17. mája 2012

Švédi skončili na MS najhoršie od roku 2000

Po skončení štvrťfinálových bojov na majstrovstvách sveta v hokeji je už známe poradie na 5. až 16. mieste. Rovnako ako vlani obsadila 5. pozíciu Kanada, ktorá nepostúpila medzi najlepšiu ...

svedsko rusko HELSINKI 17. mája (WEBNOVINY) - Po skončení štvrťfinálových bojov na majstrovstvách sveta v hokeji je už známe poradie na 5. až 16. mieste.

Rovnako ako vlani obsadila 5. pozíciu Kanada, ktorá nepostúpila medzi najlepšiu štvorku tretíkrát v rade. Po dvoch prehrách vo štvrťfinále s Ruskom tentoraz nestačila na Slovensko.

Švédsko nezvládlo prvé štvrťfinále po jedenástich úspechoch v rade a skončilo šieste. Naposledy prehralo v prvom kole play-off v roku 2000 v Petrohrade s Fínskom (1:2). Američania obsadili 7. pozíciu a o jednu priečku vylepšili vlaňajšie umiestnenie. Tím USA na medailu čaká od roku 2004, keď bol v Prahe bronzový. Nóri skončili na 8. priečke, oproti vlaňajšku si pohoršili o dve pozície. Do A-skupiny I. divízie MS zostúpili Taliansko a Kazachstan, o rok ich nahradia Rakúsko a Slovinsko.

Konečné poradie MS 2012 na 5. až 16. mieste:

5. Kanada, 6. Švédsko, 7. USA, 8. Nórsko, 9. Francúzsko, 10. Lotyšsko, 11. Švajčiarsko, 12. Nemecko, 13. Dánsko, 14. Bielorusko, 15. Taliansko, 16. Kazachstan

Taliansko a Kazachstan zostúpili do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta, o rok ich nahradia Rakúsko a Slovinsko.