Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. januára 2017

Talianske múzeá mali vlani rekordnú návštevnosťRad turistov pred Koloseom v Ríme.Zdieľať
Rad turistov pred Koloseom v Ríme. Foto: TASR/AP
Rím 8. januára (TASR) - So 44,5 miliónmi návštevníkov a príjmami v celkovej výške 172 miliónov eur bol rok 2016 zlatým rokom pre talianske múzeá.


Povedal to taliansky minister kultúry Dario Franceschini, ktorý to označil za najlepší výsledok v dejinách Talianska a za absolútny návštevnícky rekord talianskych múzeí.

Návštevnosť stúpla o štyri percentá v porovnaní s rokom 2015: vlani talianske múzeá navštívilo o 1,2 milióna viac ľudí ako v roku 2015 a o šesť miliónov viac ako v roku 2013, vyhlásil minister. Príjmy vlani stúpli v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 12 percent.

Silné tempo rastu návštevnosti hlásili Koloseum, archeologické nálezisko v Pompejach a kráľovský barokový palác Caserta v južnom Taliansku, označovaný za talianske Versailles.

Juhotalianska provincia Kampánia s mestom Neapol obsadili s ôsmimi miliónmi návštevníkov múzeí druhú priečku po provincii Lazio s hlavným mestom Rím.

"Vďaka novej politike obnovy múzeí Taliani nanovo objavujú svoje múzeá," povedal minister. Konštatoval, že talianska populácia hojne využíva voľný nedeľňajší vstup do múzeí. Po rozpočtových škrtoch v posledných rokoch krízy vláda opäť posilňuje investície do oblasti kultúry, dodal.

V Taliansku je každú prvú nedeľu v mesiaci vstup do štátnych múzeí a galérií bezplatný pre všetky kategórie návštevníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fotogaléria Ples v opere 2017: Ples v opere otvoril plesovú sezónu na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Múzeá budú zdarma každú prvú nedeľu v mesiaci aj tento rok

Talianske múzeá mali vlani rekordnú návštevnosť - diskusné fórum čitateľov