15. decembra 2006

Superkombinácia pre Rakúšanky, Zuzulová 24.

Triumfom domácich pretekárok sa skončila úvodná ženská superkombinácia sezóny 2006/07 Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom stredisku Reiteralm. V súčte super G a jedného kola ...

REITERALM 15. decembra (WEBNOVINY) - Triumfom domácich pretekárok sa skončila úvodná ženská superkombinácia sezóny 2006/07 Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom stredisku Reiteralm. V súčte super G a jedného kola slalomu dosiahla najrýchlejší čas Marlies Schildová (2:13,69). Dvadsaťpäťročná špecialistka na točivé disciplíny zaokrúhlila počet triumfov vo Svetovom pohári na desať, popri ôsmich slalomoch a jednom obrovskom slalome sa teraz premiérovo tešila v superkombinácii. Schildová bola po prvej časti šiesta, ale absolútne najrýchlejším časom v slalome sa dopracovala k tretiemu víťazstvu v aktuálnej sezóne SP, pričom predtým vyhrala úvodné dva špeciálne slalomy vo fínskom Levi a americkom Aspene. Druhé miesto si so stratou 34 stotín sekundy vybojovala Michaela Kirchgasserová, o ďalšiu stotinku bola pomalšia Kathrin Zettelová, ktorá po úvodnom super G viedla. Rakúsku nadvládu zavŕšila 4. miestom Nicole Hospová (+1,31).

Slovenská zástupkyňa Veronika Zuzulová obsadila 24. miesto a po 14 bodoch zo slalomu v Aspene zaznamenala druhý, tentoraz sedembodový zápis do hodnotenia tohtosezónneho Svetového pohára. Slovenka sa na štart superkombinácie postavila s číslom 64 spomedzi 65 štartujúcich a v predpoludňajšom super G, ktorý nie je jej obľúbenou disciplínou, nabrala vyše trojsekundovú stratu. Stačilo jej to na priebežné 45. miesto. V popoludňajšom jednom kole slalomu však 22-ročná Bratislavčanka podala výborný výkon a desiatym najrýchlejším časom sa posunula na konečnú 24. priečku so súhrnnou stratou 3,84 s na víťazku.