Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. novembra 2011

Taliansko by mohlo poškodiť finančný systém USAAk by dlhová kríza eurozóny postihla také veľké európske krajiny ako Taliansko, americkú ekonomiku by to mohlo poškodiť podobne, ako ju zasiahol pád banky Lehman Brothers. Povedal to v stredu Steven ...Zdieľať
taliansko kriza WASHINGTON 10. novembra (WEBNOVINY) - Ak by dlhová kríza eurozóny postihla také veľké európske krajiny ako Taliansko, americkú ekonomiku by to mohlo poškodiť podobne, ako ju zasiahol pád banky Lehman Brothers. Povedal to v stredu Steven Hess, hlavný analytik medzinárodnej ratingovej agentúry Moody's pre USA.


Agentúra to však neočakáva a stále predpokladá, že americká ekonomika v budúcom roku posilní o 1,5 až 2,5 %.

Upozornila však, že ak by hospodárstvo USA rástlo výrazne pomalšie, ako je toto odhadované pásmo, malo by to negatívny dopad na rating krajiny. Od Moody's majú USA hodnotenie úverovej spoľahlivosti na najvyššom stupni Aaa.

Hess poznamenal, že situácia na medzibankovom trhu sa zatiaľ iba mierne zhoršila, keďže "niektoré banky sú menej ochotné požičiavať, pretože sa snažia pripraviť sa na odpisy gréckych dlhov." Ak by sa však kríza veľmi zhoršila a zasiahla by napríklad Taliansko, finančný systém USA by zrazu mohol pocítiť problémy, povedal Hess. Zdôraznil však, že prognóza Moody's s takýmto vývojom neráta. "Sme presvedčení, že banky USA sú teraz oveľa silnejšie ako v čase pádu Lehman Brothers, takže by sa neopakovalo to, že by ich musela zachraňovať vláda," dodal Hess.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Taliansko znepokojilo Nemecko aj Veľkú Britániu (9. 11. 2011)
 Taliansko musí urýchlene konať, tvrdí Iveta Radičová (9. 11. 2011)
 Taliansko odmietlo pomoc z eurovalu (9. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Ropa oslabila pre zhoršenie dlhovej krízy, kleslo aj zlato
<< predchádzajúci článok
Henkel pokračuje v 3. kvartáli roka v stabilnom výkone