05. júla 2006

Taliani porazili Nemcov v predĺžení 2:0, postupujú do finále

Prvým finalistom XVIII. futbalových majstrovstiev sveta v Nemecku sa stali reprezentanti Talianska. V utorňajšom prvom semifinálovom stretnutí na Westfálskom štadióne v Dortmunde zvíťazili nad domácim ...

DORTMUND 5. júla (WEBNOVINY) - Prvým finalistom XVIII. futbalových majstrovstiev sveta v Nemecku sa stali reprezentanti Talianska. V utorňajšom prvom semifinálovom stretnutí na Westfálskom štadióne v Dortmunde zvíťazili nad domácim Nemeckom 2:0 a po 12 rokoch tak budú znovu bojovať o najcennejšiu trofej. V stretnutí dvoch trojnásobných majstrov sveta mali v prvom polčase prevahu zverenci trénera Marcella Lippiho, "squadra azzurra" však svoj tlak nedokázala pretaviť do gólového konca. V druhom dejstve prevzali opraty do svojich rúk domáci Nemci, ani Klinsmannov tím však na bezgólovom priebehu deväťdesiatich minút nič nezmenil. V nadstavenom čase ani jedno z mužstiev dlho nedokázalo využiť svoje vyložené gólové príležitosti a nielen diváci, ale aj samotní aktéri už boli zmierení s penaltovým rozstrelom. V 119. min však najskôr fantastickou strelou skóroval Grosso a o postupe futbalistov z Apeninského polostrova napokon už po uplynutí 120 minút rozhodol po rýchlej kontre striedajúci Del Piero. Taliani, ktorí sa do finále prebojovali po šiestykrát vo svojej histórii, sa v boji o svoju štvrtú trofej pre svetového šampióna pobijú v nedeľu 9. 7. o 21.00 h na Olympijskom štadióne v Berlíne s víťazom druhého semifinálového duelu Portugalsko - Francúzsko.