24hod.sk    Reality show    SuperStar

11. februára 2006

SuperStar 2: Desiatku finalistov opustil Richard Vida

Desiatku finalistov speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar opustil v piatok po druhom finálovom kole 22-ročný Richard Vida zo Svätého Petra.

Ten si počas večera venovaného skupine Elán zaspieval pesničku Sestrička z Kramárov, no na postup do ďalšieho kola mu diváci neposlali dostatočný počet hlasov. Nechýbalo ich pritom veľa. Rozdiel medzi posledným a predposledným miestom bol totiž iba 44 hlasov.

"Nemôžem povedať, že by som to nečakal. Čakal som to, s tým tu predsa musí počítať každý. Nakoniec ale, človek, ktorý bol predo mnou, postúpil vďaka 44 hlasom, takže ma to až tak nemrzí, ako keby to boli tisícky hlasov," povedal po rozhodnutí Vida, ktorý bol so svojím výkonom v elánovskom kole celkom spokojný.
      Druhou slovenskou SuperStar a konečným víťazom súťaže môže byť napokon len jeden súťažiaci či súťažiaca. Konkrétne meno si však zatiaľ netrúfa predpovedať ani Vida. "Doteraz je z nás najlepší Peter Cmorík, ale môže sa stať všeličo. Víťazom sa môže stať pokojne niekto z tých deviatich ľudí, ktorí tu dnes zostali," dodal.
      Podobne ako minulý týždeň exfinalistka Lenka Kvaková sa aj Richard po vyradení tešil najmä na to, ako si v prvom rade poriadne oddýchne a pospí. "To je blízka budúcnosť. Ale určite sa budem naďalej venovať spievaniu a uvidíme, ako to bude s prípravou albumu," povedal v zákulisí novinárom a ako pokračoval, z finálových kôl mu bude azda najviac ľúto za rockovým večerom, kde chcel spievať slovenskú skladbu od Metalindy. Richard sa však so superstárovským pódiom až tak celkom nelúči. O týždeň by si mal prísť s bývalými kolegami zaspievať spoločnú skladbu So mnou môžeš rátať.
      Desiatim finalistom prišlo počas druhého finálového večera celkom 125.299 hlasov.