27. marca 2017

Tatar prispel gólom k víťazstvu Detroitu nad Minnesotou

Slovenský hokejista Tomáš Tatar.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP

New York 26. marca (TASR) - Hokejisti Detroitu zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL nad Minnesotou 3:2 po predĺžení.

Na triumfe domácich sa gólom podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý sa presadil v 41. minúte v presilovke.
Víťazný gól dal v druhej minúte extračasu Andreas Athanasiou. Dvadsaťdvaročný útočník prevzal pas od Nyquista, dostal sa do úniku a forhendovým blafákom si vychutnal Devana Dubnyka v bránke "divochov". "Spravil to skutočne nádherne. Gól bol pre neho zaslúženou odmenou. Andreas je neuveriteľne rýchly hráč a je pekné vidieť, ako svoju rýchlosť dokázal využiť," dodal Tatar na adresu Athanasioua.

Pre Minnesotu, ktorá sa o deň skôr dočkala istej účasti v play off, to bola tretia prehra za sebou.
Víťazný zásah zaznamenal v druhej minúte extračasu Andreas Athanasiou.