil a Zvolenčania po druhýkrát presilovú hru využili. V 58. min mal šancu Michal Hreus, jeho strelu však Šimonovič kryl. Záver tretiny sa dohrával v nervóznom duchu, rozhodca poslal na trestnú lavicu dvoch Zvolenčanov a brankár Šimonovič dostal osobný trest. Žilina mala v nadstavenom čase výhodu presilovej hry piatich proti trom, ale nevyužila ju. Rozhodovalo sa až v samostatných nájazdoch. V prvej sérii dostal domácich do vedenia Hvila, Krayzel však vyrovnal, potom sa tiež Čierny nemýlil a Šimonovič tentokrát strelecký pokus Hvilu kryl - 2:3.
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, neboli sme horším družstvom, ba myslím si, že sme boli lepší. Šťastie však nestálo na našej strane. Hráči mali nesmiernu túžbu po víťazstve a tá im aj zväzovala určitým spôsobom ruky, či už pri početných výhodách alebo samostatných nájazdoch. Napriek tomu chcem hráčov za výkon pochváliť."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Odohrali sme dobré strentutie, neboli sme pasívni a dostávali sme sa do kombinácií. Domáci nás nedostali pod taký tlak, aký sme očakávali. Som rád, že sme nehrali len dozadu, že sme sa dostávali do šancí, škoda však, že sme ich nevyužili. Pri presilových hrách nás dostal súper pod tlak a inkasovali sme góly. S dvoma bodmi som spokojný, aj keď spravodlivejšia by bola remíza, ale model súťaže je už taký."