21. januára 2007

Taliansky triumf v Cortine, víťazkou Putzerová

Nedeľňajší obrovský slalom Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom stredisku Cortina d´Ampezzo sa skončil úspechom domácich pretekárok. Zvíťazila Karen ...

CORTINA D´AMPEZZO 21. januára (WEBNOVINY) - Nedeľňajší obrovský slalom Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom stredisku Cortina d´Ampezzo sa skončil úspechom domácich pretekárok. Zvíťazila Karen Putzerová, ktorá dosiahla ôsmy triumf v pretekoch SP v kariére, z toho štvrtý v obrovskom slalome. Skúsená 28-ročná Talianka bola najrýchlejšia v oboch kolách a na druhú priečku odsunula všestrannú Američanku Juliu Mancusovú. Olympijská víťazka v obrovskom slalome zo ZOH 2006 v Turíne má aktuálne skvelú formu. Dosiahla pódiové umiestnenie počas všetkých troch podujatí SP, ktorých dejiskom bola od piatka do nedele Cortina d´Ampezzo, pričom piatkový super G vyhrala. Tretiu priečku si v nedeľňajšom obrovskom slalome vyjazdila ďalšia Talianka Denise Karbonová, ktorá za víťaznou krajankou zaostala o 0,68 s. Preteky v Cortine v náročných podmienkach, keď takmer polovica trate bola skrytá v hustej hmle, nezvládli viaceré favoritky na čele s vedúcou pretekárkou vo Svetovom pohári Rakúšankou Marlies Schildovou ako aj líderkou hodnotenia obrovského slalomu, jej krajankou Nicole Hospovou. Ešte v 1. kole povypadávali zo známejších mien Švédka Anja Pärsonová, Talianka Nadia Fanchiniová, či Rakúšanky Michaela Kirchgassrerová a Andrea Fischbacherová. Rakúske pretekárky v Dolomitoch totálne "vybuchli", keď vo výsledkovej listine ani jedna z nich nefiguruje v najlepšej desiatke.

Slovenka Veronika Zuzulová síce náročné preteky dokončila, ale z 32. miesta sa tesne neprebojovala do 2. kola. Na postup do bodovanej tridsiatke jej chýbali dve stotiny sekundy. Druhá Slovenka Nina Penzešová 1. kolo nedokončila.

Obrovský slalom žien - Cortina d´Ampezzo (Tal.) - konečné výsledky:
1. Karen Putzerová (Tal.) 2:46,93 min, 2. Julia Mancusová (USA) +0,41, 3. Denise Karbonová (Tal.) +0,68, 4. Genevieve Simardová (Kan.) +1,20, 5. Tanja Poutiainenová (Fín.) +1,37, 6. Anna Ottossonová (Švéd.) +1,49, 7. Tina Mazeová (Slovin.) +1,93, 8. Kathrin Hölzlová (Nem.) +2,09, 9. Nicole Giusová (Tal.) +2,49, 10. Manuela Moelggová (Tal.) +2,51,...32. Veronika Zuzulová +3,01 v 1. kole, Nina Penzešová (obe SR) - nedokončila 1. kolo.