28. septembra 2016

Svetový pohár: Tatarov gól i zaváhanie Cháru, pozrite si top momenty finále

Vyzerá to, akoby Sidney Crosby, Brad Marchand a Patrice Bergeron hrali spolu hokej v jednej útočnej ...

tomas tatar skoroval ale europa prve finale prehrala Fotografie a góly z prvého finálového zápasu Svetového pohára, v ktorom Kanada zdolala Európu 3:1.

TORONTO 28. septembra  - Vyzerá to, akoby Sidney Crosby, Brad Marchand a Patrice Bergeron hrali spolu hokej v jednej útočnej formácii niekoľko rokov, nie týždňov. V doterajších piatich zápasoch na Svetovom pohári v Toronte nazbierali v kanadskom drese dokopy 22 bodov

V utorňajšom prvom finálovom stretnutí proti Európe sa pod víťazstvo 3:1 gólom podpísali bostonské krídla elitnej päťky Marchand aj Bergeron. Pri oboch zásahoch asistoval hviezdny pittsburský center Crosby, ktorý je s deviatimi bodmi (3+6) najproduktívnejším mužom na turnaji, Marchand so 4 gólmi najlepším strelcom.

Obrazom: Prvé finále Svetového pohára vyhrala Kanada

O kľučku na úrovni červenej čiary sa pokúšal slovenský obranca Zdeno Chára, o puk ho však obral Ryan Getzlaf a učebnicovo našiel pred bránkou voľného Stamkosa, ktorý nekompromisne skóroval. "Zariskovali sme dvakrát v nesprávnom okamihu. Kanada takéto zaváhania neľútostne trestá," prízvukuje tréner Ralph Krueger.

Európa prestrieľala Kanadu v úvodnej tretine 13:9, ale prehrala ju 0:2. Nula na jej konte vymazal v druhej tretine Tomáš Tatar, ktorý bol treťou hviezdou zápasu. Slovenský útočník ťažil z práce Anžeho Kopitara, ktorý sa na pravom krídle dobre zbavil brániaceho hráča, puk sa potom cez beka Dennisa Seidenberga dostal práve k nemu a poľahky ho poslal za bezmocného Careyho Pricea.